X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wzrost gospodarczy

Rating Polski w górę. Premier: nie jestem zaskoczony

Agencja Standard & Poor’s Global podniosła wskaźnik wiarygodności kredytowej Polski z BBB+ do A-. Analitycy uzasadnili tę decyzję solidnym i zrównoważonym wzrostem gospodarczym oraz spadającym zadłużeniem naszego kraju. Agencja Fitch z kolei potwierdza natomiast dotychczasowy rating naszego kraju. Według obu oceniających instytucji perspektywa wiarygodności kredytowej Polski jest stabilna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA agencja ratingowa wzrost gospodarczy kredyt społeczeństwo

Polska na liście państw rozwiniętych. Komentarz eksperta

W poniedziałek agencja FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się (Emerging Markets) do rozwiniętych (Developed Markets). Polska tym samym znalazła się w gronie 25-ciu najbardziej rozwiniętych rynków świata. O postrzeganiu Polski na światowych rynkach kapitałowych mówił na antenie PR24 dr Bohdan Wyżnikiewicz, ekonomista z Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wzrost gospodarczy gospodarka polska budżet Polski budżet giełda papierów wartościowych

PKB w górę. Czym jest koniunktura w gospodarce?

Główny Urząd Statystyczny potwierdził swój wstępny szacunek sprzed dwóch tygodni - PKB między kwietniem a czerwcem zwiększył się realnie o 5,1 proc. W I kwartale mieliśmy wzrost nieznacznie większy - 5,2 proc. Takie tempo wzrostu gospodarczego to zdaniem ekonomistów dobra wiadomość. Wyniki porównywalne z polskimi są trudne do osiągnięcia w Europie. O koniunkturze i jej znaczeniu Justyna Golonko rozmawia z Rafałem Sadochem z Domu Maklerskiego mBanku.
Zobacz więcej na temat:  Justyna Golonko wzrost gospodarczy

Piątka z plusem dla polskiej gospodarki

Piątka z plusem - taką ocenę, sama sobie, wystawiała polska gospodarka. Główny Urząd Statystyczny podał dziś wstępny szacunek dynamiki Produktu Krajowego Brutto w II kwartale. Wynika z niego, że w tym czasie polska gospodarka rozwijała się w tempie 5,1 proc. I o tym w radiowej Jedynce z Moniką Kurtek, główną ekonomistką Banku Pocztowego rozmawiał Błażej Prośniewski. 
Zobacz więcej na temat:  pkb Błażej Prośniewski wzrost gospodarczy