X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wirus

Poseł KO: należy monitorować gotowość służb do walki z koronawirusem

- Polska miała kilka tygodni na przygotowanie się do koronawirusa. Musimy stale sprawdzać przygotowanie służb w tej sprawie, bo najważniejsze jest tutaj zdrowie i życie Polaków - powiedział w Polskim Radiu 24 Czesław Mroczek, poseł Koalicji Obywatelskiej, były wiceminister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus choroba wirus wirusy zdrowie choroby zakaźne Czesław Mroczek Antoni Trzmiel

Sprawdź, gdzie już dotarł koronawirus. Powstała interaktywna mapa

Koronawirus zatacza coraz szersze kręgi na świecie. W Danii i Izraelu odnotowano pierwszy przypadek zakażenia, we Włoszech wzrosła liczba zmarłych (11). Przypadki zachorowań są też w obu Amerykach. Rozwój epidemii można śledzić dzięki interaktywnej mapie, która przedstawia aktualizowane na bieżąco dane dotyczące liczby zachorowań, zgonów oraz wyleczeń na całym świecie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny mapa ŚWIAT

Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa. Elżbieta Witek podała datę

Na poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, poświęcone informacji rządu na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Początek posiedzenia zaplanowano na godz. 10. Informacja rządu i późniejsza dyskusja będą jedynym punktem posiedzenia.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Elżbieta Witek Sejm bezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

"W budżecie nie zabraknie środków". Michał Dworczyk ws. koronawirusa

- W budżecie państwa nie zabraknie środków w związku z koronawirusem - zapewnił szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Dodał, że w budżecie jest ponad miliard złotych rezerwy przeznaczonej na sytuacje kryzysowe, do tego 200 mln zł rezerwy Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Michał Dworczyk kancelaria premiera rząd Mateusza Morawieckiego bezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

Były wiceminister zdrowia: maseczki zmniejszają ryzyko zakażenia koronawirusem

- Koronawirus rozprzestrzenia się dosyć wolno. Do tej pory zmarło niewiele osób i mamy „ozdrowieńców”. Nie wiemy jednak jaka jest realna śmiertelność, a więc ile osób zakażonych umiera - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Łanda, były wiceminister zdrowia, z wykształcenia lekarz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus choroba zdrowie wirus wirusy choroby zakaźne Krzysztof Łanda Piotr Nisztor

WHO: nowych zakażeń koronawirusem jest już więcej poza Chinami niż w samych Chinach

Na całym świecie wykryto jak dotąd niemal 81 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem - takie dane podaje Światowa Organizacja Zdrowia. Według jej przedstawicieli, po raz pierwszy od pojawienia się wirusa, liczba nowych zakażeń poza Chinami jest większa niż w Państwie Środka.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny WHO Światowa Organizacja Zdrowia ŚWIAT

Włochy ogarnięte koronawirusem. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych

Do 12 wzrosła liczba zmarłych na skutek zakażenia koronawirusem - podała włoska Obrona Cywilna. Zanotowano pierwszy zgon w regionie Emilia-Romania. W szpitalu w Piacenzy zmarł pochodzący z Lombardii 70-letni mężczyzna. Liczba stwierdzonych zakażeń przekroczyła 400. Przypadki koronawirusa stwierdzono już w 10 z 20 regionów Włoch.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus wirus Europa Włochy zapalenie płuc

Koronawirus i bezpieczeństwo uczniów. Przygotowano procedury dla szkół

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotuje rekomendacje dla dyrektorów szkół, co i jak należy zrobić w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego. Zasady bezpieczeństwa MEN przypomni także kuratorom oświaty.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc zdrowie Chiny Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Zdrowia Główny Inspektor Sanitarny POLSKA szkoła