X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Rachoń

"Uniwersalne, potężne narzędzie wpływu". Prof. Reginia-Zacharski o wiązaniu funduszy UE z praworządnością

- Ma to być potężne narzędzie wywierania destrukcyjnego wpływu na dwa państwa mające rządy konserwatywne. A w przyszłości będzie to narzędzie uniwersalne, które może być stosowane wobec każdego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Parlament Europejski Michał Rachoń Polska w Unii Europejskiej

Siewiereniuk-Maciorowska: nie ma definicji praworządności, więc nie ma do czego się odnosić

- Nie ma uzasadnienia dla podejmowania kroków do karania Polski z powodu braku u nas praworządności, ponieważ nie ma żadnej definicji tej praworządności. I koniec, kropka. Nie ma definicji, nie ma do czego się odnosić - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z "Dzień Dobry Białystok". Gościem audycji był także Marian Kowalski, działacz narodowy, komentator "kowalski.tv".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Marian Kowalski POLSKA Unia Europejska Polityka zagraniczna Polski dyplomacja budżet ue budżet UE 2021-2027 budżet unijny

"Marta Lempart boi się trudnych pytań". Dorota Kania o działalności Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet

- Na konto prywatnej fundacji Marty Lempart są przekazywane pieniądze. Nr konta zamieściła "Gazeta Wyborcza", która pisała o otwarciu nowej, warszawskiej siedziby Ogólnopolskiego Strajku Kobiet - mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Kania, dziennikarka TV Republika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka aborcja strajk kobiet Michał Rachoń protest Dorota Kania Marta Lempart

"Nie mają prawa odmówić udzielania odpowiedzi". Hajdasz o traktowaniu części dziennikarzy przez Strajk Kobiet

- Za chwilę się okaże, że żadna gazeta prawicowa nie będzie miała prawa zadawania trudnych pytań paniom ze Strajku Kobiet - stwierdziła na antenie Polskiego Radia 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aborcja strajk kobiet Jolanta Hajdasz Michał Rachoń Polskie Radio 24 dziennikarze SDP

"Nie zostaliśmy uznani za dziennikarzy". Jacek Liziniewicz o konferencji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

- Jeśli taka ma być przyszłość, to nie rysuje się zbyt kolorowo. Czeka nas rodzaj zamordyzmu ostrzejszego, niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska"), jeden z dziennikarzy, których nie wpuszczono na konferencję Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka aborcja strajk kobiet Michał Rachoń protest Dorota Kania Marta Lempart

Postulaty Strajku Kobiet. Prof. Jabłoński: nie wytrzymują krytyki i siły zdroworozsądkowego argumentu

- Tezy głoszone przez Strajk Kobiet to zbiór niezbornych haseł, które mają podtrzymywać napięcie emocjonalne wśród społeczeństwa. Poddają się bardzo łatwo krytyce z punktu widzenia przemyślanej wizji budowania państwa demokratycznego, państwa prawa - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Michał Rachoń aborcja strajk kobiet Marta Lempart protest protesty w Warszawie demonstracje

Jastrzębowski o Strajku Kobiet: wielkim plusem dla PiS jest to, że prowadzi go Marta Lempart

- Wiele kobiet nigdy nie zgodzi się na to, aby reprezentował je ktoś taki jak Marta Lempart. Dla PiS niezmiernie wielkim plusem jest to, że to właśnie ona prowadzi strajki - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (publicysta). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) oraz Piotr Cywiński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA protest aborcja strajk kobiet Marta Lempart demonstracje protesty w Warszawie policja Dawid Wildstein Michał Rachoń Polskie Radio 24

"To narzędzie do obalania rządów". Prof. Reginia-Zacharski o powiązaniu budżetu UE z praworządnością

- Przyjęcie narzędzia warunkowości, czyli powiązania budżetu UE z zasadą praworządności, byłoby niebywale skutecznym i szybkim w działaniu narzędziem tak naprawdę do obalania rządów wyłanianych w demokratycznych wyborach - mówił prof. Jacek Reginia-Zacharski w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA Polityka zagraniczna Polski polityka dyplomacja Unia Europejska budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 weto

Gmyz: w Niemczech nie ma dyskusji o środowiskach LGBT, ludzie boją się wyrażać krytyczne opinie

