X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wirusy

Prof. Zajkowska: osoby, które zachorowały po szczepieniu, mają zdecydowanie łagodniejszy przebieg COVID-19

- Chodzenie bez maseczek nie zaczaruje rzeczywistości, nośmy je, bo one chronią zdrowie nasze i innych. Zachęcam też do szczepień, im więcej z nas zaszczepi się przeciw COVID-19, tym lepiej - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Joanna Zajkowska, podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 wirusy COVID-19 Koronawirus w Polsce zdrowie Ministerstwo Zdrowia szczepienia maseczka

Kiedy należy spodziewać się kumulacji zakażeń koronawirusem? Maria Libura wyjaśnia

- Jeśli kolejne fale COVID-19 nie będą wywracać systemu ochrony zdrowia do góry nogami, to będzie można mówić o względnym opanowaniu pandemii - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie pandemia COVID-19 wirusy szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce społeczeństwo

"Prawdopodobnie nie unikniemy ciężkiej fali zachorowań". Dr Afelt o prognozach rozwoju pandemii COVID-19

- Jeżeli nie zaszczepimy się, mimo iż zaczepionych osób jest w Polsce już 19 milionów, to prawdopodobnie nie unikniemy ciężkiej fali zachorowań - mówiła w Polskim Radiu 24 Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie wirusy COVID-19 koronawirus szczepienia szczepionka Koronawirus w Polsce społeczeństwo

Dr Aneta Afelt: nawet ci, którzy przeszli COVID-19, powinni pomyśleć o zaszczepieniu się

- Ochrona przed kolejnym zakażeniem trwa od sześciu do dziesięciu miesięcy, a więc jeśli przechorowaliśmy koronawirusa jesienią ubiegłego roku, albo wiosną tego roku i nie przyjęliśmy szczepienia to jesteśmy potencjalnym "klientem" wirusa w kolejnej fali - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 COVID-19 wirusy zdrowie Koronawirus w Polsce szczepienia

Jak zaczęła się pandemia COVID-19? Jakóbowski: dotychczasowe wyjaśnienia są niewystarczające

- Naukowcy skłaniają się ku temu, że koronawirus przeskoczył na jednego z pracowników i tak wydostał się na zewnątrz. Wskazuje się na to, że takie przypadki miały już miejsce w Pekinie. Działo się to kilkukrotnie, ale udało się to powstrzymać odpowiednio wcześnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Jakóbowski z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 pandemia zdrowie wirusy broń ŚWIAT Azja Chiny

Bezpieczeństwo w sieci. Dr Protasowicki: przestępcy dążą do tego, żebyśmy sami złapali się w pułapkę

- To nic innego jak wykorzystanie najnowszej zdobyczy technologii i rozwiniętej socjotechniki. Tak naprawdę jesteśmy muchą, która wpada w sieć pająka. Ma nas zachęcić do tego, abyśmy sami dali się w nią złapać - powiedział o działaniach cyberprzestępców dr Igor Protasowicki, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo internet hakerzy sieć wirusy POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Jesteśmy chronieni szczepionkami i przechorowaniem". Dr Sutkowski o indyjskiej mutacji koronawirusa

- Wydaje się, że w Polsce wszystko idzie ku dobremu, ku normalności. Natomiast wciąż trzeba obserwować indyjski wariant koronawirusa. Na dziś wydaje się, że jesteśmy przed tą odmianą chronieni szczepionkami i przechorowaniem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i wykładowca Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie pandemia wirusy Koronawirus w Polsce szczepionka służba zdrowia