X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
via carpatia

INFRASTRUKTURA Via Carpatia. Rusza budowa kolejnego odcinka trasy S19

Drogowcy zabierają się za budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19, która jest fragmentem międzynarodowej trasy Via Carpatia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisał właśnie kontrakt na budowę fragmentu Iskrzynia – Miejsce Piastowe na Podkarpaciu. Via Carpatia będzie międzynarodowym korytarzem północ – południe, który połączy Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Bułgarię, Rumunię i Grecję.
Zobacz więcej na temat:  drogi infrastruktura GOSPODARKA via carpatia

KARPACZ 2021 Andrzej Adamczyk na Forum Ekonomicznym 2021: mamy wiele do zrobienia, jeśli chodzi o sieć transportową

- Polska, ale i państwa Europy Środkowo-Wschodniej, szczególnie kraje Trójmorza, mają do odrobienia wiele zaległości, jeżeli chodzi o spójną sieć transportową, nie tylko w wymiarze krajowym, ale całej naszej części Europy, która jest bardzo słabo skomunikowana. Mam tu na myśli w szczególności układ południkowy transportu. To nie tylko drogi, ale również i koleje - mówił w Polskim Radiu 24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 POLSKA społeczeństwo dzieci transport infrastruktura Andrzej Adamczyk ministerstwo infrastruktury via carpatia

Drogowcy wybudują nowe kilometry Via Carpatii na Podlasiu. GDDKiA podpisała kontrakty

Na Podlasiu powstaną dwa nowe odcinki drogi ekspresowej S19, które będą częścią międzynarodowej trasy Via Carpatia. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakty dotyczące tych inwestycji. Odcinek Haćki – Bielsk Podlaski zaprojektuje i wybuduje firma Budimex, a za odcinek Boćki - Malewice Bielsk Podlaski odpowiedzialna będzie firma Strabag.
Zobacz więcej na temat:  drogi via carpatia POLSKA GOSPODARKA infrastruktura

Północna obwodnica Krakowa będzie odporna na powodzie. To część drogi S7

-Budowana północna obwodnica Krakowa będzie miała wspólne uzgodnienia środowiskowe z polderem przeciwpowodziowym, który powstaje nieopodal - zapowiedział wizytujący budowę premier Mateusz Morawiecki. To nie jedyna dobra informacja dla mieszkańców Małopolski i Podkarpacia. Dziś nowy odcinek trasy S19 połączył oba brzegi rzeki San.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA drogi Mateusz Morawiecki via carpatia podkarpackie małopolskie Kraków inwestycji infrastrukturalne UE infrastruktura

INFRASTRUKTURA Wyzwanie dla drogowców. Szykuje się budowa nowych odcinków Via Carpatii

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała właśnie przetarg na budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 z Babic do Jawornika. Droga S19 na tym odcinku jest także fragmentem międzynarodowej trasy Via Carpatia. Budowa tego odcinka to wielkie wyzwanie dla drogowców. Teren, na którym ma powstać jest skomplikowany geologicznie.
Zobacz więcej na temat:  drogi via carpatia infrastruktura GOSPODARKA Radio kierowców

Premier o Via Carpatii: to będzie oś gospodarcza wschodniej Polski

Wokół drogi Via Carpatia powinny powstać nowe strefy ekonomiczne oraz strefy rozwoju technologicznego. Mówił o tym premier Mateusz Morawiecki, który wizytował jeden z placów budowy Via Carpatii w województwie lubelskim. Rząd liczy, że ta międzynarodowa trasa, pobudzi gospodarkę wschodniej części kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura grupa wyszehradzka drogi inwestycji infrastrukturalne UE via carpatia Trójmorze

Powstanie ponad 20 kilometrów trasy ekspresowej S19, która jest częścią Via Carpatii

Sieć dróg ekspresowych w Polsce powiększy się o kolejne ponad 20 kilometrów. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła właśnie przetargi na budowę dwóch fragmentów tej trasy. Oferta konsorcjum, którego liderem jest Aldesa Construcciones Polska, została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Iskrzynia do węzła Miejsce Piastowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura drogi via carpatia GDDKiA inwestycji infrastrukturalne UE

Prezydent: polskie firmy potrafią osiągać poziom już nie tylko europejski, ale i światowy

Z dumą odwiedzam takie firmy jak ta, bo to jest przykład, że Polak potrafi i że przemysł polski, rodzimy, może być na absolutnie światowym poziomie - mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Siemiatyczach podczas odwiedzin w firmie Pronar produkującej m.in. sprzęt rolniczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA prezydent Andrzej Duda rolnictwo firma via carpatia przemysł społeczeństwo