X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Saryusz-Wolski: Grodzki prowadzi alternatywną politykę zagraniczną

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 20:14
- To, co mówi marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz jego wizyta w Brukseli stoją w kontrze do polityki rządu. Tym samym jest sprzeczne z zasadą konstytucyjną o jednym ośrodku władzy prowadzącym politykę zagraniczną, którym jest nim Rada Ministrów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. 
Audio
  • Jacek Saryusz-Wolski o wizycie marszałka Tomasza Grodzkiego w Brukseli (Świat w powiększeniu)
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: PR24/J. Popławski

Komisja Europejska czeka na analizę ustawy dotyczącej sądownictwa, którą mają przygotować eksperci Komisji Weneckiej. Takie stanowisko przedstawili jej urzędnicy po spotkaniu w Brukseli marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z wiceprzewodniczącą Komisji Verą Jourovą. 

Marszałek Senatu nazwał to spotkanie roboczą naradą. "Z ekspertami jednej i drugiej strony wymieniliśmy poglądy na ten temat, czy ta ustawa nadaje się do poprawiania, czy być może będzie do odrzucenia i odesłania do Sejmu" - powiedział. Dodał, że raport z tego spotkania przekaże senatorom. "Natomiast jaki będzie finalny kształt debaty w Senacie będzie wiadomo między 15 a 17 stycznia" - poinformował Tomasz Grodzki.

"Niedopuszczalne zachowanie" 

Jacek Saryusz-Wolski tłumaczył, że spotkania i rozmowy powinny odbywać się na różnych płaszczyznach. - Natomiast nie promowanie i prowadzenie alternatywnej polityki zagranicznej. Marszałek Grodzki skarży się w Brukseli,  zwyczajem totalnej opozycji, że w Polsce nie ma praworządności i demokracji.  To zachowanie absolutnie niedopuszczalne - powiedział europoseł PiS.    

Współpracownicy wiceprzewodniczącej Komisji powiedzieli, że Vera Jourova nie rozmawiała z marszałkiem Senatu o szczegółowych zapisach proponowanej ustawy czy poprawkach. Podkreślali, że Komisja zajmie stanowisko dopiero, gdy ustawa zostanie uchwalona.


Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzi: Antoni Opaliński

Gość: Jacek Saryusz-Wolski 

Data emisji: 8.01.2020

Godzina emisji: 19.46

PR24