X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata poranka: sprawa wiceministra Łukasza Piebiaka. "Społeczeństwo nie żyje tym tematem"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 11:12
- Do gruszek na wierzbie z sześciopaku Grzegorza Schetyny doszło paralelne, wzmożone działanie, mające na celu zdyskredytowanie rządu PiS. Była sprawa przelotów, która nie wypaliła - PO strzeliła sobie w stopę, a teraz w centrum uwagi jest sprawa dyskredytowania szefa Iustitii - mówił Piotr Cywiński w Polskim Radiu 24. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Dawid Wildstein i Sławomir Jastrzębowski.
Audio
  • 23.08.19 Debata poranka: sprawa Łukasza Piebiaka nie będzie "gamechangerem"
Łukasz Piebiak
Łukasz PiebiakFoto: ms.gov.pl

Po ujawnieniu przez portal Onet.pl informacji, jakoby wiceminister Łukasz Piebiak dogadywał z użytkowniczką Twittera działania przeciwko szefowi stowarzyszenia sędziowskiego "Iustitia", podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości podał się do dymisji. Głośna w ostatnich dniach sprawa wiceszefa resortu była także głównym tematem "Debaty poranka" w Polskim Radiu 24.

Platforma Obywatelska próbuje dyskredytować PiS

Zdaniem Piotra Cywińskiego, publicysty "Sieci", tzw. afera Piebiaka wynika z usilnych prób Platformy Obywatelskiej, by skutecznie zdyskredytować Prawo i Sprawiedliwość. Jak podkreślił dziennikarz, PO przedstawiła program, który porównać można do "gruszek na wierzbie", więc równocześnie poszukuje afer w szeregach partii rządzącej. Podkreślił, że podobnych "wrzutek" w okresie kampanii wyborczej będzie jeszcze wiele.

Debata poranka. "Jedna pani to nie farma trolli"
Piebiak TT 663.jpg
Debata poranka. "Jedna pani to nie farma trolli"

- Była sprawa przelotów [marszałka Sejmu], która nie wypaliła - PO strzeliła sobie w stopę, a teraz w centrum uwagi jest sprawa dyskredytowania szefa Iustitii czyli Krystiana Markiewicza - wymieniał Piotr Cywiński.

Publicysta podkreślił jednak, że sprawa ta cieszy się zainteresowaniem przede wszystkim mediów, a w mniejszym stopniu zwykłych obywateli. Uznał, że polskie społeczeństwo nie żyje tym tematem.

Sprawa Łukasza Piebiaka nie będzie "game-changerem"

Publicysta Sławomi Jastrzębowski, były redaktor naczelny "Super Expressu", nie zgodził się z tą ostatnią tezą. Jego zdaniem sprawa ta jest dla społeczeństwa zrozumiała, a na to, czy ma dla Polaków duże znaczenie i czy "mówią o niej na ulicy", trzeba jeszcze poczekać.

- Nie sądzę, żeby to był "game-changer", natomiast sądzę, że doszło do czegoś bardzo poważnego w Ministerstwie Sprawiedliwości i sądzę, że zamieszany w to jest - bo "dał głowę" - wiceminister sprawiedliwości. Więc ta sprawa wygląda dość poważnie. Jako człowiek PR-u jestem przekonany, że ta sprawa jest "rozpisana na odcinki" i to się będzie toczyć - podkreślił Sławomir Jastrzębowski.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Anna Maria Żukowska (Lewica): sędzia nie powinien szkalować innych sędziów

Stwierdził także, że nie da się określić, czy głośna afera związana jest z wewnętrznymi rozgrywkami w środowisku sędziowskim. Jednak - jak zaznaczył - wśród najwyższych urzędników państwowych "takie rzeczy nie mogą mieć miejsca".

Prawo i Sprawiedliwość reaguje natychmiast

Dawid Wildstein z TVP zwrócił z kolei uwagę na natychmiastowe działania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że w przypadku tej afery od razu doszło do dymisji, zaś PiS natychmiast odcina się od osób skompromitowanych.

- Ważne jest to, że Łukasz Piebiak został zdymisjonowany natychmiastowo. Dla mnie to jest bardzo istotny element całej sytuacji, bo pokazuje wolę błyskawicznego odcięcia się od tej patologii - zaznaczył dziennikarz.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marek Suski: nie zrezygnujemy z połączonych funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego

Przypomniał także, że opozycja, która dziś atakuje ugrupowanie rządzące, sama nigdy nie odcięła się od sędziów podobnie skompromitowanych.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Debatę prowadził Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/jmo

***

Data emisji: 23.08.2019

Godzina emisji: 8:07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Wildstein: pomysł decentralizacji jest skandaliczny

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 09:44
Nie milkną dyskusje wokół propozycji decentralizacji Polski. Dawid Wildstein (TVP) uważa takie idee za "skandaliczne i groźne", Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska") wskazuje, że nie da się ich wcielić w życie "w obecnych warunkach politycznych Polski". Z kolei Piotr Cywiński ("Sieci") jest zdania, że to "inicjatywa zmierzająca do demontażu państwa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Wildstein: tyle wołają o tolerancji, a sami plują i atakują

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2019 11:15
- Twierdzenie, że Platforma Obywatelska skręca w jakąś stronę, świadczyłoby, że ta partia posiada jakąkolwiek ideologię - mówił w PR24 Dawid Wildstein. - A w tej partii najważniejsze są gierki, kto, z kim i gdzie - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Radziwiłł: PiS jest obcy ideowo dla opozycji, nie dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 09:30
- Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która ma dużą wrażliwość na problemy zwykłych ludzi - mówił w PR24 senator Konstanty Radziwiłł. - Niechęć i nienawiść opozycji do PiS czyni z wyborów dziwny plebiscyt - dodał.
rozwiń zwiń