X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
więźniowie polityczni

"Polacy znają cenę tej walki jak nikt inny". Cichanouska dziękuje Andrzejowi Dudzie za solidarność

"Dziękuję, Panie Prezydencie, za solidarność. Cieszę się, że mamy tak wspaniałych sąsiadów, którzy nas wspierają i wspólnie z nami walczą o wartości, bliskie każdemu - wolność, prawa człowieka oraz godność. Polacy znają cenę tej walki jak nikt inny"- napisała liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska w odpowiedzi na twitterowy wpis prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  więźniowie polityczni Białoruś opozycja demokratyczna areszt Swiatłana Cichanouska Andrzej Duda Polityka zagraniczna Polski ŚWIAT Europa

Prezydent: wyrażam solidarność ze skazanymi w pokazowym procesie Siarhieja Cichanouskiego

- Jestem pod wrażeniem odwagi Białorusinek i Białorusinów, których walka przypomina naszą walkę przeciwko reżimowi komunistycznemu - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze. Prezydent wyraził też "solidarność ze wszystkimi więźniami politycznymi reżimu Łukaszenki, w tym ze skazanymi w pokazowym procesie Siarhieja Cichanouskiego".
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka opozycja demokratyczna areszt więźniowie polityczni ŚWIAT Europa Andrzej Duda Zbigniew Rau

Kryzys na granicy. Twarde słowa kanclerza Austrii. "Nie możemy ulec Łukaszence"

Podczas konferencji z udziałem europejskich dyplomatów kanclerz Austrii Alexander Schallenberg potępił białoruskie ataki hybrydowe na granicę Polski. Polityk zapowiedział także rozszerzenie współpracy z opozycją na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka granica kryzys na granicy Austria Wiedeń opozycja demokratyczna reżim represje więźniowie polityczni Swiatłana Cichanouska

Działacz mniejszości polskiej na Białorusi trafi do kolonii karnej. Przedłużono też jego wyrok

Muzyk i działacz mniejszości polskiej z Grodna Igor Bancer będzie odbywał karę w surowszych warunkach. Przyczyną jest to, że podczas odbywania wyroku w otwartym zakładzie karnym w Witebsku na wschodniej Białorusi został ukarany pobytem w karcerze. Między innymi za to, że spóźnił się na zbiórkę i za to, że - w opinii kierownictwa zakładu - źle się ogolił.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś więźniowie polityczni mniejszości narodowe Witebsk Związek Polaków na Białorusi areszt Polacy na Białorusi igor bancer

"Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze". Cichanouska uważa, że cena za nowe demonstracje byłaby zbyt wysoka

Rok po wyborach prezydenckich na Białorusi, uznanych przez opozycję za sfałszowane, i wybuchu protestów liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska oceniła, że obecnie cena za kontynuowanie masowych demonstracji ulicznych byłaby za wysoka.
Zobacz więcej na temat:  Swiatłana Cichanouska Białoruś Aleksander Łukaszenka opozycja demokratyczna protest areszt więźniowie polityczni ŚWIAT Europa