X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
żywność

Po aferze z wołowiną: nagłośniony przypadek był jednostkowy

- Informujemy, że nagłośniony przypadek był jednostkowy, a nasze mięso jest bezpieczne. Konsumenci mogą mieć obawy co do jakości mięsa, zatem nie przyglądamy się biernie tej sytuacji. Staramy się wypracować rozwiązania, które zabezpieczą interes zarówno konsumenta, jak i całego sektora producentów wołowiny – mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Przeworska, przedstawicielka Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska żywność Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

To nie był dobry sezon dla producentów cebuli

Ceny cebuli poszybowały w górę i zadziwiają konsumentów. Ale faktem jest, że brakuje jej nie tylko w Polsce, która jest trzecim producentem cebuli w  Unii Europejskiej. Nie ma jej dość także w Holandii i Hiszpanii, czyli w krajach, w których cebuli uprawia się najwięcej. W dodatku jest kiepskiej jakości - mówi Tomasz Smoleński z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Zobacz więcej na temat:  żywność warzywa

Protest AGROunii zakończony. Jakie były postulaty?

Skończyła się demonstracja rolników przed Pałacem Prezydenckim. "Nie przerywamy działań" - zapowiedział w środę Michał Kołodziejczak, jeden z liderów organizującej protest AGROunii, po około dwugodzinnej rozmowie przedstawicieli rolników w Kancelarii Prezydenta. Minister rolnictwa odpowiada – to realizacja projektu politycznego, i zaprasza na forum "Porozumienia Rolniczego", a o postulatach mówi, że to "dyspozycje dla rządu i trudno mu właściwie ustalić ich precyzyjną listę."
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo żywność GOSPODARKA protest