X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wolontariat

"Nie kupuj, adoptuj, pomagaj". Zajęcia z pomagania zwierzętom

Po szeregu kampanii społecznych miłośnicy zwierząt przechodzą do działania u podstaw, tym razem wśród dzieci. Pracownicy i wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wielogłowach koło Nowego Sącza wybierają się do szkół, aby w ramach akcji "Nie kupuj, adoptuj, pomagaj" prowadzić specjalne lekcje edukacji o potrzebach zwierząt. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan zwierzęta zwierzęta domowe schronisko dla zwierząt pomoc wolontariat adopcja społeczeństwo

Powstańcy i młodzi wolontariusze: żywa lekcja historii [POSŁUCHAJ]

Do 2 października 1944 roku trwała walka warszawskich powstańców. Trzy lata temu, w roku 2018, na Nowolipiu został otwarty Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. To miejsce, gdzie często pojawia się młodzież: harcerze, uczniowie szkół, wolontariusze. Jak wygląda tam ich praca? Co 77 lat po powstaniu jego uczestnicy chcą przekazać młodemu pokoleniu?
Zobacz więcej na temat:  Antoni Rokicki społeczeństwo Powstanie Warszawskie pomoc wolontariat młodzież szkoła historia Polski Trójka reportaż

Czy grozi nam obojętność?

Właśnie swoją premierę miał przygotowany przez Szlachetną Paczkę "Raport o obojętnieniu", jego wnioski są zatrważające. Pomagamy mniej, a obojętność stała się naszą reakcją obronną na trudny, pandemiczny czas. Ponad 40 procent organizacji pozarządowych zawiesiło większość swoich działań sprzed pandemii, a w 2020 roku tylko 5 procent Polaków pracowało w charakterze wolontariuszy.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska społeczeństwo pomoc wolontariat kryzys COVID-19 pandemia Trójka

Wolontariat zagraniczny w trudnych czasach pandemii

Jak funkcjonuje wolontariat zagraniczny i pomoc dla potrzebujących w różnych częściach świata, w obecnym, trudnym czasie pandemii? Przyjrzeliśmy się temu poprzez pryzmat doświadczeń i działania Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, jednej z najbardziej znanych organizacji pozarządowych działających w tym obszarze. 
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Korczyńska Trójka społeczeństwo wolontariat pomoc pandemia koronawirus Afryka

110-lecie Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

W XX wieku sytuacja osób niepełnosprawnych w Polsce, w tym także ludzi niewidomych była trudna nie tylko pod względem finansowym, ale również z powodu ich traktowania i odtrącenia przez społeczeństwo. Pomocną dłoń w ich kierunku wyciągnęła hrabina Róża Czacka, która swoimi działaniami doprowadziła do powstania Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, które w tym roku obchodzi swoje 110-lecie. O działalności i historii ośrodka opowiedzieli w "Strefie Rodzica" prezes towarzystwa, Paweł Kacprzyk oraz siostry Julitta Siedlecka i Jana Maria Ściga.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Strefa Rodzica wychowanie wolontariat radio dla dzieci

Zmieniające się oblicza wolontariatu. Jak wygląda dziś?

Piątkowa Noc Muzeów była też nocą wolontariuszy kultury. To jeden z przykładów profesjonalnego wolontariatu, bez którego dziś nie można już sobie wyobrazić organizacji wielu imprez kulturalnych. – Wolontariusze pełnią rolę informacyjną, pomagają organizować warsztaty, ale są też opiekunami występujących artystów – wylicza Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska wolontariat pomoc