X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wolność słowa

"Ryzykują wszystkim". StratCom o niezależnych mediach na Białorusi

Unijny StratCom, który w ramach projektu #EUvsDisinfo zajmuje się analizą dezinformacji w rosyjskich i prorosyjskich mediach, dokonał przeglądu represji wobec białoruskich mediów niezależnych: "Zdrada, ekstremizm, pobicia: Media niezależne ryzykują wszystkim" - podkreślono.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka media reżim dziennikarze represje areszt wolność prasy wolność słowa

Zginęli, bo pisali o niewygodnych tematach. Trybunał w Hadze zajmie się zabójstwami dziennikarzy

"Od 1992 roku na świecie zamordowanych zostało ponad 1400 dziennikarzy. Stały Trybunał Ludowy w Hadze rozpocznie 2 listopada wyjaśnianie tych spraw. Jedną z nich jest zabójstwo meksykańskiego dziennikarza Miguela Angela Lopeza Velaski" - informuje "Deutsche Welle".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Holandia Deutsche Welle zabójstwo dziennikarze policja wolność prasy wolność słowa Meksyk

Wielka Brytania: uniwersytety przeciw pro-life. Kolejny atak na obrońców życia

Katoliccy studenci doświadczają coraz poważniejszych prześladowań na brytyjskich uczelniach. Nominacja ks. Davida Palmera na kapelana Uniwersytetu w Nottingham została zablokowana wyłącznie dlatego, że publikował on tweety sprzeciwiające się aborcji i eutanazji. - W tych czasach prawie niemożliwe jest bycie katolikiem na uniwersytecie, jeśli otwarcie wyznaje się swoją wiarę – przyznał duchowny. To kolejny przykład działań przeciwko wartościom chrześcijańskim.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Za życiem ŚWIAT prawo wolność słowa Wielka Brytania edukacja studia społeczeństwo

Zarembiuk: Polska jako jedyna zorganizowała program pomocy dla potrzebujących Białorusinów

Prezes Domu Białoruskiego w Warszawie Aleś Zarembiuk powiedział, że Unia Europejska do dziś nie stworzyła żadnego programu pomocy dla Białorusinów represjonowanych w swoim kraju. W wywiadzie dla rozgłośni Euroradio podkreślił, że polski rząd jako jedyny zorganizował program pomocy dla Białorusinów, którzy znaleźli się w potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś Europa relacje polsko-białoruskie prawa człowieka wolność słowa

"Prawo do zrzeszania się gwarantuje konstytucja". Dr Gajewski o pomyśle likwidacji organizacji Bąkiewicza

- W każdym przypadku, kiedy delegalizowane jest jakieś stowarzyszenie, dochodzi do ingerencji w jedno z kluczowych wolności i praw człowieka, jakim jest prawo do zrzeszania się - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum Daszyńskiego. Propozycję delegalizacji stowarzyszeń, których szefem jest Robert Bąkiewicz, komentowali także: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Marek Wróbel (Fundacja Republikańska). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marsz Niepodległości społeczeństwo wolność słowa

Dwójka dziennikarzy z Pokojową Nagrodą Nobla

Filipińska dziennikarka Maria Ressa i rosyjski publicysta Dmitrij Muratow zostali laureatami tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla. – Nagrodę otrzymają za działania na rzecz ochrony wolności słowa, która jest warunkiem demokracji i trwałego pokoju – ogłosiła przewodnicząca gremium przyznającego nagrodę Berit Reiss-Andersen. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo nagroda Nobla Rosja Filipiny pokój dziennikarze wolność prasy wolność słowa Karol Gnat Trójka

Ziemkiewicz: usłyszałem, że nie zostanę wpuszczony ze względu na poglądy

- Oficer imigracyjny powiedział, że z uwagi na moje poglądy polityczne i tak nie zostanę wpuszczony (do Wielkiej Brytanii - red.). (...) Zapytałem, co z moimi poglądami jest nie tak. Odparł, że nie będzie o tym rozmawiał, bo on tylko wykonuje rozkazy - powiedział w Polskim Radiu 24 Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy", o kulisach jego zatrzymania w Londynie.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz wolność słowa ŚWIAT Europa Wielka Brytania Polskie Radio 24

"Do MSZ należy wezwać ambasadora Wielkiej Brytanii". Poseł Solidarnej Polski o sprawie Ziemkiewicza

- Niewpuszczenie kogoś do kraju z powodu poglądów jest niesłuszne, chyba że są one niezgodne z prawem - tak politycy PSL i Lewicy komentowali zatrzymanie przez brytyjskie służby publicysty Rafała Ziemkiewicza. Zdaniem Janusza Kowalskiego (Solidarna Polska), do MSZ należy wezwać ambasadora Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Ziemkiewicz Wielka Brytania konserwatyzm lewica dyplomacja wolność słowa POLSKA społeczeństwo

"W tym oburzeniu jest dużo hipokryzji". Jankowski o zachowaniu opozycji po słowach posła Brauna

- Muszę zaznaczyć, że widziałem oburzenie posłów Lewicy czy Koalicji Obywatelskiej, którzy wprowadzali podobny język na ulice polskich miast. W tym oburzeniu jest duża doza hipokryzji - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski, publicysta Radia WNET.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Braun Sejm Adam Niedzielski prokuratura opozycja wolność słowa POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Amerykanie są przywiązani do wolności biznesowej". Maliszewski o ustawie medialnej

- Ta ustawa narzuca pewne ograniczenia dla podmiotów, firm amerykańskich w zakresie wolności gospodarczej w Polsce. Amerykanie mają duże przywiązanie do wolności biznesowej i nie zaakceptują takich rozwiązań - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Maliszewski (PSL). Gościem audycji był również Jerzy Małecki (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ustawa medialna polityka polityka zagraniczna USA media TVN wolność słowa Eliza Olczyk Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-amerykańskie prawo nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji

Co dalej z koalicja rządową? Wicerzecznik Porozumienia: wszystkie scenariusze są na stole

- Wszystkie scenariusze są na stole, pokazaliśmy już nie raz, że nie jesteśmy przyspawani do stołków, do tego, żeby funkcjonować w ministerstwach, w rządzie - tak o sobotnim posiedzeniu zarządu partii oraz ewentualnym wyjściu z koalicji rządowej mówił w czwartek zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina media Polski Ład Ministerstwo Rozwoju polityka podatki wolność słowa

Wkrótce ukaże się publikacja "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki"

Polscy dziennikarze postanowili zebrać w książkę biografie dwudziestu białoruskich dziennikarzy, zatrzymanych przez reżim Łukaszenki, a dochód z jej wydania przeznaczyć na pomoc dla nich. Publikacja „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki” ma się ukazać 9 sierpnia 2021 roku, w rocznicę zakończonych przelewem krwi protestów, po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś protest areszt Maciej Jastrzębski dziennikarze KSIĄŻKA wolność prasy wolność słowa propaganda przemoc Mińsk Małgorzata Frydrych

Nękanie niezależnych mediów na Białorusi. Mieszkania i redakcje dziennikarzy są przeszukiwane już drugi dzień

Na Białorusi drugi dzień trwają przeszukania kolejnych redakcji i mieszkań dziennikarzy. Do południa funkcjonariusze białoruskich służb pojawili się u pracowników 7 niezależnych mediów. W aresztach i koloniach karnych przebywa już 32 pracowników środków masowego przekazu.
Zobacz więcej na temat:  media Białoruś wolność słowa dziennikarze Aleksander Łukaszenka ŚWIAT Europa