X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wojna na Ukrainie

"Należy oddziaływać politycznie i ekonomicznie". Przydacz o agresywnych posunięciach Rosji

- Wielokrotnie mówiliśmy o koncentracji wojsk rosyjskich wokół Ukrainy. Wypowiedzi prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego wskazują, że zagrożenie jest realne. Również nasze analizy mówią o tym, że konieczne jest pilne przeciwdziałanie agresywnym zakusom Rosji - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Marcin Przydacz Ministerstwo Spraw Zagranicznych konflikty międzynarodowe Rosja agresja Kreml wojna na Ukrainie wojsko

Rosyjska armia gromadzi siły przy granicy z Ukrainą. Umacnia się też na Białorusi

Rosja utrzymuje w rejonie granicy z Ukrainą około 90 tysięcy żołnierzy, a od niedawna zacieśnia współpracę z Białorusią i zwiększa tam obecność wojskową. Zarazem, zdaniem ekspertów, poważne siły regularne są gotowe do działania w dowolnej chwili.130 taktycznych grup batalionowych (każda liczy ok. 800 żołnierzy) jest w stałej gotowości.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Ukraina wojna na Ukrainie

Pilis: kiedyś słowa Lecha Kaczyńskiego były lekceważone, dziś mało komu jest do śmiechu

- Koncentracja wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą czy prowokacje przy polskiej granicy budzą dziś poważniejszą refleksję - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Pilis, dziennikarz, reżyser, autor filmów m.in. o katastrofie smoleńskiej i wpływach Rosji w Europie Środkowo-Wschodniej, pomysłodawca i twórca TVP Wilno.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej agresja Rosja wojna hybrydowa wojna na Ukrainie migracja Aleksander Łukaszenka Gruzja Lech Kaczyński

"Wszyscy sojusznicy potępiają działania Rosji". Szef NATO o koncentracji wojsk przy granicy z Ukrainą

Sekretarz generalny NATO ostrzegł Rosję przed eskalacją konfliktu na Ukrainie. Jens Stotelnberg skomentował najnowsze doniesienia o zwiększonej koncentracji rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą. Szef Sojuszu Północnoatlantyckiego rozmawiał na temat w Brukseli z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułebą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina NATO Jens Stoltenberg Donbas Krym Kijów Bruksela Beata Płomecka wojsko wojna na Ukrainie

Zniszczona bioróżnorodność, wybuchy metanu. Eksperci alarmują o katastrofie ekologicznej w Donbasie

Trwający od 2014 r. konflikt w Donbasie na wschodzie Ukrainy poważnie wpływa na środowisko. Eksperci alarmują, że region musi stawić czoła takim problemom jak zanieczyszczenie gruntu i wód czy wybuchy metanu. Działania zbrojne doprowadziły też do zniszczenia bioróżnorodności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Donbas wojna na Ukrainie ekologia klimat ekosystem las

Prezydent po szczycie Platformy Krymskiej: nie wolno akceptować zmiany granic siłą

- Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się, że aż tak wiele krajów do Platformy Krymskiej przystąpi i będzie chciało się tutaj spotkać i na ten temat dyskutować, stawiając jednoznacznie sprawę tego, że okupacja musi zostać zakończona - powiedział prezydent Andrzej Duda na antenie TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  Wołodymyr Zełenski Andrzej Duda ŚWIAT Europa Krym Ukraina wojna na Ukrainie