X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
zarobki

Nauczyciele przedmiotów zawodowych potrzebni od zaraz

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, dawniej zwany Dniem Nauczyciela. Od wielu lat typowy wykonawca tego zawodu, a zwłaszcza nauczyciel przedmiotów zawodowych, nie czuje się jednak doceniany. Zarobki uczących zawodu fryzjera, budowlańca czy informatyka nie są zbyt wysokie, co sprawia, że do pracy zgłaszają się jedynie pasjonaci. Bez względu na uczoną profesję skutek jest jeden – braki kadrowe. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan społeczeństwo praca nauczyciel edukacja Dzień Edukacji Narodowej zawód zarobki

"Wynagrodzenia lekarzy rosną regularnie". Niedzielski przedstawił informacje nt. stanu służby zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że od roku 2016 wynagrodzenia lekarzy rosną regularnie, wraz ze wzrostem nakładów budżetowych na służbę zdrowia. Zwiększenie środków przeznaczanych na ten sektor oznacza również więcej szkół kształcących lekarzy, pielęgniarki i inny personel medyczny, co w bliskiej perspektywie zmniejszy problemy kadrowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służba zdrowia medycyna lekarz pieniądze wynagradzanie zarobki Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski

Podwyżki dla medyków. Dane Ministerstwa Zdrowia z ostatnich lat mówią wszystko

11 września rozpoczął się protest medyków, którzy domagają się podwyżek. Wielu obserwatorów zarzuca rządowi, że nie robi nic w kwestii wzrostu wynagrodzeń pracowników służby zdrowia. Jak jednak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, tylko w przypadku rezydentów zarobki brutto wzrosły w ostatnich latach o ponad 70 proc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia zarobki protest społeczeństwo

wywiad Jarosław Kaczyński: osoby niezaszczepione mogą spodziewać się obostrzeń

- Powinno być podpisane wspólne porozumienie wszystkich partii dotyczące zdecydowanych działań w walce z epidemią - powiedział prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. W rozmowie nie wykluczył obostrzeń dla osób niezaszczepionych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce sars-cov-2 pandemia lockdown Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina zjednoczona prawica koalicja ustawa medialna Nord Stream 2 Trybunał Sprawiedliwości UE polityka sądownictwo sąd Sąd Najwyższy zarobki

Wynagrodzenia w budżetówce. Eksperci: dobre płace muszą wiązać się z jakością wykonywanej pracy

- Pracownicy budżetówki powinni być dobrze wynagradzani. Kto odważyłby się powiedzieć, że medycy czy nauczyciele mają mieć niskie wynagrodzenia? Do tego konieczne jest nie tylko powiązanie ich wynagrodzeń ze wzrostem PKB, ale również z poprawą efektywności ich pracy, szerszym wykorzystywaniem nowoczesnych instrumentów np. z zakresu IT - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24: prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, i dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  płace GOSPODARKA zarobki wynagrodzenia firma pieniądze

"Dyrektorzy i ich zastępcy mają wyższe uposażenie niż wiceminister". Skurkiewicz o zarobkach polityków

- Wynagrodzenie ministra konstytucyjnego czy wiceministrów jest gdzieś znacznie dalej w tzw. czubie resortu. Podejrzewam, że minister ze swoimi zarobkami uplasowany jest gdzieś na 40-50 miejscu, natomiast wiceminister znajduje się gdzieś za pierwszą setką tego zestawienia - powiedział w audycji "24 pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24, Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka pieniądze wynagrodzenia zarobki Eliza Olczyk

"W tej sprawie cała klasa polityczna jest zgodna". Lichocka o podwyżkach dla parlamentarzystów

- Rozmawiałam z politykami różnych ugrupowań, wiem, że oni czekają na ten ruch, są z niego zadowoleni i uważają, że jest to potrzebne - powiedziała we wtorek Joanna Lichocka (PiS) o planowanych podwyżkach dla polityków. Jej zdaniem są one i tak mniejsze niż wzrost płac po 2015 r.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joanna Lichocka ustawa Sejm zarobki Prawo i Sprawiedliwość