more_horiz
PR24 Portal
Section05
wiara

Terlikowski na froncie. Czym jest bioetyka?

W Senegalu urodziły się bliźnięta syjamskie. Operacja, która je czeka, prawdopodobnie spowoduje śmierć jednej z dziewczynek. - Tutaj mamy do czynienia z operacją, która ze swej natury oznacza odcięcie układu krwionośnego, zasilającego organizm słabszego dziecka. Mamy więc w tym przypadku bezpośrednie zabójstwo - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ks. prof. Piotr Kiniewicz, marianin, teolog, moralista.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Tomasz Terlikowski etyka wiara

Papież w ZEA. Ks. Majewski: oddzielił religię od przemocy

Papież Franciszek zakończył we wtorek wizytę w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi. Jego 27. zagraniczna pielgrzymka miała wymiar historyczny. Była to pierwsza podróż papieża na Półwysep Arabski. – Przybył z przesłaniem, że religia nie może wiązać się z przemocą. Wybrzmiało to bardzo mocno – zauważył ks. Andrzej Majewski, szef redakcji katolickiej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież papież Franciszek Zjednoczone Emiraty Arabskie Bliski Wschód abu zabi pielgrzymka religia wiara chrześcijaństwo Kościół katolicyzm

Autokefalia Kościoła wielką szansą dla ekumenizmu

Jak mawiał metropolita Andrzej Szeptycki, jeśli Kościół identyfikuje się tylko z jednym narodem to prowadzi to do izolacji, podziałów i konfrontacji. Jeśli natomiast otwiera się na uniwersalny wymiar człowieczeństwa, na tajemnicę zbawiania ludzkości, to wtedy zachowuje swoją chrześcijańską tożsamość. O tym, jakie znaczenie dla narodu przyznanie autokefalii Prawosławnemu Kościołowi Ukrainy mówił w wywiadzie dla KAI abp Światosław Szewczuk.
Zobacz więcej na temat:  wiara