X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Karski: jeśli chcemy mieć własne państwo, powinniśmy zadbać o podmiotowe traktowanie nas w UE

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 20:30
- Prawo unijne nie unieważnia aktów prawa krajowego, trzeba o tym pamiętać tutaj w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski, poseł do Parlamentu Europejskiego z PiS, prawnik i wykładowca.
Karol Karski
Karol KarskiFoto: PR24

KPO ma być podstawą do sięgnięcia przez Polskę w ramach Funduszu Odbudowy po dodatkowe środki z UE na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa w gospodarce. Plan musi przygotować każde państwo członkowskie i przesłać do Komisji Europejskiej.


1200, TSUE free.jpg
Prof. Grosse: scenariusz eskalacji sankcji po stronie UE jest możliwy

Kiedy Polska złożyła Krajowy Plan Odbudowy 3 maja, zawnioskowała również o przedłużenie dwumiesięcznego okresu oceny o jeden miesiąc. - Nie mam wątpliwości, że część polskiej opozycji, a głównie PO, cieszyłaby się, gdyby Polska nie dostała tych środków. Takiego myślenia, że należy zrobić wszystko, by w Polsce było jak najgorzej, nie rozumiem - powiedział gość PR24.

"Walczyć o swoje"

Przypomniał też, że to Niemcy, posługując się instytucjami unijnymi, doprowadziły bez jakichkolwiek demokratycznych wyborów do zmiany rządów w Grecji czy we Włoszech. Trzeba więc mieć świadomość, jak dodał eurodeputowany PiS, że państwo polskie musi w sposób podmiotowy walczyć o swoje.

- Jeśli chcemy posiadać własne państwo, a myślę, że chcemy, powinniśmy zadbać o podmiotowe traktowanie nas w Unii Europejskiej. Tak naprawdę jednak nic strasznego, jak do tej pory, nie wydarzyło się, ponadto nie ma chyba kraju we Wspólnocie, który tak jak Polska, zajmuje się nią samą - podkreślił prof. Karol Karski.


Posłuchaj
25:07 _PR24_AAC 2021_07_29-19-33-12.mp3 Prof. K. Karski o relacjach Polski z UE ("Świat w powiększeniu")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: prof. Karol Karski (poseł do Parlamentu Europejskiego z PiS, prawnik i wykładowca)

Data emisji: 29.07.2021

Godzina: 19:33

Czytaj także

"To mechanizm niepraworządny, nielegalny". Lisicki o powiązaniu funduszy UE z tzw. praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 13:40
- Gdyby się na to zgodzić, Polska spada do pozycji prowincji w stosunku do "rządu centralnego" - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy", odnosząc się do prób powiązania funduszy unijnych z zasadami praworządności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE celowo opóźnia akceptację krajowych planów odbudowy? Gmyz: to działanie pozatraktatowe

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 11:39
- Jeśli chodzi o Fundusz Odbudowy, to w tej sprawie zostało zawarte porozumienie, które zostało przyjęte przez wszystkie unijne kraje - tłumaczył na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie, dodając, że każde inne działania są niezgodne z umową.
rozwiń zwiń