X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
umowa zlecenie a ubezpieczenie

Minister pracy komentuje pomysł Ewy Kopacz

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała we wtorek, że częścią programu PO będzie propozycja dopłat dla pracowników zatrudnionych na umowę o pracę na najniższych stawkach. Rolą państwa jest, by temu, kto mało zarabia, dopłacić tyle, by mógł godnie żyć - mówiła. Dzisiaj minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że są różne sposoby wzrostu wynagrodzeń.
Zobacz więcej na temat:  praca umowa o dzieło umowa zlecenie umowa zlecenie a ubezpieczenie wybory parlamentarne 2015 zatrudnienie

Zamiast oskładkowanych umów-zleceń, lepszy kontrakt o pracę

Gdy parlamentarzyści zajmują się oskładkowaniem umów-zleceń, eksperci proponują: rozwiążmy problem tzw. umów śmieciowych wprowadzając jeden kontrakt o pracę. Dzięki temu osoby zatrudnione dotychczas na podstawie umów cywilnoprawnych będą miały opłacane składki. Firmy zaś zachowałyby przez pierwsze lata elastyczność, bo kontrakt zakłada wzrost ochrony zatrudnienia wraz z rosnącym stażem.
Zobacz więcej na temat:  NBP pracownik umowa o dzieło umowa zlecenie umowa zlecenie a ubezpieczenie zus składki

Oskładkowanie umów zlecenia zamiast stawek godzinowych

We wrześniu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 115 tys. ofert – to najlepszy wynik od roku 2001, czyli od kiedy resort pracy prowadzi statystyki. Wrzesień był też ósmym z rzędu miesiącem spadku bezrobocia w tym roku. Według szacunków ministerstwa stopa bezrobocia wyniosła wtedy w Polsce 11,5 proc. Biorąc pod uwagę dane statystyczne – mamy sukces, ale problemy funkcjonowania rynku pracy nie zniknęły.
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie NBP płaca minimalna pracownik umowa o dzieło umowa zlecenie umowa zlecenie a ubezpieczenie zatrudnienie