X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W powietrzu jak i na lądzie trzeba być zdyscyplinowanym". Gen. Piotr Krawczyk o Szkole Orląt

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 10:43
- Lotnictwo jest specyficzne, jeden zależy od drugiego, wymaga zaufania i tego uczymy - mówił w Polskim Radiu 24 Rektor-Komendant LAW, gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.
Audio
Lockheed C-130 Hercules w barwach polskich sił powietrznych
Lockheed C-130 Hercules w barwach polskich sił powietrznychFoto: Konwicki Marcin/ Shutterstock

Gość PR24 przypomniał, że 14 kwietnia 1927 r. Oficerska Szkoła Lotnictwa została przeniesiona z Grudziądza do Dęblina. - Lotnicza Akademia Wojskowa w bieżącym roku obchodzi szczególny jubileusz 95, lat istnienia. Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla „Szkoły Orląt” i polskiego lotnictwa. To właśnie stąd wywodzą się Asy Polskiego Lotnictwa – podkreślił. Dodał, że "Szkoła Orląt" to najbardziej prestiżowa i legendarna szkoła wojskowa w Polsce.

"Historia to uczniowie"

Janusz Meissner 1200.jpg
Janusz Meissner. Inspiracja dla polskich asów myśliwskich

- Jesteśmy w szacownym gronie uczelni jeśli chodzi o wiek, choć to nie przypadek bo świętujemy sto lat odzyskania niepodległości i to właśnie wtedy rodziły się historyczne instytucje. Ale nasza historia to przede wszystkim nasi uczniowie. Kiedy ja dostałem nominację rektorską, w miejscu które mnie wychowało i ukształtowało, nie potrafiłem wyrazić emocji, a pierwsza refleksja jaka przyszła to odpowiedzialność za kolejne pokolenia lotników - mówił generał.

Podkreślił, że jeszcze do końca czerwca tego roku można składać dokumenty na studia wojskowe i to jak zaznaczył jest nowością. Sprawdzian z zajęć fizycznych, będzie opcjonalny ze względu na pandemię koronawirusa. - Ograniczamy też zdolność do latania do symulatora - mówił.

"Szkoła Marzeń"

Przypomniał, że "Szkoła Orląt" jest najstarszą uczelnią lotniczą w Europie i jedną z najstarszych na świecie. Na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniała swoją nazwę, strukturę, kierunki oraz program kształcenia. Wszelkie zmiany zawsze prowadziły do udoskonalenia szkolenia studentów. Jedno się jednak nie zmieniło - Lotnicza Akademia Wojskowa zawsze była, jest i będzie „Szkołą Marzeń” dla młodego pokolenia przyszłych pilotów wojskowych.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Audycja: "Cafe Armia"

Prowadząca: Agnieszka Drążkiewicz

Gość: gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk

Data: 13.06.2020

Godzina: 8.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef Komisji Obrony Narodowej: zakup F-35 to zmiana jakościowa polskiego uzbrojenia

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 16:40
- Możliwości tego samolotu są niezwykłe. Jest to jedyny w tej chwili produkowany na świecie samolot tzw. piątej generacji. Charakteryzuje się tym, że jest praktycznie niewykrywalny w powietrzu, a po drugie posiada zaawansowane systemy rozpoznania, komunikowania się, tzw. interoperacyjność - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Michał Jach z PiS, szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Niemiec: szkoła nie powinna tylko uczyć, ale także wychowywać

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 17:44
- Szkoła powinna kłaść akcent na ten wszechstronny rozwój, na rozwijanie pasji ucznia, na rozwijanie jego zainteresowań, poznawanie siebie, przede wszystkim na kształtowanie charakteru. Nie możemy się skupić tylko na dydaktyce - mówiła w Polskim Radiu 24 wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek we Wrocławiu s. Katarzyna Niemiec. Gośćmi PR24 byli także Joanna Gruszczyńska, pedagog specjalny i polonistka oraz dr Marek Pustowaruk, polonista.
rozwiń zwiń