X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Rachoń

Dawid Wildstein: gdyby chrześcijaństwo miało podejście lewicowe, dzieła Platona by spłonęły

- Zwróćmy uwagę, (...) jak bardzo lewica jest prymitywna w stosunku do takiego podejścia, które mieli chociażby ci, którzy tworzyli chrześcijaństwo. Gdyby chrześcijaństwo miało takie podejście jak lewica, to wszystko by spłonęło, wszyscy mieliby zakaz czytania Platona, Arystotelesa - mówił w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein, dziennikarz TVP, odnosząc się do pomysłu posła Macieja Gduli, by "W pustyni i w puszy" wykluczyć z kanonu lektur. Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Dawid Wildstein POLSKA edukacja literatura czytelnictwo KSIĄŻKA Henryk Sienkiewicz Maciej Gdula

"Niektórzy nie potrafią uszanować swoich dokonań". Siewiereniuk-Maciorowska o karze więzienia dla Piniora

Marian Kowalski (KowalskiTV) przypomniał w Polskim Radiu 24, że Józef Pinior z częścią działaczy dolnośląskiej Solidarności przyłączyli się do postkomunistycznego środowiska. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (DzieńDobryBiałystok.pl) w kontekście wyroku za korupcję wrocławskiego działacza stwierdziła, że swoim zbrodniczym postępowaniem szarga swoje dobre imię i pamięć o dokonaniach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marian Kowalski Michał Rachoń POLSKA polityka społeczeństwo Józef Pinior

"Większość państw sprzeciwia się prymatowi prawa UE nad państwowym". Prof. Jabłoński o orzeczeniu TSUE

- Mamy tendencję, którą można nazywać dążeniem do większej federalizacji Unii Europejskiej, gdzie prawo europejskie ma być tym prawem nadrzędnym. Wiemy, że większość państw temu się sprzeciwia - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 Unia Europejska Europa Trybunał Sprawiedliwości UE POLSKA polityka

"To okradanie ludzi z tego, co im się należy". Aktorzy o zaległych tantiemach od TVN

- To duża skala - to już 14 lat i duża kwota - przyznał na antenie Polskiego Radia 24 Sebastian Wątroba, aktor produkcji TVN, który do dzisiaj wraz z wieloma innymi aktorami nie otrzymał wynagrodzenia za emisję seriali, w których grał. Gościem audycji był również aktor Jarosław Jakimowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA społeczeństwo TVN media wynagrodzenia

"Chcą, żeby w Polsce była anarchia, przypomina mi się XVIII wiek". Prof. Ryba o orzeczeniu TSUE

- Orzeczenie to nic nie porządkuje, tylko generuje chaos. Wydaje się, że tym kręgom politycznym chodzi przede wszystkim o to, żeby w Polsce utrzymała się w zakresie wymiaru sądownictwa pewna anarchia. Przypomina mi się XVIII wiek, kiedy Rosja pilnowała, aby u nas nigdy nie nastał porządek - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 Unia Europejska Europa Trybunał Sprawiedliwości UE POLSKA polityka

"Zmowa milczenia". Samuel Pereira o reakcjach na list pracowników TVN

- Okazuje się, że pluralizm medialny polega na tym, że gdy cokolwiek dzieje się w TVP, to chętnie rozpisują się o tym media komercyjne, często posługując się nieprawdziwymi informacjami, a gdy coś się dzieje w TVN, następuje zmowa milczenia, forma wyciszenia tematu, a mówimy o bardzo poważnych zarzutach dotyczących naruszania standardów pracy dziennikarskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia szkoła Samuel Pereira Michał Rachoń TVN

"Wierni przysiędze żołnierskiej". Historyk o Żołnierzach Wyklętych

- Powstanie narodowe, które doprowadziło do tego, że większość kraju nie znajdowała się w gestii komunistów, wybuchło w sposób spontaniczny już wczesną wiosną 1945 r., kiedy działał legalny, uznawany przez aliantów zachodnich, rząd tymczasowy RP w Londynie - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Rosalak, historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 HISTORIA Żołnierze Wyklęci historia Polski Michał Rachoń Maciej Rosalak

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bogdan Pęk: było to powstanie narodu przeciwko okupantowi

- Opowieści o tym, że to była wojna domowa o kształt państwa, były historycznym kłamstwem. W rzeczywistości było to powstanie narodu przeciwko okupantowi i bandzie, która z pełnomocnictwa okupanta sowieckiego zniewalała nasz naród w sposób zbrodniczy - powiedział o bohaterach walczących z komunistami Bogdan Pęk, polityk Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci komunizm PRL zbrodnie sowieckie lewica POLSKA społeczeństwo Michał Rachoń Polskie Radio 24