- Podnoszenie w Niemczech kwestii dotyczącej tego, czy homoseksualiści mają prawo do zawierania małżeństw lub adopcji dzieci jest czymś niedopuszczalnym. W zgodnej opinii niemieckich elit takie prawo im się należy. Nie ma tam wolności słowa - powiedział Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Cezary Gmyz Niemcy LGBT ŚWIAT Europa homoseksualizm

"Próba rozstrzygnięć siłowych". Bogdan Pęk o Strajku Kobiet

- Niedawno odbyły się wybory parlamentarne i prezydenckie. Obecna scena polityczna pozostała w tej samej formie, rządzi na niej prawica i konserwatywny prezydent. Skoro wybory nie pozwoliły na zmiany polityczne i systemowe, na odsunięcie od władzy obecnej ekipy, próbuje się stosować niezgodne z prawem działania - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka aborcja strajk kobiet Michał Rachoń protest

"Mamy do czynienia z odklejeniem od rzeczywistości". Publicysta o proteście Strajku Kobiet przed MEN

- Uczestnicy krzyczeli, że to jest ich ministerstwo. Na jakiej podstawie wznosili takie hasła? Czy uważają, że tylko ich poglądy powinny być propagowane? Nie widzę do tego przesłanek – powiedział Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". - Podstawowym argumentem w protestach zaczynają być emocje - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Maciej Kożuszek aborcja strajk kobiet Marta Lempart protest protesty w Warszawie manifestacje

Andruszkiewicz o postulatach Strajku Kobiet: to jest spełnienie wizji totalitarnej

- Jak obserwuję, jakie poglądy mają liderki tzw. Strajku Kobiet, to przypominają mi się poglądy totalitarne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz o propozycjach Rady Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Gościem audycji była także Wanda Nowicka z Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marta Lempart aborcja strajki strajk kobiet społeczeństwo Michał Rachoń Wanda Nowicka Adam Andruszkiewicz

"Kiedyś narodowych socjalistów i bolszewików też traktowano jak margines". Prof. Ryba o Strajku Kobiet

- Na razie Strajk Kobiet traktujemy jako marginalną grupę, fanaberię. Jednak ta grupa wyprowadziła setki tysięcy ludzi na ulice. Ale kiedyś traktowano tak też bolszewików czy narodowych socjalistów. A oni potem doszli do władzy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Polskie Radio 24 strajk kobiet protest społeczeństwo

Negocjacje ws. budżetu UE. Europoseł PiS: propozycja niemiecka wykracza daleko poza traktaty

- Niestety z bliżej nieznanych powodów niemiecka prezydencja odeszła od kompromisu zawartego w lipcu tego roku i zaproponowała rozwiązanie dot. praworządności, daleko wychodzące poza wcześniejsze ustalenia. Ta propozycja wykracza poza traktaty, w tym Traktat Lizboński - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem audycji był również Marcin Kulasek, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze ue fundusze unijne Europa polityka Michał Rachoń Zbigniew Kuźmiuk

Prof. Ryba: twarda postawa Polski to kłopot dla budowy superpaństwa UE w oparciu o ideologię neomarksistowską

- Zapowiedź weta przez Polskę i Węgry to duży problem dla Niemców. Wykorzystują oni pewne przyczółki polityczne w naszym kraju i uruchamiają je w celu stworzenia wewnętrznego nacisku na to, żebyśmy zgodzili się na skrajnie niekorzystne dla nas sytuacje - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie weto Bruksela budżet unijny ŚWIAT Europa

Prof. Legutko: UE nie chodzi o praworządność, ale o podporządkowanie niepokornych rządów

- Mamy skrajną sytuację w Europie; ludzie umierają, jest zapaść gospodarcza, a dla UE najważniejszą rzeczą jest to, aby "dokopać" rządowi polskiemu i węgierskiemu. To jest jakiś fanatyzm, który każe zaryzykować, aby tylko ugodzić we wrogów - mówił o powiązaniu budżetu unijnego z praworządnością w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze ue fundusze unijne Europa prawo polityka Ryszard Legutko Michał Rachoń Polskie Radio 24

"Strajk Kobiet jest skompromitowany". Siewereniuk-Maciorowska o atakach na dziennikarki

- Protesty Strajku Kobiet może już tylko firmować patologia, która nie jest w stanie myśleć racjonalnie i podejmować kulturalnej dyskusji - oceniła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewereniuk-Maciorowska (DzieńDobryBiałystok.pl). Gościem audycji był także Marian Kowalski (KowalskiTV).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Polskie Radio 24 Marian Kowalski protest strajk kobiet społeczeństwo