X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Michał Rachoń

Cezary Gmyz: skończenie kampanii wyborczej w prawidłowym terminie jest konieczne

 - Jeli teraz dokonamy wyboru głowy państwa, to przez następne trzy lata nie będziemy mieli żadnych innych wyborów - a to daje spokój obecnie rządzącym, którzy - jak widać - sobie dobrze radzą, by uporać się ze skutkami kryzysu - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz z TVP. Gościem "Tematu dnia" był także Łukasz Jankowski z Radia WNET. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń Cezary Gmyz głosowanie korespondencyjne

Dr Eva Iszoro: w Hiszpanii zakażonych może być nawet 7 milionów osób

- Ani liczba zachorowań, ani liczba zgonów nie są w Hiszpanii realne. Nie robi się tylu testów, ile powinno się robić. Imperial College szacuje, że zakażeń może być kilka milionów - powiedziała dr Eva Iszoro, architekt z Universidad Rey Juan Carlos w Madrycie. - W ostatnią niedzielę, gdy musiałem wyjść na zewnątrz, na ulicach miasta panowała atmosfera pikniku - podkreślił z kolei Sławomir Wróbel, działacz polonijny z Londynu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Hiszpania Wielka Brytania Boris Johnson pandemia Michał Rachoń epidemia

Maciej Rusiński: system opieki zdrowotnej w Nowym Jorku jest na skraju wyczerpania

- Doświadczenia Nowego Jorku pozwalają też dowiedzieć się nieco więcej o tej chorobie. [...] Przede wszystkim doświadczenie Nowego Jorku pokazało, jak zaraźliwa jest ta choroba - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Rusiński, szef Klubu Gazety Polskiej w Nowym Jorku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Gazeta Polska Michał Rachoń koronawirus pandemia COVID-19 kwarantanna Ameryka Północna

Wiceminister cyfryzacji: głosowanie korespondencyjne będzie dla Polaków najbezpieczniejsze

- Jeśli mamy przeprowadzić wybory prezydenckie w obecnej sytuacji, to zdecydowanie uznaliśmy, że dla zdrowia Polek i Polaków najbezpieczniejsza będzie forma głosowania korespondencyjnego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. W "Debacie Jedynki" wystąpił również senator PSL Jan Filip Libicki.
Zobacz więcej na temat:  głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 Sejm Senat polityka Adam Andruszkiewicz Jan Filip Libicki Michał Rachoń POLSKA

Wiceminister cyfryzacji: "tarcza antykryzysowa" nie stanowi skończonego projektu

- Rząd będzie obserwował sytuację gospodarczą i na bieżąco na nią reagował, bo "tarcza antykryzysowa" nie stanowi skończonego projektu. Przecież Sejm może się zebrać w trybie zdalnym w każdej chwili, dlatego rząd PiS z pewnością będzie podejmować dalsze działania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji. Gościem audycji był również Jan Filip Libicki, senator PSL-Koalicja Polska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Andruszkiewicz Jan Filip Libicki Sejm tarcza antykryzysowa PiS polityka Koronawirus w Polsce Michał Rachoń

Prof. Mieczysław Ryba: stan wyjątkowy z powodów wyborczych byłby złamaniem konstytucji

- Jeślibyśmy wprowadzali stan wyjątkowy tylko po to, żeby przesunąć wybory, to każdy kolejny przywódca czy rządzący, mógłby to czynić. Powody wyborcze nigdy nie mogą być uzasadnieniem dla wprowadzenia stanu wyjątkowego. To by było totalne złamanie konstytucji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania wyborcza

"Wygraliśmy całą pulę". Wiceminister aktywów państwowych o wyroku ws. Gazpromu

- Formuła w ramach kontraktu jamalskiego jest absolutnie nierynkowa i szkodliwa dla polskiej gospodarki. (…) Nasz rząd poszedł na otwarty spór z Gazpromem i wygrał całą pulę 6 mld zł, które trafią do polskiego czempiona gazowego - powiedział Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, komentując orzeczenie Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Gazprom PGNiG energetyka gaz ziemny gaz Ministerstwo Aktywów Państwowych POLSKA kontrakt jamalski gospodarka polska

