X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Schulz: trudno prognozować, jak daleko w rozgrywce geopolitycznej gotowy jest posunąć się Putin

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 20:34
- Na pewno nieprzewidywalnym partnerem jest Rosja i trudno prognozować, jak daleko w swojej rozgrywce geopolitycznej gotowy jest posunąć się Władimir Putin. W literaturze przedmiotu mówi się, że to Chiny przejmują dziś tę funkcję dla Stanów Zjednoczonych, jaką w okresie zimnej wojny pełniła Rosja - powiedziała dr Justyna Schulz, dyrektor Instytutu Zachodniego.
Audio
  • Dr Justyna Schulz o relacjach amerykańsko-rosyjskich (Świat w powiększeniu")
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: Frederic Legrand - COMEO/ Shutterstock

Nie ustają napięcia na linii USA-Rosja. Pojawiają się informacje o zapowiedziach kolejnych amerykańskich sankcji, z drugiej strony padają doniesienia o adekwatnej i proporcjonalnej odpowiedzi. Jak sytuacja dotycząca relacji między tymi państwami może się dalej rozwinąć? Czy jesteśmy u progu nowej zimnej wojny?

Witold Waszczykowski 1200.jpg
"Powrót do zimnowojennych rozwiązań". Waszczykowski o propozycji spotkania Biden-Putin ws. Ukrainy

- Na pewno nieprzewidywalnym partnerem jest Rosja i trudno prognozować, jak daleko w swojej rozgrywce geopolitycznej gotowy jest posunąć się Władimir Putin. W literaturze przedmiotu mówi się, że to Chiny przejmują dziś tę funkcję dla Stanów Zjednoczonych, jaką w okresie zimnej wojny pełniła Rosja - zwróciła uwagę dr Justyna Schulz.

Posłuchaj
24:29 PR24_mp3 2021_04_17-19-34-02.mp3 Dr Justyna Schulz o relacjach amerykańsko-rosyjskich ("Świat w powiększeniu")

Napięcie w relacjach amerykańsko-chińskich powoduje również negatywne stanowisko USA wobec budowy Nord Stream 2. Amerykanie coraz głośniej mówią o tym, że ten projekt im się nie podoba i w związku z tym nakładają sankcje na firmy biorące udział w powstawaniu gazociągu.

-----------------

Ponadto w audycji rozmowa o sytuacji politycznej w Niemczech, gdzie ważą się losy tego, kto zastąpi Angelę Merkel na stanowisku kanclerza, a także o kryzysie na wschodniej granicy Ukrainy i zagrożeniu dla tego państwa ze strony Rosji. 

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadząca: Ewa Wasążnik
Gość: dr Justyna Schulz, dyrektor Instytutu Zachodniego
Data emisji: 17.04.2021
Godzina emisji: 19.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Marek Budzisz: rosyjskie elity nie oczekują poprawy stosunków ze Stanami Zjednoczonymi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 20:25
- To nie oznacza, że Rosjanie chcieliby przerwać dialog. Oni uważają, że mocarstwa powinny ze sobą rozmawiać i starać się szukać jakichś punktów wspólnych, a nawet jeśli ich nie znajdą, to sam dialog jest też istotny ze względu na interesy strategiczne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert do spraw wschodnich.
rozwiń zwiń