X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wojna na Ukrainie

Eskalacja konfliktu na Ukrainie. USA odpowiada na agresywne działania Kremla

- Stany Zjednoczone prowadzą konsultacje z Rosją w związku z sytuacją na jej granicy z Ukrainą - poinformowała rzecznik Białego Domu Jen Psaki. Dwa dni temu Waszyngton informował, że omawia rozwój sytuacji w regionie ze swoimi sojusznikami w NATO, a także wyrażał zaniepokojenie faktem, że "Rosja ma obecnie najwięcej żołnierzy na granicy z Ukrainą od 2014 r.".
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Biały Dom Ukraina wojna na Ukrainie Rosja ŚWIAT

"Niezachwiane poparcie" dla Kijowa. Rozmowy szefów dyplomacji USA, Francji i Niemiec o sytuacji w Donbasie

Sekretarz stanu USA Antony Blinken, francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian i szef niemieckiego MSZ Heiko Maas udzielili poparcia Ukrainie w obliczu agresji wspieranych przez Rosję separatystów. Szefowie dyplomacji trzech państw dyskutowali telefonicznie o "potrzebie zakończenia przez Rosję niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej retoryki, zbrojnej okupacji Krymu oraz prowokacji we wschodniej Ukrainie" - powiedział rzecznik amerykańskiego departamentu stanu Edward Price.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ukraina Niemcy Francja Rosja wojna na Ukrainie

Sytuacja w Europie Wschodniej. Marek Budzisz: geografia bezpieczeństwa w naszym regionie się zmienia

- Jeżeli nastąpi zaostrzenie sytuacji np. związanej z Tajwanem, to uwaga USA będzie musiała być przeniesiona na Daleki Wschód, a to oznacza zmniejszenie możliwości na naszej wschodniej granicy. Niektórzy analitycy wręcz uważają, że pozwoli to Rosji na niebezpieczne działania - powiedział o obecnej sytuacji m.in. w kontekście gromadzenia się wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich. 
Zobacz więcej na temat:  Donbas Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojsko armia zagrożenie ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Talaga o sytuacji w Donbasie: groźba wojny również jest świetnym argumentem politycznym

- Może być to przygotowanie do ataku na Ukrainę, uzyskania od tego państwa dalszych terytoriów, np. korytarza między Donbasem a Krymem. Jednak groźba wojny, bez samej wojny, jest również świetnym argumentem politycznym i chyba o to w tej całej sytuacji chodzi - powiedział Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Rosja Ryszard Gromadzki Donbas Ukraina wojna na Ukrainie

Pomysł przeniesienia rozmów ukraińsko-rosyjskich do Polski. Grzegorz Kuczyński: to nierealne

- Propozycja przeniesienia rozmów jest nierealna. Nie chodzi tak naprawdę o przeniesienie rozmów do Polski, tylko o zmianę lokalizacji. Rosja zdecydowanie się temu sprzeciwia, a Ukraina nie chce słyszeć już o rokowaniach w Mińsku z oczywistych powodów - ocenił obecną sytuację w rokowaniach ukraińsko-rosyjskich Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Donbas relacje polsko-ukraińskie Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie Mińsk Ukraina dyplomacja ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Konflikt w Donbasie. Jan Parys: bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski

- Nasz głos powinien się liczyć w tej sprawie. Bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski. Nie jest nam obojętne, co tam się dzieje i jesteśmy zainteresowani, żeby Ukraina była i bezpieczna, i stabilna - powiedział o konflikcie między Rosją i Ukrainą Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Donbas wojna na Ukrainie Rosja Władimir Putin wojsko konflikty międzynarodowe ŚWIAT Europa Ukraina Polskie Radio 24

Rosja wzmacnia siły niedaleko Ukrainy. Czy to wstęp do eskalacji konfliktu?

Od początku 2021 r. Ukraina alarmuje w kwestii wzrastającej aktywności i obecności rosyjskich wojsk na Krymie i kontrolowanej przez promoskiewskich tzw. separatystów wschodniej Ukrainy. W ostatnich dniach ruchy rosyjskich wojsk i natężenie ataków na linii rozgraniczenia znacznie się nasiliły - czytamy w analizie portalu Defence24.pl autorstwa Juliusza Sabaka.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Krym wojna na Ukrainie Donbas Europa konflikty międzynarodowe ŚWIAT

7 lat od aneksji Krymu. Dr Bryc: dla Rosjan ta sprawa jest już zamknięta

- Rosjanie od samego początku przyjęli stanowisko, że są w stanie rozmawiać w sprawie Donbasu. Podkreślali, że nie są stroną aktywnie biorącą udział w wojnie, ale mogą wystąpić jako pośrednik. Natomiast bardzo jasno przekazali sygnał, że Krym jest sprawą zamkniętą - powiedziała o polityce Rosji względem terytoriów Ukrainy dr Agnieszka Bryc, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Krym Ukraina Władimir Putin Rosja wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

"Podporządkowanie się armii białoruskiej Rosji otworzy kolejny front". Jan Piekło o walkach na Ukrainie

- Widać wyraźnie, że jakiekolwiek wysiłki zażegnania konfliktu w Donbasie nie przynoszą rezultatów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Piekło, były ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie. Gościem audycji był też Wojciech Jakóbik, red. naczelny portalu BiznesAlert. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Donbas wojna na Ukrainie Rosja Ukraina Władimir Putin

"To region zapomniany i wymierający naturalnie". Szefowa Fundacji Most Solidarności o Donbasie

- Mieszkańcy wsi przy linii frontu w Donbasie na Ukrainie są dotknięci podwójnym nieszczęściem - traumą związaną z wojną i biedą - mówi Marta Titaniec, szefowa polskiej Fundacji Most Solidarności, która przez dwa lata pomagała potrzebującym na terenie ogarniętym konfliktem. Projekt był finansowany ze środków MSZ.
Zobacz więcej na temat:  Donbas Ukraina wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe ŚWIAT Europa