X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
złoto

KONGRES 590 Prezes NBP chce powiększyć rezerwy złota. Będzie wniosek o zakup kolejnych 100 ton

Prezes NBP Adam Glapiński poinformował, że zwrócił się do zarządu Narodowego Banku Polskiego o zgodę na zakup kolejnych 100 ton złota w charakterze rezerw. Jak oświadczył podczas wystąpienia na Kongresie 590, jego zamiarem jest, by złoto stanowiło 10 proc. rezerw walutowych NBP. Dlatego - jak stwierdził - w miarę wzrostu wartości tych rezerw, powinny następować kolejne zakupy złota.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP złoto rezerwy walutowe inflacja dewizy Kongres 590 Adam Glapiński

Królewskie srebra stołowe z kolekcji Helga Matzke w Muzeum Żup Krakowskich

Wystawa "Środkowoeuropejska kultura stołu i królewskie srebra stołowe (XVI-XVIII wiek) z kolekcji Helga Matzke" w Wieliczce prezentuje wyjątkowej urody i szczególnej wartości wyroby złotnicze należące w przeszłości do rodów królewskich, carskich i książęcych. Ekspozycję, której patronuje Program 1 Polskiego Radia, przygotowało Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.  
Zobacz więcej na temat:  Wieliczka Katarzyna Jankowska wystawa złoto Wawel

Reportaż o człowieku, który uratował polskie złoto [POSŁUCHAJ]

Ignacy Matuszewski to jeden z najwybitniejszych, a zarazem najbardziej niedocenianych polskich polityków XX wieku. Ten pułkownik Wojska Polskiego, dyplomata, minister, niezwykle utalentowany publicysta i polemista odegrał ważną rolę w walce o niepodległość i należał do bliskich współpracowników Piłsudskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska społeczeństwo II wojna światowa złoto historia Polski Trójka

Złoto lekiem na straty związane z koronawirusem? Od 20 lat jest najbardziej bezpiecznym i opłacalnym aktywem

W ciągu ostatnich 20 lat złoto okazało się jedną z najlepszych inwestycji chroniących przed inflacją oraz zawirowaniami na rynkach finansowych, zapewniając lepsze wyniki niż większość aktywów - pisze w swojej analizie agencja Reuters. Dzisiaj cena uncji cennego kruszcu wynosi niewiele ponad 1800 dolarów, czyli o prawie 200 dolarów, niż na początku pandemii w 2021 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA złoto inwestycje koronawirus Koronawirus w Polsce oszczędzanie oszczędności

Inwestycje przy niskich stopach procentowych. Kilka opcji do wyboru - zobacz, jakie

Zerowe oprocentowanie lokat potrafi skutecznie zniechęcić do oszczędzania. Jednocześnie eksperci przekonują, że warto odkładać na przyszłość. Sprawą otwartą pozostaje dobór metod, które posłużą nam do inwestowania nadwyżek finansowych. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje oszczędności oszczędzanie pieniądze obligacje spekulacja walutowa bitcoin kryptowaluty złoto giełda papierów wartościowych Giełda gpw