X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Trwają prace na prawem pozwalającym skuteczniej walczyć z oszustami

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 14:53
Od lat nie cichną doniesienia o pladze oszustw, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze. Niczego nieświadomi konsumenci zapraszani są na pozornie niezobowiązujące pokazy handlowe, a następnie przekonywani do zakupu zbędnych przedmiotów i usług. - Niemal wszystkie te pokazy związane są z potrzebą wzięcia kredytu. Wystosowaliśmy apel do banków, aby starały się nie uczestniczyć w tego typu praktykach - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Niechciał, prezes UOKiK.
Audio
  • 02.09.2018 Sztuka Słuchania. Gość: Marek Niechciał, prezes UOKiK
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Rząd pracuje nad takimi zmianami prawa, które pomogą przerwać proceder naciągania starszych ludzi na niepotrzebne zakupy, narażające ich na dodatkowe, często niemałe wydatki. Uporczywe nękanie telefonami starszych osób i proponowanie im zakupu konkretnych przedmiotów lub usług, zapraszanie starszych osób na spotkania, gdzie proponuje im się zakup drogich i zbędnych produktów, tzw. "autokary zakupowe", czyli wycieczki połączone z namawianiem do zakupów - to to tylko kilka ze sposobów wykorzystywanych przez oszustów . Rząd chce wyposażyć głównie UOKiK w uprawnienia, aby tropić nieuczciwe praktyki handlowe. 

- Problem został zauważony, po burzy mózgów zdecydowaliśmy m.in., że tego typu spotkania muszą być zarejestrwane w Inspekcji Handlowej. W razie braku rejestracji to z zakupów tam dokonanych można byłoby się łatwo wycofać. Dziś jest to 14 dni od momentu zakupu, ale wielu ludzi z tej możliwości nie korzysta - podkreślił Marek Niechciał. - Od wiosny prowadzimy dużą akcję ostrzegającą seniorów przed chodzeniem na tego typu pokazu. Odbywała się też w sanatoriach, gdzie też dochodzi do tego typu pokazów i nie brakuje sytuacji,że sanatorium trwa trzy tygodnie i okazuje się, że ktoś nie skorzystał z możliwości zwrotu towaru, bo to dopiero rodzina wpływa na uświadomienie konsumenta - powiedział.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/rr

_____________________ 

Data emisji: 02.09.2018

Godzina emisji: 09:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak