X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wojna na Ukrainie

Jak duże zagrożenie stanowi dla Ukrainy dekret Putina?

– Rosja pokazuje, że to ona rządzi i będzie narzucała Ukrainie warunki, na których mają być przeprowadzone rozmowy dotyczące okupowanych terenów – powiedziała Olga Popowycz z Fundacji "Nasz Wybór". Skomentowała w ten sposób dekret, jaki podpisał prezydent Rosji Władimir Putin. Do sprawy odniósł się również Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Europa Rosja Donbas wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe Władimir Putin

ANALIZA Ekspert OSW o paszportach: Rosja widzi w Donbasie konia trojańskiego

- To gest jawnie wrogi wobec Ukrainy. Wołodymyr Zełenski obiecywał w kampanii zakończenie wojny w Donbasie, a ten krok Rosji dowodzi, że konflikt nie wygasa, Moskwa nie zamierza się cofać - mówi portalowi PolskieRadio.pl Jan Strzelecki z Ośrodka Studiów Wschodnich. Paszportyzacja to znany już sposób działania Rosji, który pamiętamy z Gruzji i z Mołdawii.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Ukraina Donbas wojna na Ukrainie NASZ WYWIAD

Ekspert: Rosjanie negocjują z Ukrainą z pozycji siły

- Logika podpowiada że lepiej było podjąć z nowym prezydentem Ukrainy grę na łagodniejszych warunkach. Rosjanie postanowili na zgoła odmienne zachowanie, co zgodne jest z kulturą polityczną kremlowskiej elity, wywodzącej się ze służb specjalnych i z armii. To jest krok wrogi wobec Wołodymyra Zełenskiego – mówił o dekrecie Władimira Putina Jan Strzelecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Władimir Putin Wołodymyr Zełeński Rosja Donbas wojna na Ukrainie

Doradca Putina spotkał się z najemnikami Rosji z Donbasu

Według dziennika "Komsomolska Prawda", doradca Kremla spotkał się z rosyjskimi najemnikami, którzy walczyli w Donbasie przeciwko Ukrainie. Władysław Surkow wziął udział w posiedzeniu tak zwanej Rady Dowódców Związku Najemników Donbasu - organizacji, która zbrojnie wspiera prorosyjskich separatystów. Spotkanie odbyło się w jednym z moskiewskich hoteli. W Rosji działalność najemnicza jest zakazana, więc tego typu organizacje powinny być ścigane z mocy prawa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie Rosja

NASZ WYWIAD Ekspert: paszporty Rosji w Donbasie to pretekst do otwartej agresji

- Rosja nie ustaje w wysiłkach, by włączyć Ukrainę w strefę swoich wpływów. Decyzja Władimira Putina o paszportyzacji Donbasu da Moskwie pretekst do otwartego, jawnego wykorzystania sił zbrojnych na terytorium Ukrainy w ”obronie rosyjskich obywateli” – komentuje ukraiński ekspert Maksym Khyłko dla portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Władimir Putin Ukraina Donbas wojna na Ukrainie NASZ WYWIAD

Ranni ukraińscy marynarze pilnie potrzebują pomocy medycznej

-  Nadal nie otrzymaliśmy od Rosji oficjalnej dokumentacji medycznej syna - powiedział Dmytro Ejder, ojciec jednego z trzech ukraińskich marynarzy rannych podczas zatrzymania przez siły rosyjskie w Cieśninie Kerczeńskiej w listopadzie ubiegłego roku. - Wiemy, że syn jest najciężej ranny ze wszystkich marynarzy. Ma rozległe rany obu nóg. Na relacjach z procesu widać, że z trudem chodzi - mówi Dmytro Ejder. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie

Ukraina: Polska pomaga zapewnić pomoc psychologiczną

W ramach projektu "Nie jesteśmy obojętni", finansowanego z budżetu polskiego MSZ, wsparcie otrzymują cztery centra pomocy społeczno-psychologicznej dla osób przesiedlonych w obrębie obwodu kijowskiego i żytomierskiego. W Borodziance, Iwankowie i Bojarce pod Kijowem oraz w Korosteniu w obwodzie żytomierskim przebywa łącznie ponad 4000 osób, które uciekły z Krymu i Donbasu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Donbas wojna na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie Rosja