X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
zjednoczona prawica

Kongres PiS i Rada Krajowa PO. Komentarze publicystów

W sobotę w Przysusze na Mazowszu odbył się kongres PiS i Zjednoczonej Prawicy. Prezes Jarosław Kaczyński w trakcie swojego wystąpienia wymienił osiągnięcia rządu. Z kolei w Warszawie zebrała się Rada Krajowa PO. W swoim przemówieniu lider partii Grzegorz Schetyna wiele słów poświęcił krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości. O sytuacji obu ugrupowań rozmawiali w Debacie dnia Radosław Gruca (Fakt) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica

Centralny Port Komunikacyjny. Co z decyzją środowiskową?

Centralny Port Komunikacyjny jest kluczowym projektem infrastrukturalnym – ocenił na konwencji Zjednoczonej Prawicy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jak zapewniał na antenie Polskiego Radia 24 Mariusz Gajda, wiceminister środowiska, realizacja projektu nie powinna być zagrożona ze względu na uwarunkowania środowiskowe.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju ministerstwo środowiska zjednoczona prawica komunikacja transport

"ZP to najbardziej udany projekt polityczny po 1989 roku"

- Jarosław Gowin mówił o tym, że nasz projekt Zjednoczonej Prawicy, który powstał w 2014 roku i wygrał wszystkie następujące wybory - samorządowe, prezydenckie i parlamentarne - jest najbardziej udanym projektem politycznym od 1989 roku - podkreślił w radiowej Trójce Adam Bielan, wicemarszałek Senatu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bielan Beata Michniewicz Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska Polska Razem Trójka

"Jarosław Kaczyński mobilizuje ludzi mocnymi słowami"

2 lipca na Mazowszu odbył się V Kongres PiS oraz Konwencja Zjednoczonej Prawicy. „Musimy budować Polskę sprawiedliwą, zasobną i nowoczesną” – mówił prezes PiS. Dodał, że reforma sądu jest kwestią fundamentalną, chwalił zmiany dotyczące spraw społecznych i apelował o szybszą realizację programu Mieszkanie Plus. Jego przemówienie komentował w audycji Gorący Temat redaktor Michał Karnowski.  
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS Michał Karnowski Platforma Obywatelska zjednoczona prawica

Jarosław Kaczyński: PiS był, jest i będzie partią wolności

- Naszym celem jest równość szans dla wszystkich Polaków, wszystko jedno, czy są z Przysuchy czy z innego powiatowego miasta, czy ze wsi, czy z wielkiego miasta, czy z Warszawy - mówił na kongresie PiS Jarosław Kaczyński. Kongres w Przysusze służy podsumowaniu minionego roku i wytyczeniu celów na przyszłość. Bierze w nim udział 1100 delegatów.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica

"Gospodarka i społeczeństwo to nie są odrębne byty"

Najbardziej dla naszego rozwoju gospodarczego potrzebne są oszczędności, inwestycje, innowacje, eksport i infrastruktura – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że stara się łączyć gospodarkę lokalną z wyjściem na Europę oraz całą gospodarkę ze społeczeństwem. Wystąpienie Morawieckiego komentował w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica Mateusz Morawiecki

Bilans rocznych rządów Zjednoczonej Prawicy

- Ambitne cele, które stawia PiS w polityce gospodarczej - wzmocnienia kapitału krajowego, są bardzo ważne i chcielibyśmy by tak było, ale to są cele nierealne. Zastanawiam się, czy ci, którzy to proponują, znają historię gospodarczą kraju. W Polsce nigdy nie było kapitału, który był "driverem" rozwoju gospodarczego - stwierdza prof.Andrzej Zybała.
Zobacz więcej na temat:  podatki Prawo i Sprawiedliwość program 500+ reforma szkolnictwa reformy Wojciech Dąbrowski zjednoczona prawica

Emerytura, migranci: najważniejsze tematy kampanii

Czy politycy nie przesadzają, szermując obietnicami? Jakie pomysły mają w sprawie emerytur, górnictwa, kryzysu emigracyjnego? Czy przewidzieli, skąd wezmą pieniądze na realizację swych zapowiedzi? - o tym rozmawiali politycy w audycji Jedynki "Tydzień kontra tydzień".
Zobacz więcej na temat:  Adam Bielan Iwona Śledzińska-Katarasińska Joanna Osińska katarzyna piekarska PiS PO SLD wybory parlamentarne 2015 Zjednoczona Lewica zjednoczona prawica