Prof. Reginia-Zacharski o paszportach szczepień: jeden z procesów w wyścigu między wolnością a bezpieczeństwem

- To pomysł prowadzący do zakwestionowania, przynajmniej częściowego, swobody przemieszczania się, to podważenie kolejnego z czterech podstawowych filarów, na których budowano Unię Europejską - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń ŚWIAT Europa koronawirus COVID-19 pandemia

Marian Kowalski: nareszcie politycy opozycji mówią prawdę. Chodzi im o władzę, o profity

- My mamy taki światopogląd, który pozwoli nam wygrać z PiS wybory i to wygrać z kretesem - to jest nasz światopogląd - powiedział w TVP Info poseł PO Artur Łącki. Do jego słów na antenie Polskiego Radia 24 odniósł się Marian Kowalski. - Nareszcie politycy opozycji mówią prawdę. Chodzi im o władzę, o profity. Platforma to bezideowa partia władzy - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marian Kowalski Michał Rachoń Platforma Obywatelska polityka

"Instrumentalne wykorzystywanie sporów światopoglądowych". Prof. Jabłoński o debacie w PE dot. aborcji

- Wszyscy grają kwestią praw kobiet czy prawa do aborcji na żądanie w sposób instrumentalny. Jest oczywiście pewna wspólnota ideologiczna nowego ładu czy światopoglądu, który ma zastąpić ten klasyczny, oparty na greckich i chrześcijańskich korzeniach (…), ale dominuje wykorzystywanie sporów światopoglądowych w walce politycznej i gospodarczej - komentował wczorajszą debatę w Parlamencie Europejskim prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL).
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny prawo aborcja protest POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Michał Rachoń

"Dowody są bardzo mocne". Duklanowski o sprawie Tomasza Grodzkiego

- Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli wiele dokumentów, m.in. z fundacji, na którą prof. Tomasz Grodzki brał pieniądze od pacjentów. Sprawdzali, czy wpłaty były odnotowywane. Według mojej wiedzy nie ma tam żadnego śladu po tych pieniądzach - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Tomasz Duklanowski, który zajmuje się sprawą.
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń POLSKA Tomasz Grodzki korupcja szpital społeczeństwo

Prof. Ryba: w PO pojawił się strach, że wajcha została przestawiona na inne byty opozycyjne

- Program likwidacyjny Platformy Obywatelskiej nie jest adresowany do szerokich gremiów. Może być za to kierowany do tych, którzy rozstrzygają, kto na opozycji jest ważny, kto ma największą siłę - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Platforma Obywatelska opozycja

Prof. Kucharczyk: kiedyś PO była partią Zyty Gilowskiej, dziś jest Marty Lempart

- Ci, którzy mówią, że podziały na prawicę i lewicę się zdezaktualizowały, z reguły ukrywają za tym parawanem ładnie brzmiących słów i sloganów wyborczych bardzo konkretną ideową agendę polityczną. Jest to agenda mocno lewicowa - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, odnosząc się do wypowiedzi i działań liderów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Platforma Obywatelska Rafał Trzaskowski lewica aborcja PO TVPinfo

"To test spójności rządzącej koalicji". Publicysta o wyborach na prezydenta Rzeszowa

- Jeśli Prawo i Sprawiedliwość podporządkuje się w tak istotnej kwestii mniejszemu koalicjantowi, to pokaże, że to ogon kreci psem. (…) Nagle to Zbigniew Ziobro wyznaczałby istotne tematy koalicyjne, a PiS musiałoby się do tego dostosować. Na to Jarosław Kaczyński nie może sobie pozwolić - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Rzeszów samorząd Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica

"Niemcy coraz częściej usiłują przystąpić do klubu ofiar II wojny światowej". Cezary Gmyz o reperacjach wojennych

- Niemcy patrzą na kwestie reparacji z niechęcią. W warstwie werbalnej biorą odpowiedzialność za to, co się działo w latach 1933-1945, ale poza biciem się w piersi nie idą żadne konkretne gesty - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 POLSKA Rosja Unia Europejska Nord Stream 2 Niemcy Michał Rachoń Władimir Putin Heiko Maas

Pęk: ewentualna koalicja PO, Lewicy i Hołowni to pójście w kierunku neomarksistowskiej rewolucji

- Każdy głos oddany na Szymona Hołownię to głos na rząd stworzony przez PO, Lewicę, Hołownię właśnie i PSL, gdyby zabrakło kilku głosów. Byłoby to przejście z cywilizacji na antycywilizację, całkowitą zmianę kodu kulturowego - powiedział Bogdan Pęk, były senator i europoseł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń lewica opozycja Szymon Hołownia