X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wybory prezydenckie 2020

"Gwarantuje bezpieczeństwo wyborów". Włodzimierz Bernacki o głosowaniu korespondencyjnym

- Nie ma bardziej demokratycznej formy uczestnictwa w procedurze wyboru niż głosowanie korespondencyjne. Komisje liczące głosy będą się składały z przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych, a każdy głos będzie potwierdzony oświadczeniem woli - powiedział Włodzimierz Bernacki, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce głosowanie korespondencyjne Senat Tomasz Grodzki marszałek senatu

"Cyniczna gra". Jacek Karnowski o działaniach opozycji ws. wyborów

- Chodzi o próbę odwołania wyścigu wyborczego przez ludzi, którzy w tym wyścigu przegrywają. Oni widzą plecy kandydata prowadzącego, który prowadził przed epidemią i też był zdecydowanym faworytem. Mówią "przerwijmy ten wyścig", tak to trzeba czytać - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne Koronawirus w Polsce koronawirus

Prof. Mieczysław Ryba: żyjemy tu i teraz, wybory zawsze są w jakimś kontekście

- Kto zagwarantuje, że jeśli wprowadzimy stan wyjątkowy, to kampania wyborcza w sierpniu będzie dotyczyła innej tematyki niż teraz? Równie dobrze z  problemem koronawirusa nadal będziemy się borykać - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne koronawirus Koronawirus w Polsce

Jan Pietrzak o działaniach rządu: mamy ludzi, którzy działają racjonalnie

- Zdecydowana większość społeczeństwa ma zaufanie do rządu i do tego że wybory mają się odbyć w odpowiednim terminie i do tego, że sprawy po kilku miesiącach, po pewnej przerwie znowu pójdą w dobrym kierunku. Będziemy znowu rozwijać nas kraj, budować przyszłość, jestem optymistą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel koronawirus POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 choroby zakaźne

Tusk nie wprowadził stanu klęski żywiołowej w 2010 r. "PO wykorzystuje sytuację do swoich celów"

- Nie uważam za konieczne wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, choć mamy klęskę żywiołową - powiedział w 2010 r., niedługo przed wyborami prezydenckimi Donald Tusk. Południowa Polska walczyła wtedy z powodzią. Portal tvp.info cytuje polityków PiS, którzy uważają obecny sprzeciw wobec wyborów za hipokryzję środowiska skupionego wokół PO, której politycy uważają, że sytuacji powodzi i pandemii nie da się porównać.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk klęska żywiołowa POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020

Ryszard Czarnecki o terminie wyborów: opozycja chce uciec od klęski

- Nie ma formalno-prawnych podstaw by przenieść te wybory, można zrobić wszystko, to powinno być wspólne dzieło rządu i opozycji, by były bezpieczne. Opozycja mogła zagłosować za przesunięciem wyborów o dwa lata i skróceniem kadencji Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  polityka Koronawirus w Polsce POLSKA pandemia Ryszard Czarnecki koronawirus Jarosław Gowin wybory prezydenckie 2020

Marcin Kierwiński: wybory korespondencyjne to może być system masowego rażenia

- Jeżeli wprowadzane są rozwiązania, które oddają rządzącym organizowanie wyborów, to mamy do czynienia z sytuacją, w której osoby najbardziej zainteresowane ich wynikiem będą nadzorować i organizować proces wyborczy. Nie ma to nic wspólnego z wolnymi, niezależnymi wyborami - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Kierwiński, poseł PO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Kierwiński Platforma Obywatelska Dorota Kania polityka głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020

Poseł Solidarnej Polski o tarczy antykryzysowej: reagujemy na bieżąco

- Chciałbym, żeby w momencie, gdy epidemia dosięga wszystkich, opozycja zawiesiła na ten czas broń i skupiła się na tym, jak wspólnie z tego kryzysu wyjść. Przeszkadzanie, ciągłe podważanie tego, co robimy nie sprzyja Polsce i obywatelom – mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Kałużny (Solidarna Polska). W dyskusji wziął udział również senator Jan Filip Libicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  polityka Koronawirus w Polsce POLSKA pandemia Ryszard Czarnecki koronawirus Jarosław Gowin wybory prezydenckie 2020 tarcza antykryzysowa

Kosiński: opozycja ws. wyborów mówi "nie", ale sama nie składa konstruktywnych propozycji

O głosowaniu korespondencyjnym i możliwych scenariuszach związanych z wyborami prezydenckimi w dobie epidemii koronawirusa w Polskim Radiu 24 rozmawiali: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Michał Płociński ("Rzeczpospolita") i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 Eliza Olczyk Koronawirus w Polsce epidemia

"Zapotrzebowanie na takie rozwiązania w przyszłości będzie tylko większe". Rydliński o tarczy antykryzysowej

- Bez pomocy państwa wiele firm sobie zwyczajnie nie poradzi - stwierdził dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Skala problemów, z jakimi mierzą się obecnie miliony Polaków, jest olbrzymia - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 tarcza antykryzysowa Prawo i Sprawiedliwość Jadwiga Emilewicz

Kamil Bortniczuk złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska

Kamil Bortniczuk z Porozumienia oświadczył, że składa rezygnację z funkcji wiceministra funduszy i polityki regionalnej. Jak dodał, przez najbliższe 30 dni wraz z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem skupią się na zbudowaniu ponadpartyjnego poparcia dla projektu zmian w konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kamil bortniczuk Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 polityka

Wiceminister cyfryzacji: głosowanie korespondencyjne będzie dla Polaków najbezpieczniejsze

- Jeśli mamy przeprowadzić wybory prezydenckie w obecnej sytuacji, to zdecydowanie uznaliśmy, że dla zdrowia Polek i Polaków najbezpieczniejsza będzie forma głosowania korespondencyjnego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. W "Debacie Jedynki" wystąpił również senator PSL Jan Filip Libicki.
Zobacz więcej na temat:  głosowanie korespondencyjne wybory prezydenckie 2020 Sejm Senat polityka Adam Andruszkiewicz Jan Filip Libicki Michał Rachoń POLSKA