X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory w Polsce

Dariusz Standerski: jestem zwolennikiem wspólnego klubu Lewicy w Sejmie

- Startowałem w wyborach i przegrałem. Dostałem jednak ponad 12 tys. głosów, czyli więcej od niektórych osób zasiadających dzisiaj w Sejmie. To bardzo duże poparcie, za które jestem wdzięczny - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Standerski, dyrektor programowy Wiosny Roberta Biedronia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Wiosna Roberta Biedronia Lewica Razem Sejm parlament w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 wybory w Polsce

W. T. Bartoszewski: nie możemy być opozycją totalną

- PSL w pewnych głosowaniach popierało rząd PiS, mimo że w innych sprawach absolutnie się z nimi nie zgadzało. Opozycja musi być merytoryczna, a nie totalna - podkreślił w czwartek poseł elekt Władysław Teofil Bartoszewski. Jak zaznaczył, rządzących trzeba punktować, jeśli robią błędy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Teofil Bartoszewski PSL PSL-Koalicja Polska Polskie Stronnictwo Ludowe wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory parlamentarne 2015

Wybory 2019 Senatorowie X kadencji. Prezentujemy pełną listę nazwisk

13 października Polacy zdecydowali o składzie Sejmu IX oraz Senatu X kadencji. Do Senatu wybrano 100 senatorów w jednomandatowych okręgach wyborczych. Kto został senatorem? Przedstawiamy kompletną listę nowych członków izby wyższej parlamentu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PSL-Koalicja Polska PSL SLD

Politolog: PiS nie chce cynicznego używania Senatu

- Prawo i Sprawiedliwość chce spokoju, żeby Senat nie był używany w cyniczny sposób do gry przeciwko większości sejmowej. Opozycja ma zaś dzisiaj duży problem wewnętrzny co do przywództwa - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. Do tematu ostatnich wyborów parlamentarnych odnieśli się również politolodzy z UW: prof. Ewa Marciniak i dr Bartłomiej Biskup.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Michał Rachoń Ryszard Gromadzki

Jakub Majmurek: opozycja powinna porozumieć się ws. marszałka Senatu

- Jest pytanie, czy opozycja będzie w stanie współpracować w Senacie. Wydaje się jednak, że powinna, powinna zadbać o to, by wybrać swojego marszałka - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna). Gośćmi Debaty Poranka byli również publicysta Piotr Pałka i Krzysztof Karnkowski (Gazeta Polska Codziennie).   
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce Senat Wybory parlamentarne 2019 Eliza Olczyk polityka

K. Lubnauer: PiS nie dostało mandatu od ponad połowy Polaków

- Opozycja bez Konfederacji otrzymała w wyborach milion głosów więcej niż PiS. Zdobyliśmy razem 48,5 proc. , a oni mają 43,5 proc. Rządzący nie dostali więc mandatu ponad połowy Polaków i przegrali ten plebiscyt - powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, posłanka PO-KO i przewodnicząca Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer Nowoczesna koalicja obywatelska wybory w Polsce wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Sejm Senat

Wybory parlamentarne w Polsce. Jak ocenia je Europa?

– Zagraniczni dziennikarze chwalą obecny rząd. Zwracają uwagę na wzrost gospodarczy, a także na znalezienie formuły dotarcia do społeczeństwa. Chodzi głównie o odbieranie odpowiednich sygnałów płynących od obywateli – powiedział prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego. W audycji "Kontrapunkt" analiza komentarzy z zachodniej Europy wobec wyników wyborów parlamentarnych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa wybory w Polsce Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość

"Debata dnia". Publicysta: dni Grzegorza Schetyny policzone

– Grzegorz Schetyna ustawiał Platformę Obywatelską w wyborach tak, by ugrać jak najwięcej dla siebie. Listy wyborcze były układane pod niego i pod jego przywództwo. Dlatego w pewnym sensie dni lidera PO są policzone – powiedział Tomasz Walczak z „Super Expressu”. Powyborczym komentarzem politycznym podzielił się również Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory w Polsce koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Wybory parlamentarne 2019 wybory parlamentarne Grzegorz Schetyna PSL-Koalicja Polska PSL

D. Joński: konieczny wspólny kandydat opozycji na prezydenta

- Metoda liczenia głosów premiuje duże bloki. Lepiej byłoby, gdyby był jeden blok opozycyjny, zdobylibyśmy więcej mandatów. Ale bylibyśmy bardziej wystawieni na ataki - stwierdził Dariusz Joński w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 koalicja obywatelska Inicjatywa Polska Dariusz Joński Antoni Trzmiel wybory w Polsce Państwowa Komisja Wyborcza