X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
węgiel

Wiceprezes TSUE działała zgodnie z zasadą praworządności? Saryusz-Wolski skierował interpelację

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski, zgodnie z zapowiedzią, skierował interpelację do Komisji Europejskiej ws. kopalni Turów. Polski deputowany zapytał, czy zgodna z zasadą praworządności jest decyzja wiceprezes unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Rosario Silva de Lapuerta nałożyła na Polskę karę w wysokości pół miliona euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i kontynuowanie wydobycia węgla brunatnego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE węgiel Jacek Saryusz-Wolski Czechy środowisko Beata Płomecka

Jaki udział w czeskiej energetyce ma węgiel? Dane są zaskakujące

W Czechach najwięcej energii elektrycznej wyprodukowano z węgla – ok. 37 proc., z siłowi jądrowych pochodziło 33,6 proc., z gazu ok. 11 proc., a ze słońca i wody uzyskano niecałe dziesięć proc. Największa elektrownia węglowa naszego południowego sąsiada, Poczerady, nie spełnia norm europejskich, zanieczyszczając powietrze nie tylko dwutlenkiem węgla, ale też i rtęcią.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Czechy węgiel energetyka OZE ekologia dwutlenek węgla ŚWIAT Europa

"Życie pokazuje, że polityka potrafi zdominować prawo". Prof. Kozłowski o sytuacji wokół Turowa

- Liczę na to, że w sprawie konfliktu na linii Bruksela-Warszawa znajdą się polityczne rozwiązania, które pozwolą na rozsądne rozwiązanie nabrzmiałego sporu - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Artur Kozłowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Europejski Trybunał Sprawiedliwości węgiel Czechy rząd Mateusza Morawieckiego Unia Europejska Komisja Europejska

Zalewska: wydobycie węgla nie ma wpływu na poziom wód, ws. Turowa wszystko jest oparte na nieprawdzie

- W tej sprawie wszystko jest oparte na nieprawdzie. Kompleks Turów PGE przeprowadził razem z IMGW wieloletnie badania, w których udowodniono - przedstawiono to Komisji Europejskiej i Trybunałowi Sprawiedliwości UE - że wydobycie węgla absolutnie nie ma wpływu na poziom wód gruntowych - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka Anna Zalewska Polska w Unii Europejskiej Trybunał Sprawiedliwości UE górnictwo węgiel Polskie Radio 24

"Nad tą sprawą nie można przejść do porządku dziennego". Kleiber o decyzji TSUE ws. Turowa

- Złą kalkulacją ze strony Czechów jest psucie sobie dobrych stosunków z tak ważnym partnerem jak Polska za cenę wygrania wyborów w tym kraju - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, red. naczelny portalu "Wszystkoco najwazniejsze.pl".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Europejski Trybunał Sprawiedliwości węgiel Czechy wybory parlamentarne Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska

"To nie wyrok, tylko decyzja jednej osoby". Zalewska o sędzi, która chce zamknąć Turów

Sędzia TSUE Rosario Silva de Lapuerta nałożyła na Polskę gigantyczną karę i zaznaczyła, że jest to kara niezbędna, aby wzmocnić skuteczność środka tymczasowego, czyli nakazu zaprzestania wydobycia w kopalni Turów. – To nie jest wyrok, tylko decyzja jednej osoby – powiedziała portalowi tvp.info Anna Zalewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA węgiel górnictwo Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE polityka prawo GOSPODARKA

"Czechom nie opłaca się zawierać żadnych kompromisów". Liziniewicz o karze ws. kopalni Turów

- Sprawa jest dosyć prosta. Wyłączyli nam elektrownie, a my, żeby mieć prąd w gniazdku, musimy skądś ten prąd pozyskać. Możemy dokupić go od Czechów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi Stanisława Janeckiego w audycji "Debata poranka" byli także Wojciech Biedroń z portalu wPolityce.pl i Patryk Słowik z Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka węgiel Czechy górnictwo Trybunał Sprawiedliwości UE Stanisław Janecki

Eksperci: polska produkcja radzi sobie doskonale mimo trudności z dostawami

Doskonale radzimy sobie z produkcją, która rośnie mimo trudności w dostawach co pokazuje, że wychodzenie z pandemicznego kryzysu jeszcze potrwa. Ciągle mamy szansę na przeniesienie części produkcji do nas, ale rosnące wynagrodzenia czy trudności administracyjne część inwestorów mogą zniechęcać - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz (SGH) i dr Przemysław Kwiecień (XTB).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA OZE dwutlenek węgla Komisja Europejska Unia Europejska węgiel ceny paliw ekologia

"UE nie nakazuje im zamykania kopalń". Zalewska o wydobywaniu węgla w Niemczech

- Choć od 40 lat dyskutuje się o szkodliwości dla środowiska produkcji energii elektrycznej z węgla brunatnego, to nadal ok. 19 proc. tej energii w RFN pochodzi z elektrowni na to paliwo. Duży odsetek jest też w Czechach - mówiła europoseł Anna Zalewska (PiS). - Obok kompleksu Turów jest pięciokrotnie większy kompleks kopalniany na terenie Czech i 10-krotnie większy w Niemczech - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE węgiel Unia Europejska górnictwo GOSPODARKA

"Jesteśmy gotowi do dalszych rozmów ws. Turowa". Jest stanowisko szefa MSZ Czech

Czeski minister spraw zagranicznych Jakub Kulhanek oświadczył, że strona czeska jest gotowa do dalszych rozmów w sprawie polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Szef czeskiej dyplomacji zareagował w ten sposób na decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zobowiązał Polskę do płacenia kar za niezaprzestanie wydobycia w Turowie.
Zobacz więcej na temat:  Czechy ŚWIAT Europa węgiel Trybunał Sprawiedliwości UE