X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory w USA

"Istotą jest wspieranie skrajnych stanowisk, które wprowadzają zamęt". Dr Bryc o wpływie Rosji na wybory w USA

- Nie chodzi o to, żeby Rosjanie opowiedzieli się po którejś ze stron. Istotą jest wspieranie bardzo skrajnych, przeciwnych stanowisk, które wprowadzają zamęt, chaos i szum informacyjny w społeczeństwie, któremu w takim obliczu jest trudniej podejmować racjonalne decyzje - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Stany Zjednoczone USA Donald Trump Joe Biden wybory w USA

Wybory w USA. Publicysta: sondaże ogólnokrajowe nie są najbardziej wiarygodne

- Sondaże wskazują na kilkuprocentową przewagę Joe Bidena nad Donaldem Trumpem, jednak dużo łatwiej jest zrobić sondaże ogólnoamerykańskie niż te w poszczególnych stanach, a to właśnie tam rozgrywa się prawdziwy "dramat" tych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory w USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden Ameryka Północna Stany Zjednoczone Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 infografika

"Wyścig jest pasjonujący". Karol Gac o wyborach prezydenckich w USA

- Prezydent USA Donald Trump teoretycznie ma stratę w sondażach do jego kontrkandydata, ale system prezydencki w USA jest o wiele bardziej skomplikowany niż w Polsce. Niewątpliwie ten wyścig jest pasjonujący - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory w USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden Ameryka Stany Zjednoczone Karol Gac Łukasz Sobolewski Polskie Radio 24

"Dla Amerykanów najważniejsze są miejsca pracy". Prof. Żyro o wyborach w USA

- Obydwaj kandydaci zapewniają, że mają pomysł jak ożywiać gospodarkę Stanów Zjednoczonych w czasie pandemii. Polityka jest jednak obietnicą, bazuje na niej. Dopiero po wyborze prezydenta zobaczymy, jak to jest naprawdę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Żyro z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Joe Biden wybory w USA USA Ameryka Stany Zjednoczone Antoni Opaliński Polskie Radio 24 ŚWIAT

Debata prezydencka w USA. Piotrowski: niezdecydowanym wyborcom mogła pomóc

W Stanach Zjednoczonych odbyła się ostatnia debata telewizyjna Donalda Trumpa i Joe Bidena przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. - Obaj pokazali podobny poziom, a swoje programy zaprezentowali w rozsądny sposób. Różnili się w zdaniu, co jest naturalne i pożądane w amerykańskiej polityce - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski ŚWIAT Więcej świata USA wybory w USA Joe Biden Donald Trump

Wybory prezydenckie w USA. Swój głos oddało już ponad 47,5 mln Amerykanów

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się za 12 dni, ale już ponad 47,5 mln obywateli kraju skorzystało z możliwości wcześniejszego głosowania. Metoda jest bardziej popularna niż cztery lata temu. Wg portalu US Elections wówczas zagłosowało w ten sposób niewiele ponad 47 mln wyborców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Stany Zjednoczone wybory w USA wybory prezydenckie w USA demokracja

Prof. Góralczyk: w Chinach uważa się, że ktokolwiek wygra wybory w USA, to będą kłopoty

- Każdy w Chinach wie, iż praktycznie jedyna dziedzina, w której jest w Ameryce takie samo podejście obydwu konkurujących partii i kandydatów, to są Chiny. Czyli niezależnie od tego, kto będzie prezydentem po 3 listopada tego roku w Stanach Zjednoczonych, to kwestia zatargów, problemów i wyzwań w stosunkach z Chinami pozostanie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Góralczyk, sinolog, wykładowca UW, były ambasador w Pekinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Chiny GOSPODARKA Polskie Radio 24 Antoni Opaliński USA wybory w USA wybory prezydenckie w USA Stany Zjednoczone dyplomacja polityka zagraniczna USA

"Bardzo ważna dla Trumpa". Amerykanista o drugiej debacie przed wyborami w USA

- Będzie to ostatnia możliwość skonfrontowania się z Joe Bidenem, by przemówić do Amerykanów i przedstawić swoją wizję na drugą kadencję - mówił na antenie Polskiego Radia 24 amerykanista Dr Wojciech Kwiatkowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W czwartek odbędzie się druga debata prezydencka Donald Trump-Joe Biden przed wyborami prezydenckimi w USA. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Joe Biden USA wybory w USA

USA: ośrodek, który przewidział wygraną Trumpa w 2016 r., teraz obstawia jego reelekcję

- Zorientowaliśmy się, że sondaże nie uwzględniają ukrytych głosów oddanych na Donalda Trumpa - powiedział szef ośrodka sondażowego Trafalgar Robert Cahaly. Jego zdaniem, tegoroczne wybory w USA wygra urzędujący prezydent. Trafalgar poprawnie przewidział wyborczy triumf tego polityka w 2016 roku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Donald Trump Ameryka wybory w USA wybory prezydenckie w USA