more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory

Poseł PSL: rolnicy mają powód, żeby protestować

Rolnicy zrzeszeni w AGROUnii protestowali w poniedziałek (28.01) w wielu miejscach w Polsce przeciwko polityce rolnej rządu. Domagali się obrony krajowego rynku i krajowej produkcji. Zapowiedzieli też nasilenie protestów, polegających na blokowaniu dróg lub utrudnianiu ruchu.
Zobacz więcej na temat:  rolnicy protest Jarosław Kaczyński przetwory lotos Polska Grupa Zbrojeniowa wybory Piotr Zgorzelski Polskie Stronnictwo Ludowe POLSKA Krzysztof Grzesiowski

PiS złożył w Sejmie projekt zmian w Kodeksie wyborczym

- Osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe na każdą karę, a nie tylko na karę pozbawienia wolności, nie będzie miała prawa wybieralności w wyborach na wójta, burmistrza, prezydenta miasta - zakłada projekt PiS noweli Kodeksu wyborczego.
Zobacz więcej na temat:  Sejm wybory w Polsce wybory Prawo i Sprawiedliwość komisja wyborcza polityka POLSKA

"7x24". Scenariusze przed wyborami prezydenckimi w Gdańsku

Powierzenie obowiązków prezydenta Gdańska pierwszej zastępczyni śp. Pawła Adamowicza, a także decyzja o niewystawieniu przez Prawo i Sprawiedliwość pretendenta w wyborach na nowego włodarza miasta. Czy pełniąca obecnie jego obowiązki Aleksandra Dulkiewicz będzie jedyną kandydatką? Do tych tematów odnieśli się w audycji "7x24" przedstawiciele największych partii na polskiej scenie politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk polityka Paweł Adamowicz atak na Pawła Adamowicza prezydent wybory