X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
zmiany w 2019 roku

"Mały ZUS". Ostatni dzień na złożenie wniosku

To ma być ułatwienie dla firm, które prowadzą działalność na małą skalę. Jeszcze tylko do wtorku, 8 stycznia, można zgłaszać wnioski i skorzystanie z tzw. małego ZUS-u, czyli obniżonych, preferencyjnych stawek na ubezpieczenia społeczne. Prawo do tego mają te firmy, które w czasie działalności w całym zeszłym roku uzyskały przychód nie wyższy niż 63 tysięcy złotych, co jest trzydziestokrotnością minimalnego wynagrodzenia w 2018 roku.
Zobacz więcej na temat:  zmiany w 2019 roku ZUS firma

PPK, dopłaty, waloryzacja. Co nowego w nowym roku?

Początek roku to dla wielu okres zmian, zmieniają się też ważne przepisy, a w gospodarce w życie wchodzą nowe programy. Formalnie użytkowanie wieczyste na gruntach mieszkaniowych zamieniło się we własność. W życie weszły także ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych i przepisy o podwyżce minimalnej stawki godzinowej. Funkcjonowanie zaczął program Mieszkanie na Start.
Zobacz więcej na temat:  emerytura użytkowanie wieczyste zmiany w 2019 roku

Niższe składki na ZUS. Do 8 stycznia trzeba złożyć wniosek

Od 1 stycznia 2019 r. wejdzie w życie ustawa o niższych składkach ZUS dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność, których roczne przychody nie przekraczają 30-krotności minimalnego wynagrodzenia. Rejestracja przedsiębiorców uprawnionych do płacenia mniejszych składek ZUS jest możliwa tylko do 8 stycznia - przypomina rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  ZUS firma zmiany w 2019 roku

Jak przekształcimy użytkowanie wieczyste we własność?

Od 1 stycznia 2019 r. ok. 2,5 mln Polaków stanie się właścicielami gruntów, na których stoją ich domy lub mieszkania w blokach. To wielka rewolucja, tak dla właścicieli mieszkań, spółdzielni i wspólnot, niosąca jednocześnie dobrą i gorszą wiadomość. Bo z jednej strony Polacy stają się właścicielami, ale z drugiej – będzie to kosztować.
Zobacz więcej na temat:  użytkowanie wieczyste prawo finanse zmiany w 2019 roku