X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
wojsko

TYLKO U NAS Sowietolog: Moskwa przedstawia budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną jako zagrożenie dla Kaliningradu

- Rosyjscy komentatorzy krytykują przekop przez Mierzeję Wiślaną ze względów ekologicznych, ale przechodzą też powoli do argumentacji, że jest on zagrożeniem dla Kaliningradu i samej Rosyjskiej Federacji – podkreśla sowietolog Paul Goble w artykule dla Jamestown Foundation. Rosjanie twierdzą, że przekop ma umożliwić dostęp jednostek NATO w pobliże rosyjskiej bazy Floty Bałtyckiej w położonym na mierzei Bałtyjsku - dodaje.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS ŚWIAT Rosja Kaliningrad wojsko infografika

NASZ WYWIAD Romuald Szeremietiew: gdyby Rosja zaanektowała Białoruś, Polska musiałaby wzmocnić gotowość bojową

- Nie możemy dopuścić do powtórki 1939 roku. Jest kilka kluczowych zadań - mówi mówi portalowi PolskieRadio24.pl Romuald Szeremietiew, b. wiceminister obrony. - Polska powinna budować system Trójmorza, dbać o wzmocnienie obecności wojsk USA w sojuszu, wzmacniać obronność – te działania będą chronić nas przed rosyjskim zagrożeniem - zaznacza. Dodaje, że kluczowa jest umiejętność rozpoznawania przez NATO i przez Polskę, jak Kreml szacuje koszt potencjalnego ataku.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja wojsko USA NATO bezpieczeństwo Romuald Szeremietiew infografika Białoruś Trójmorze Kaliningrad

NASZ WYWIAD Prof. Katarzyna Pisarska: dla Polski i Europy priorytetem jest utrzymanie wojsk USA na kontynencie

- Polska powtarza od 30 lat, że gwarancją bezpieczeństwa Europy jest obecność na Starym Kontynencie wojsk amerykańskich. Wycofanie wojsk z któregokolwiek państwa europejskiego, czy  to z Włoch, czy to z Niemiec, jest dla nas niekorzystne – podkreśliła prof. Katarzyna Pisarska z Fundacji imienia Kazimierza Pułaskiego. Zaznaczyła, że równolegle musimy dbać o dalsze wzmacnianie wschodniej flanki NATO.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja wojsko USA NATO bezpieczeństwo infografika Kaliningrad

Uroczystość w Brodnicy. Prezydent wręczył awanse generalskie i podziękował za dotychczasową służbę

Zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał dyw. Krzysztof Król i płk Jarosław Stocki, szef Zarządu Obrony przed Bronią Masowego Rażenia w Dowództwie generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych otrzymali awanse generalskie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Król został awansowany na generała broni, Stocki otrzymał stopień generała brygady.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Wojsko Polskie wojsko Brodnica kujawsko-pomorskie regiony

Współpraca wojskowa UE z USA. Dyplomata wyjaśnia blokadę unijnej decyzji przez Polskę

Polska chce, by Stany Zjednoczone zostały dopuszczone do unijnej współpracy wojskowej i realizowanych projektów w ramach wspólnej polityki obronnej PESCO. Brak gwarancji był powodem dla którego Warszawa zablokowała w piątek wieczorem unijną decyzję ustanawiającą warunki dopuszczające kraje spoza Wspólnoty do współpracy - ustaliła nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Beata Płomecka USA Stany Zjednoczone Unia Europejska wojsko

NASZ WYWIAD Ekspert: wizyta w Waszyngtonie w tle ma ważny moment polityczny, zapowiedź relokacji wojsk. To wyzwanie dla Polski

- Wizyta w USA pokazała bliskie relacje polsko-amerykańskie, ale zabrakło w niej konkretów  – ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Michał Baranowski, ekspert German Marshall Fund. Analityk przestrzegał jednocześnie przed ryzykiem upartyjnienia relacji polsko-amerykańskich.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone NATO Donald Trump wojsko NASZ WYWIAD relacje polsko-amerykańskie