X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory w Niemczech

Rybińska: relacje polsko-niemieckie są chłodne i to nie z winy Polski

- Żaden z kandydatów na kanclerza z głównych partii w zasadzie nie mówi o Polsce, nie mówi o relacjach z Polską. Nie wiemy de facto, czy miałoby być jakieś nowe otwarcie, jak ono miałoby wyglądać. Tego tematu po prostu nie ma - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska z tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Niemcy Europa Unia Europejska wybory w Niemczech Magdalena Złotnicka relacje polsko-niemieckie

Kryzys przy granicy z Białorusią. Cezary Gmyz: w całej sprawie chodzi też o interesy Niemiec

- My chronimy naszą polską granicę, ale tak naprawdę chronimy zewnętrzną granicę Unii. Jest oczywiste, że w momencie, w którym wpuścilibyśmy imigrantów, oni w dość krótkim czasie znaleźliby się na terenie Niemiec. Wizja tego, że w Berlinie pojawi się kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy imigrantów, jest w stanie wywrócić niemiecką scenę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Cezary Gmyz polityka Sejm stan nadzwyczajny opozycja Niemcy ŚWIAT Europa Białoruś imigranci w Europie granica wybory w Niemczech

Rosja odpowiedzialna za ataki na Bundestag. MSZ Niemiec: sprawcą cyberataków może być GRU

- Rosja jest odpowiedzialna za cyberataki na niemiecki parlament – oświadczyła na konferencji prasowej rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych w Berlinie. Niemieckie służby bezpieczeństwa co najmniej trzykrotnie informowały w tym roku o prowadzonych z zagranicy cyberatakach na Bundestag - pisze dpa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy sondaż SPD CDU Angela Merkel wybory w Niemczech Rosja cyberataki

"Nie będzie już dominującego lidera". Dr Justyna Schulz o Niemczech po Angeli Merkel

- W Niemczech obserwujemy, że duże partie polityczne skupiają na sobie coraz mniej głosów. Nikt się nie spodziewa, że - przynajmniej w najbliższych wyborach - zaistnieje zjawisko dominacji dwóch partii, które kształtowało niemiecką scenę polityczną. W związku z tym nie będzie aż tak wyraźnego lidera, jak to było dotychczas, kiedy albo dominowała CDU, albo SPD - mówiła w Polskim Radiu 24 dyrektor Instytutu Zachodniego dr Justyna Schulz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Niemcy wybory w Niemczech wybory

NASZ WYWIAD Za nami ostatni test przed wyborami do Bundestagu. "W kampanii konkurują wizje Niemiec 3. dekady XXI wieku"

- Wraz ze stabilizacją sytuacji pandemicznej w Niemczech CDU zaczyna odrabiać straty względem Zielonych – analizuje Lidia Gibadło (PISM), komentując aktualne wyniki sondażowe partii niemieckich na poziomie federalnym. - Pozycję nowego szefa CDU Armina Lascheta umocniła tymczasem wygrana w Saksonii-Anhalt, a był to ostatni sprawdzian wyborczy w regionach przed wyborami do Bundestagu – zaznacza.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Niemcy wybory w Niemczech CDU wybory