more_horiz
PR24 Portal
Section05
wzrost gospodarczy

Polska na liście państw rozwiniętych. Komentarz eksperta

W poniedziałek agencja FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się (Emerging Markets) do rozwiniętych (Developed Markets). Polska tym samym znalazła się w gronie 25-ciu najbardziej rozwiniętych rynków świata. O postrzeganiu Polski na światowych rynkach kapitałowych mówił na antenie PR24 dr Bohdan Wyżnikiewicz, ekonomista z Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wzrost gospodarczy gospodarka polska budżet Polski budżet giełda papierów wartościowych

PKB w górę. Czym jest koniunktura w gospodarce?

Główny Urząd Statystyczny potwierdził swój wstępny szacunek sprzed dwóch tygodni - PKB między kwietniem a czerwcem zwiększył się realnie o 5,1 proc. W I kwartale mieliśmy wzrost nieznacznie większy - 5,2 proc. Takie tempo wzrostu gospodarczego to zdaniem ekonomistów dobra wiadomość. Wyniki porównywalne z polskimi są trudne do osiągnięcia w Europie. O koniunkturze i jej znaczeniu Justyna Golonko rozmawia z Rafałem Sadochem z Domu Maklerskiego mBanku.
Zobacz więcej na temat:  Justyna Golonko wzrost gospodarczy

Piątka z plusem dla polskiej gospodarki

Piątka z plusem - taką ocenę, sama sobie, wystawiała polska gospodarka. Główny Urząd Statystyczny podał dziś wstępny szacunek dynamiki Produktu Krajowego Brutto w II kwartale. Wynika z niego, że w tym czasie polska gospodarka rozwijała się w tempie 5,1 proc. I o tym w radiowej Jedynce z Moniką Kurtek, główną ekonomistką Banku Pocztowego rozmawiał Błażej Prośniewski. 
Zobacz więcej na temat:  pkb Błażej Prośniewski wzrost gospodarczy