X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
wiara

Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony 5 grudnia godz. 09:00

Zapraszamy na wspólną wyprawę na poszukiwanie skarbu, ukrytego w pewnej szkatułce. Kluczem do niej jest słowo, które otworzy nam dostęp do różnych "niebieskich sekretów". Słuchajcie i bawcie się razem z nami, odkrywając przy tym najważniejsze tajniki naszej wiary. We wspólnocie siła, dołączcie więc do tego radosnego i ekspresyjnego grona, które szybko dojrzewa, pozostawiając wspaniałe owoce.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom religia chrześcijaństwo Kościół wiara

"SOS dla Ziemi Świętej". Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje o wsparcie chrześcijan z Betlejem

- Sytuacja chrześcijan w Ziemi Świętej staje się z dnia na dzień coraz gorsza. Od dwóch lat nie było tam pielgrzymów - alarmuje ks. Paweł Antosiak z polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Poprzez zakup figurek, szopek i innych dewocjonaliów wytwarzanych przez chrześcijan z Betlejem, można utrzymać na miejscu ok. 60 rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Kościół katolicki wiara pomoc Betlejem Palestyna chrześcijaństwo ŚWIAT

Obradowała Komisja ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej

1 grudnia w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej. Rozmawiano m.in. o kontaktach z Polskim Forum Chrześcijańskim, Ekumenicznej Pielgrzymce dla Sprawiedliwości Klimatycznej, a także przyszłorocznych wydarzeniach ekumenicznych – Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Rady Kościołów w Karlsruhe czy poprzedzającym je spotkaniu europejskich delegatów w Warszawie. Zaproszono też Kościoły PRE do włączenia się w proces synodalny w Kościele Rzymskokatolickim.Spotkanie zorganizowano w Centrum Charytatywno-Edukacyjnym Caritas Polska, w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  wiara

Projekt "charakteryzowały antyreligijne uprzedzenia". Komisja Episkopatów zadowolona z wycofania wytycznych UE

Komisarz do spraw równości Helena Dalli poinformowała o wycofaniu projektu wytycznych komunikacji wewnętrznej Unii Europejskiej, które mówiły m.in. o tym, aby nie używać słów związanych z konkretną religią, czy osobą. Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) z zadowoleniem przyjęła tę decyzję. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska społeczeństwo religia wiara Kościół katolicki

Zbliża się Spotkanie Młodych Taizé. Tym razem odbędzie się w formie hybrydowej

Organizowane przez wspólnotę Taizé 44. Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie, z powodu ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, odbędzie się w dwóch etapach. W dniach 28 grudnia - 1 stycznia 2022 r. część wydarzeń będzie prowadzona online, a od 7 do 10 lipca 2022 r. uczestnicy zostaną ugoszczeni przez parafie w Turynie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Taizé Kościół wiara aktualności katolickie Europa Turyn

Niebieska szkatułka, czyli niedzielny magazyn poświęcony 28 listopada godz. 09:00

Zapraszamy na wspólną wyprawę na poszukiwanie skarbu, ukrytego w pewnej szkatułce. Kluczem do niej jest słowo, które otworzy nam dostęp do różnych "niebieskich sekretów". Słuchajcie i bawcie się razem z nami, odkrywając przy tym najważniejsze tajniki naszej wiary. We wspólnocie siła, dołączcie więc do tego radosnego i ekspresyjnego grona, które szybko dojrzewa, pozostawiając wspaniałe owoce.
Zobacz więcej na temat:  RadioDzieciom religia chrześcijaństwo Kościół wiara

W Warszawie zainaugurowano kolejną edycje ekumenicznego Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie zainaugurowano 26 listopada Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To już 28. odsłona kampanii służącej pozyskaniu środków na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku najmłodszych, a także na bezpłatne posiłki, stypendia oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Od 22 lat akcje prowadzą charytatywne organizacje 4 kościołów: Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonia Polska), Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos Kościoła Prawosławnego.
Zobacz więcej na temat:  wiara