X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wywiad

"Nie przestrzega zasad cywilizowanego świata". Wiceszef MSZ o relacjach z Rosją

Relacje polsko-rosyjskie są trudne, przepojone szeregiem złych emocji, ale wynikających przede wszystkim z działań Rosji, z agresywnej polityki na wschodzie Europy - uważa wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Jak dodał, należy inaczej patrzeć na władzę na Kremlu, a inaczej na rosyjskie społeczeństwo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja POLSKA stosunki polsko-rosyjskie Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych wywiad

"Gdy trafiłem do UOP, znalazłem się w nieco innej rzeczywistości, niż sądziłem"

- Miałem przekonanie, że jest to służba tworzona od nowa i w gruncie rzeczy od strony formalnej tak było. Natomiast de facto i pomieszczenia, i sprzęt, i pewne procedury, terminologia, metodologia, i ludzie, w większości byli przeniesieni z realiów poprzedniej rzeczywistości politycznej - mówił w Dwójce płk Grzegorz Małecki, współautor książki "W cieniu. 30 lat wywiadu III RP".
Zobacz więcej na temat:  wywiad Antoni Dudek UOP służba bezpieczeństwa Dwójka HISTORIA

Premier w amerykańskim "Newsweeku": żeby UE była silna, musi stanowić Europę ojczyzn

- UE nigdy nie będzie "Stanami Zjednoczonymi Europy". By była silna, musi stanowić Europę ojczyzn - powiedział w opublikowanym w środę wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka" premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, Unia może być supermocarstwem, ale "bez uniwersalnej filozofii".
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki media Unia Europejska premier wywiad Polityka zagraniczna Polski ŚWIAT Ameryka

TYLKO U NAS Martyna Bildziukiewicz: machina dezinformacyjna Kremla jest bardzo zamożna [WYWIAD]

Na czele zespołu East StratCom Task Force ​od niedawna stoi Polka Martyna Bildziukiewicz. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka rozmawiała z nią o ustaleniach grupy ekspertów, o nasileniu dezinformacji po porwaniu samolotu przez białoruski reżim oraz taktykach stosowanych przez kremlowskie trolle i wybranych celach. ​
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja wywiad Kreml Białoruś Beata Płomecka dezinformacja

WYWIAD Cichanouska: Polska i Litwa powinny być przykładem dla innych państw

- Polska, Litwa i kilka innych krajów robią, co mogą w sprawie Białorusi i powinny być przykładem dla innych państw - oceniła liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska w rozmowie z PAP. Wezwała do odważnych działań. - Wesprzyjcie Białorusinów w walce, nie ma co czekać, bo będzie tylko gorzej - apelowała.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Europa Swiatłana Cichanouska Aleksander Łukaszenka represje wywiad ŚWIAT

Proces ws. szpiegostwa na rzecz Chin. Nisztor: mają od dawna umowę o współpracy z Rosją

- Chińskie służby mają od dawna zawartą umowę o bardzo bliskiej współpracy z Rosją w naszym regionie. Niektórym wydaje się, że Chiny są daleko i to nas nie dotyczy, ale to jeden z elementów pokazujący, że ta współpraca wywiadowcza jest bardzo poważna w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy Gazety Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Chiny służby specjalne szpieg ABW wywiad POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Echa wywiadu prezesa PiS dla PR24. Ziemiec: nadchodzi przeobrażenie polskiej sceny politycznej

- Może chodzi o rodzaj politycznego czyśćca w postaci koła czy klubu, który utworzyliby uciekinierzy z różnych ugrupowań - w taki sposób Krzysztof Ziemiec z TVP skomentował część wywiadu prezesa PiS dla PR24. Gościem audycji był też Maciej Wolny z telewizji "wPolsce.pl".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wywiad Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość polityka zjednoczona prawica