X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
zjednoczona prawica

Szef KPRM: nie ma rozmów koalicyjnych. Rząd mniejszościowy i wcześniejsze wybory to realna opcja

- Kierownictwo polityczne Prawa i Sprawiedliwości podejmie decyzję co do przyszłości Zjednoczonej Prawicy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, informując jednocześnie, że "w tej chwili rozmów koalicyjnych nie ma".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rząd Mateusza Morawieckiego zjednoczona prawica ochrona zwierząt Michał Dworczyk Prawo i Sprawiedliwość Sejm Trójka

Dr Rydliński: cała polska scena polityczna może się mocno przetasować

- Jeżeli Jarosław Kaczyński pozbawiłby Zbigniewa Ziobro teki ministra sprawiedliwości, wyrzucił wszystkich ministrów, wiceministrów z poręki Solidarnej Polski, to wyobrażam sobie sytuację, w której (...) Zbigniew Ziobro ogłasza, że posłowie SP przechodzą do wspólnego klubu z Konfederacją - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka zjednoczona prawica Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina koalicja ochrona zwierząt

Maciej Wąsik: mam wątpliwości, czy koalicja rządząca jeszcze trwa

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że ma wątpliwości, czy koalicja rządząca cały czas trwa. Nawiązał tym samym do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, którą w nocy przyjął Sejm. Przeciwko ustawie głosowało m.in. 38 posłów Klubu Parlamentarnego PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski, a 15 przedstawicieli Porozumienia wstrzymało się od głosu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Wąsik prawo ochrona zwierząt polityka zjednoczona prawica Katarzyna Gójska

Rzecznik PiS: posłowie, którzy byli przeciw noweli ws. ochrony zwierząt poniosą konsekwencje

- W sprawie posłów klubu PiS, którzy głosowali przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt podjęte zostaną decyzje zgodnie ze statutem partii - oświadczyła rzecznik PiS Anita Czerwińska. Rzecznik rządu Piotr Müller pytany o rozmowy koalicyjne odparł, że takich rozmów już ich nie ma.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zwierzęta ochrona zwierząt zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu rząd Mateusza Morawieckiego

Rząd bez Ziobry? W najbliższych dniach spotkanie kierownictwa PiS ws. koalicji

- W piątek zostaną wyciągnięte zapowiadane konsekwencje wobec polityków, którzy zagłosowali przeciw ustawie o ochronie zwierząt. Niewyobrażalna jest obecność w rządzie ministra, który opowiada się za bestialstwem wobec zwierząt - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w kierownictwie PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rekonstrukcja rządu zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Zbigniew Ziobro rząd Mateusza Morawieckiego

"Rząd działa, to nie są negocjacje nad utworzeniem nowego". Truskawa o rozmowach ws. rekonstrukcji

- Nie są to negocjacje nad utworzeniem rządu. Mamy rząd, który działa, aktywnie funkcjonuje. Jest to natomiast próba uporządkowania na nowo pewnej sytuacji w obozie rządzącym - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Gościem audycji był także Jacek Gądek z portalu Gazeta.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Rząd RP zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska

"To byłby kabaret z Sejmu". Poseł Lewicy o koalicji PO, PSL, SLD i Konfederacji

- Jak dla mnie na dziś to jest abstrakcyjny układ, bo faktycznie rozbieżności programowe, ideowe w takim układzie są przeogromne i mam nadzieję, że wyborcy nie doprowadzą do czegoś takiego, żebyśmy mieli kabaret z Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Bogusław Wontor pytany o ewentualną koalicję wszystkich ugrupowań opozycyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach lewica POLSKA polityka PiS zjednoczona prawica rząd Sejm

Szef klubu PiS: jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostrzegł członków klubu, że konsekwencją niesubordynacji podczas czwartkowych głosowań może być zawieszenie w prawach członka partii - poinformował po posiedzeniu klubu PiS, bez udziału Solidarnej Polski i Porozumienia, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  polityka PiS zjednoczona prawica Ryszard Terlecki Jarosław Kaczyński

Prof. Ryba: negocjacje przeciąga każda ze stron

- Nie ma presji, bo nie ma wyborów ani innej nagłej sytuacji. Panowie sobie rozmawiają, negocjują i się targują. A to się przeciąga - wydaje się, że zbyt długo - stwierdził w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dyskusje liderów Zjednoczonej Prawicy dotyczą m.in. liczby ministerstw w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Szymon Hołownia zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu

"Lewica mogła sama podjąć temat ochrony praw zwierząt". Makowski o programie "Piątka dla zwierząt"

- Lewica, zamiast zająć się ochroną zwierząt, zajmowała się kwestiami obrony osób niebinarnych. To już nie pierwszy raz, kiedy PiS przyjmuje agendę lewicową. Dziwię się gorzkim komentarzom ze strony posłów Lewicy - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Antoni Trzmiel prawa zwierząt Solidarna Polska

"Potrzeba racjonalnych oczekiwań". Prof. Zaleśny o rozmowach koalicji rządzącej

- Oczekiwania partnerów mniejszościowych, jeżeli mają być racjonalne i mądre, to nie mogą być zbyt daleko idące - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny, prawnik i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego na temat negocjacji koalicyjnych wewnątrz Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu