X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
wirus

Dzień Bastylii w cieniu pandemii. Publicysta: francuska tożsamość na zakręcie

– We Francji padło hasło, że jesteśmy jednym narodem i trochę wygląda to na "chciejstwo". Jeśli dziś Francuzi budują ideę jedności narodowej, to mam wrażenie, że mogą to zrobić wokół koronawirusa, bo nie bardzo jest wokół czego budować tę jedność – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Kowalczuk, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Trójka ŚWIAT Francja Europa Ernest Zozuń koronawirus wirus

"Chorych jest coraz mniej". Szumowski przedstawił optymistyczne dane nt. koronawirusa w Polsce

Minister Zdrowia podkreślił, że dane na temat epidemii w Polsce są bardziej optymistyczne. - Chorych na koronawirusa jest coraz mniej - zauważył w poniedziałek Łukasz Szumowski. Podczas konferencji prasowej podziękował również mediom za informowanie opinii publicznej, co - wskazał - pozwoliło przejść epidemię bez strachu.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia POLSKA

Ponad 27 tys. osób wyzdrowiało z COVID-19. 299 nowych zakażeń, 5 osób zmarło

- Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 299 osób - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że zmarło 5 osób. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 38 tys. 190 osób, a zmarło 1 tys. 576 chorych.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo infografika POLSKA

Kiedy zniesienie stanu epidemii? Minister zdrowia podał możliwy termin

- Stan epidemii daje możliwość szybkiej reakcji na sytuację związaną z COVID-19, co nadal jest potrzebne. Możliwość jego zniesienia pojawi się, jeśli przez kolejne dni czy tygodnie nie będzie nowych zachorowań - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo bezpieczeństwo POLSKA

Rewolucja technologiczna w Chinach. Roboty zastępują pielęgniarki

Koronawirus przyspieszył technologiczną rewolucję w Chinach. To właśnie tam powstały pierwsze "epidemiczne" aplikacje, które dzięki zbieraniu danych lokalizacyjnych są w stanie określić stopień zagrożenia zakażeniem. W miejscach kwarantanny i szpitalach część zadań wykonywanych do tej pory przez ludzi przejęły zaś roboty.
Zobacz więcej na temat:  Chiny koronawirus robot roboty robotyzacja wirus COVID-19 Azja Azja Wschodnia ŚWIAT