X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
zapalenie płuc

"Przewlekłe choroby płuc to ryzyko cięższego przebiegu COVID-19". Prof. Antczak ostrzega

- Zagrożeni cięższym przebiegiem COVID-19 i zgonami są ludzie z przewlekłymi chorobami płuc, w Polsce to ok. 3 mln osób - powiedział PAP kierownik Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pulmonolog prof. Adam Antczak.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo lekarz zapalenie płuc infografika POLSKA

Kolejne ofiary wśród włoskich lekarzy, nowe regulacje na Węgrzech. Świat w dobie pandemii

W ciągu ostatniej doby zmarło czterech lekarzy zakażonych koronawirusem - informuje włoska federacja izb lekarskich. Tym samym liczba ofiar COVID-19 wśród personelu medycznego wzrosła do 142. W Budapeszcie od poniedziałku nowe zasady bezpieczeństwa - na targowisku, w sklepach i taksówkach noszenie maseczek będzie obowiązkowe. W PolskieRadio24.pl na bieżąco pokazujemy obraz świata w dobie koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 choroby zakaźne zapalenie płuc pandemia

Bez nowych zakażeń w Hongkongu, papież przełożył Światowe Dni Młodzieży. COVID-19 na świecie

W Hongkongu po raz pierwszy od sześciu tygodni nie zgłoszono w poniedziałek żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Papież Franciszek przełożył o rok dwa wielkie wydarzenia planowane na dwa najbliższe lata: Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie i Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Na bieżąco śledzimy rozwój pandemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 choroby zakaźne zapalenie płuc pandemia ŚWIAT

Znacznie mniej zgonów w USA, Wielka Brytania przedłuża ograniczenia. COVID-19 na świecie

606 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork. To najniższy od 10 dni dobowy wzrost liczby zgonów. W Wielkiej Brytanii rząd zdecydował o przedłużeniu ograniczeń jeszcze przynajmniej przez trzy tygodnie. Zachęcamy do przeczytania naszej czwartkowej relacji z rozwoju pandemii SARS-CoV-2 na świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus choroby zakaźne COVID-19 pandemia zapalenie płuc ŚWIAT

33. ofiara koronawirusa. 96 nowych przypadków zakażeń, łącznie 2311

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o kolejnych 96 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarła też 33. osoba. Łącznie bilans zakażonych wzrósł do 2311 osób.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia wirus COVID-19 zapalenie płuc choroby zakaźne zdrowie bezpieczeństwo kwarantanna społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia POLSKA

RELACJA Włoskie media: zakażenie w Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież. Koronawirus na świecie

Gala wręczenia nagród Tony, nazywanych "teatralnymi Oscarami" została odwołana. Włoski dziennik "Il Messaggero" podał, że przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono w watykańskim Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież Franciszek. Na bieżąco śledzimy rozwój epidemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie pandemia ŚWIAT

RELACJA Finlandia sięga po rezerwy, ograniczenia handlowe w Belgii. Świat w cieniu SARS-CoV-2

W Finlandii, po raz pierwszy w historii kraju, zaczęto prowadzić uzupełniające dostawy wyposażenia medycznego. Władze zdecydowały o otwarciu zasobów Agencji Bezpieczeństwa Dostaw. W Belgii maseczki i żele antybakteryjne - tylko na receptę. Na bieżąco śledzimy obraz świata podczas pandemii SARS-CoV-2. 
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 ŚWIAT wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie pandemia

KORONAWIRUS NA ŚWIECIE Stan zagrożenia epidemicznego we Francji. Dzikie zwierzęta na ulicach w Hiszpanii

Francuski parlament przyjął projekt ustawy wprowadzającej na dwa miesiące stan zagrożenia epidemicznego. W Hiszpanii obowiązuje on już od 15 marca. Na opustoszałych ulicach Madrytu i Barcelony pojawiły się dzikie zwierzęta. Na bieżąco śledzimy wiadomości o rozwoju epidemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 choroby zakaźne zapalenie płuc wirus wirusy pandemia kwarantanna ŚWIAT

Koronawirus w Chinach nie daje za wygraną. Przyjezdni powodem kolejnych zakażeń

W Chinach coraz więcej przypadków przywleczenia koronawirusa. W ciągu minionej doby stwierdzono tam 46 przypadków zakażenia patogenem - prócz jednego - u podróżnych. Od jutra wszystkie samoloty na międzynarodowych rejsach do Pekinu będą miały międzylądowania na innych chińskich lotniskach.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie ŚWIAT Chiny Azja