X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
zatrudnienie

Ekspert PIE: Polska z kraju emigrantów, staje się krajem który zatrudnia coraz więcej imigrantów zarobkowych

Przedsiębiorcy mają coraz większy problem z poszukiwaniem pracowników, dlatego tak chętnie zatrudniają cudzoziemców. Przyjęcie przez rząd projekt nowelizacji ustawy o ich zatrudnianiu, jest krokiem w dobrym kierunku - powiedział Andrzej Kubisiak wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy pracownik imigracja zatrudnienie bezrobocie

Eksperci: przetwórstwo i eksport to motory odbudowy gospodarczej, potrzebna jest tylko pewność i sprzyjające regulacje

Polska gospodarka po pandemii ma się świetnie, głównie przetwórstwo i eksport. Wykorzystaliśmy kryzys, teraz mamy mnóstwo zamówień - mówili zgodnie w "Rządach Pieniądza" ekonomiści: dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW oraz dr Sławomir Dudek ze Szkoły Głównej Handlowej i Forum Obywatelskiego Rozwoju. Mieli już jednak odmienne zdanie co do tego czy państwo powinno wskazywać kierunek dalszego rozwoju, branże, w których warto inwestować, czy też jest to raczej rola samych przedsiębiorców, o ile będzie im sprzyjać otoczenie regulacyjne. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład pandemia zatrudnienie eksport inwestycje

Prezes ZUS: obecny system emerytalny premiuje długie płacenie składek, ale trzeba o tym edukować

Z okazji obchodzonego 1 października Międzynarodowego Dnia Seniora mamy dla naszych emerytów dobre wiadomości. Dodatkowe świadczenia, a już dłuższa niedługo praca bez podatku, to niebagatelna finansowa pomoc. Ale to też przekaz do osób młodszych, że trzeba systematycznie odprowadzać składki, znacznie wcześniej niż po przekroczeniu 40 roku życia – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura senior ZUS zatrudnienie pracownik 50 plus

Potencjał kobiet na rynku pracy jest wart 300 mld zł rocznie. Raport: potrzebna jest większa elastyczność

Aktywizacja zawodowa kobiet mogłaby pomóc rozwiązać problem niedoboru pracowników, a lepsze wykorzystanie ich potencjału mogłoby zwiększyć PKB Polski o 300 mld zł rocznie - wynika z raportu McKinsey&Company. Wśród potrzebnych działań firma wskazała m.in. bardziej elastyczne modele pracy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca pracownik kobieta zatrudnienie badania

Eksperci: duży wzrost wynagrodzeń cieszy, ale inflacja je zmniejsza

Niemal 10-procentowy wzrost wynagrodzeń i stały wzrost zatrudnienia dowodzą, że polska gospodarka wraca do sytuacji sprzed kryzysu wywołanego pandemią. Jednak płace cechuje duże zróżnicowanie tak lokalne, jak i branżowe. Do tego dochodzi wysoka inflacja, która powoduje, realnie w kieszeniach mamy mniej więcej o połowę mniej z tego wzrostu, który pokazują dane GUS - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha i Jerzy Bielewicz ekspert "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zatrudnienie inflacja płace bezrobocie COVID-19

Eksperci: wzrost płacy minimalnej już tak nie zaskakuje pracodawców

Płace rosną na tyle szybko, że podwyżki płacy minimalnej nie są już tak odczuwalne przez przedsiębiorców jak inne koszty prowadzenia firmy. Ale wzrost płac negatywnie wpływa na poziom inflacji, choć wspiera budżet państwa przez rosnącą konsumpcję. W niektórych branżach problemem może nastąpić nadmierne spłaszczanie wynagrodzeń, ale na takie działania państwa wyrównujące poziom dochodów liczyli Polacy - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Sławomir Dudek (FOR) i Adam Ruciński (BTFG).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA płace inflacja płaca minimalna pkb zatrudnienie pracodawcy