Rzecznik WOT: wspieramy inne służby, w swoich szeregach mamy także ratowników medycznych

- Jako Wojska Obrony Terytorialnej mamy ludzi o różnych kompetencjach. To między innymi ratownicy medyczni i pielęgniarki. Ratownicy zostali przeszkoleni przez wojskowe i cywilne stacje sanitarno-epidemiologiczne - powiedział w Polskim Radiu 24 płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Wojska Obrony Terytorialnej Michał Rachoń koronawirus wojsko służby i bezpieczeństwo

Koronawirus sparaliżował świat. Prof. Nalaskowski: dla nauki to ogromna lekcja pokory

- Nasza niewiedza rzuciła nas na kolana. Obecna sytuacja pokazuje wątłość ludzkiego mózgu. Mimo rozwiniętej farmacji i medycyny coś tak wydawać by się mogło banalnego jak wirus, paraliżuje nasze życie - powiedział prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń koronawirus NAUKA medycyna wirus wirusy pandemia choroby zakaźne choroby płuc

Dawid Wildstein: totalna opozycja weszła w ślepy zaułek

- Totalna opozycja weszła w ślepy zaułek, jeśli chodzi o ciągłą totalną krytykę rządu. Nie jest nawet w stanie wybrnąć z narracji narzucanej przez partią rządzącą - wskazywał w Polskim Radiu 24 Dawid Wildstein, odnosząc się do kwestii wyborów prezydenckich. Bieżącą sytuację polityczną w kraju komentowali także publicyści Piotr Cywiński i Sławomir Jastrzębowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń

Artur Soboń: demokratyczne wybory są obecnie możliwe tylko w trybie korespondencyjnym

- Musimy brać odpowiedzialność za państwo. Nie wiemy, kiedy wrócą normalne warunki. Mamy dzisiaj stan epidemii i działamy na podstawie przepisów, które pozwalają nam wprowadzać ograniczenia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń, poseł PiS, wiceminister aktywów państwowych. Gościem audycji był również Dariusz Wieczorek, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie pandemia Artur Soboń Michał Rachoń polityka

Jacek Ozdoba: odpowiedzialna władza szykuje scenariusze na najgorsze chwile

- Przygotowujemy scenariusz, który ma umożliwić funkcjonowanie państwa i społeczeństwa w trudnym czasie. Zadaniem ustawodawcy jest tworzenie realnego prawa. Zakładamy, że może być jeszcze ciężej i wówczas dzięki tym działaniom będziemy w lepszej pozycji w skali Unii Europejskiej i świata - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Ozdoba, poseł Solidarnej Polski. Gościem audycji był również Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Jacek Ozdoba Dariusz Joński Michał Rachoń

Sakiewicz: z tej epidemii może przy okazji wyniknąć dużo dobrych rzeczy na przyszłość

- Ta epidemia i narastająca na całym świecie katastrofa gospodarcza pozostawią zmiany w naszej mentalności i naszym zachowaniu. Ale te zmiany w większości będą na lepsze - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gościem audycji był również Łukasz Jankowski z Radia Wnet.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Rachoń Tomasz Sakiewicz koronawirus Koronawirus w Polsce

"Zakażamy innych, zanim u nas wystąpią objawy". Prof. Gut o przestrzeganiu nowych zasad

- Wyrzeczenia, które ponosimy jako społeczeństwo, mogą zostać zniweczone przez pewną grupę ludzi, która nie będzie przestrzegać wprowadzonych w Polsce zaleceń i reguł postępowania. Pamiętajmy, że zakażamy innych wcześniej - zanim wystąpią objawy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Gut, wirusolog i doradca Głównego Inspektora Sanitarnego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie choroby zakaźne wirus wirusy Michał Rachoń

Polscy lekarze we Włoszech. Prof. Gielerak: to misja humanitarna i zdobywanie doświadczeń

- Dzięki misji we Włoszech chcemy, przed wystąpieniem szczytu zachorowań w Polsce, zapoznać się z rozwiązaniami optymalnego wykorzystania zasobów służby zdrowia, jak i metod leczenia najcięższych przypadków - powiedział gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń koronawirus Włochy pandemia lekarz wirus wirusy choroby zakaźne choroby płuc