X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
world music

Miuosh i Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" prezentują megapłytę "Pieśni współczesne"

24 września (w roku przypadającym na stulecie trzeciego powstania śląskiego) na polski rynek muzyczny weszła płyta „Pieśni współczesne”, wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Miuosha, który łączy współczesność ze śląskim regionalizmem. W projekcie wzięło ponad 140 wokalistów i instrumentalistów oraz bardzo charyzmatyczni wykonawcy współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej.
Zobacz więcej na temat:  folklor world music Aleksandra Tykarska Śląsk muzyka współczesna muzyka ludowa

Startuje Festiwal Muzyka Świata 2021!

Od dziś, 23 września, w ogromnym namiocie przed od Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, odbywać się będzie festiwal Muzyka Świata Warszawa 2021. Jest to nowe (choć nie do końca) wydarzenie na kulturalnej mapie Polski, promujące muzyczną różnorodność kulturową – od muzyki tradycyjnej poprzez klasyczną do elementów popu i free jazzu. O festiwalu swojego pomysłu opowiadał Milo Kurtis.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Magdalena Tejchma world music

Festiwal "Muzyka Świata". Milo Kurtis: zaczynamy i kończymy mocnym akcentem

- Kocham muzykę bałkańską i postanowiłem rozpocząć festiwal od mocnego akcentu, czyli Emira Kusturicy z zespołem The No Smoking Orchestra. Na koniec zagra zaś zespół Huun-Huur-Tu z Republiki Tuwy - mówił w "Poranku Dwójki" Milo Kurtis, multiinstrumentalista i dyrektor artystyczny Festiwalu "Muzyka Świata".
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna Jakub Jamrozek world music Dwójka MUZYKA Warszawa