X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ulga podatkowa

POLSKI ŁAD Zagraniczne koncerny zapłacą "minimalny podatek dochodowy"? Propozycja resortu finansów w Polskim Ładzie

Z naszych wyliczeń wynika, że wprowadzenie podatku od wielkich korporacji może przynieść budżetowi ponad 2 mld zł rocznie. Zarówno w postaci wpłat na podatek minimalny, jak też w wyniku wzrostu wpływów z CIT, którego unikanie stanie się jeszcze trudniejsze – powiedział PAP Jan Sarnowski wiceszef ministerstwa finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Ministerstwo Finansów podatki ulga podatkowa pracodawcy podatek dochodowy pit cit korporacja inwestycje zagraniczne

"Pensje rosną w sposób bardzo wyraźny". Sekretarz stanu w KPRM o finansach Polaków

- Z roku na rok bardzo poprawiają się warunki życia w Polsce, pensje rosną w sposób bardzo wyraźny - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Mazurek (sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej).
Zobacz więcej na temat:  kancelaria premiera finanse finanse osobiste podatki pit GOSPODARKA gospodarka polska ulga podatkowa Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 POLSKA

POLSKI ŁAD Polski Ład dla przedsiębiorców. Sprawdź, jakie firmy mogą korzystać z programu

Polski Ład - program reform społecznych i gospodarczych - to nie tylko reforma podatkowa, ale także wiele zmian w zasadach prowadzenia działalności gospodarczej. Według założeń na zmianach skorzystać mogą mikro i małe przedsiębiorstwa, a także średnie i duże firmy. Według wyliczeń Ministerstwa Finansów tylko na zmianach podatkowych może skorzystać aż 45 proc. przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład firma przedsiębiorca podatki ulga podatkowa

analiza Zmiana systemu podatkowego głównym filarem Polskiego Ładu. Sprawdź, kto i ile zyska na nowych regulacjach

Polski Ład, który systematycznie przybiera formę prawną, spowoduje jeszcze w tym roku wiele zmian podatkowych, w dużej mierze zmniejszając obciążenia fiskalne. II próg podatkowy wzrośnie do 120 tys. zł rocznie, a suma wolna od podatku wyniesie 30 tys. zł. Emerytura do 2,5 tys. zł będzie zwolniona z podatku. Na niższe obciążenia podatkowe mogą również liczyć firmy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ulga podatkowa Polski Ład podatki finanse publiczne finanse osobiste

Investor Desk i Interpretacja 590. Nowe zachęty dla zagranicznych inwestorów już za rok

W przyszłym roku kompleksowa i szybka obsługa inwestorów stanie się wizytówką naszego kraju. Uruchomiony zostanie tzw. Investor Desk i Interpretacja 590. Będą też korzystne rozwiązania podatkowe dla holdingów i zachęta do inwestycji dla instytucji finansowych. To nowy pomysł ministerstwa finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne vat Ministerstwo Finansów ulga podatkowa

Polski Ład stawia na ekspansję i rozwój firm. Ministerstwo Finansów proponuje przedsiębiorcom pakiet ulg

Według Ministerstwa Finansów nowoczesny system podatkowy musi promować inwestycje i minimalizować formalności w rozliczaniu podatków. Dlatego już w przyszłym roku, obok pakietu ulg na innowacje, wprowadzone zostaną ulgi nakierowane na ekspansję biznesu i rozwój firm.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ulga podatkowa Ministerstwo Finansów vat cit giełda papierów wartościowych finanse publiczne Polski Ład

Rząd chce wesprzeć rynek kapitałowy i inwestorów. Proponuje m.in. pakiet nowych ulg dla firm

Ulgi podatkowe wspierające wejście polskich firm na giełdę, na inwestowanie przez fundusze VC oraz dla przedsiębiorstw ratujących firmy w słabej kondycji, a także dla inwestorów kupujących akcje - to niektóre rozwiązania wspierające rozwój firm w Polskim Ładzie, o których poinformował szef MF Tadeusz Kościński oraz wiceminister Jan sarnowski.
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych GOSPODARKA inwestycje firmy ulga podatkowa podatki

"Innowacje muszą być wspierane rozwiązaniami podatkowymi". Resort finansów wprowadza system ulg

- Resortowi finansów zależy na tym, aby innowacyjne decyzje firm były wspierane narzędziami podatkowymi, żeby inwestycje i wydatki z tym związane były dla firm tańsze i łatwiejsze w realizacji - poinformował podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Online wiceminister finansów Jan Sarnowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma innowacje badania podatki ulga podatkowa Ministerstwo Finansów

Prezes ZUS: ponad 1000 zł rocznie zyska emeryt na zaproponowanym w Polskim Ładzie zwolnieniu z PIT

Zaproponowana kwota wolna od podatku na poziomie 30 tys. zł oznacza, że każdy emeryt, rencista, rencista oraz rodzinny, którzy pobierają świadczenie do 2500 zł brutto, nie zapłacą ani grosza podatku. Od jego emerytury będzie potrącane jedynie 225 zł składki zdrowotnej – wyjaśniała w audycji "Rządy Pieniądza" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS Polski Ład emerytura renta rodzinna senior ulga podatkowa

Prof. Modzelewski: w budowie patriotyzmu gospodarczego pomogą unijne pieniądze

Przyrównywanie Planu Odbudowy do Planu Marshalla ma charakter bardziej ideowy niż rzeczywisty, bo startujemy z zupełnie innych pozycji chociażby, jeśli chodzi o bezrobocie. Na pewno powinien to być  plan, który wzmocni nasze firmy tak, abyśmy jako kraj nie byli kojarzeni z podwykonawcami, ale z własnymi markami podbijającymi świat – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki Krajowy Program Odbudowy inwestycji infrastrukturalne UE ulga podatkowa Unia Europejska

Nie zapomnij złożyć deklarację PIT. Dziś jest na to ostatni dzień

Dziś 30 kwietnia, w piątek mija ostatni termin na składanie do urzędów skarbowych deklaracji podatkowych PIT za 2020 rok. O zasadach odliczania ulg mówiła w audycji "Po pierwsze ekonomia" w Programie 1 Polskiego Radia, Magdalena Rzeczkowska wiceminister finansów. A drugi gość audycji: prawniczka Ewelina Czechowicz zwracała uwagę na staranne wypełnianie PIT, aby unikać kłopotów z fiskusem.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki pit ulga podatkowa

Przypominamy, jakie ulgi i odliczenia przysługują za 2020 rok. To już ostatni dzwonek

Ulga podatkowa to przewidziany w przepisach przywilej każdego podatnika, który pozwala na zmniejszenie wysokości podatku PIT. Istnieją dwa rodzaje odliczeń – od dochodu, umożliwiające w wielu przypadkach zejście do niższej stawki podatkowej, oraz odliczenie od podatku, które to zmniejsza wysokość samej kwoty podatku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pit ulga podatkowa fiskus finanse osobiste POLSKA społeczeństwo

Eksperci: rynek pracy z opóźnieniem odpowie na kryzys, więc wszystkie środki na odbudowę powinny być kierowane na jego rozwój

Sytuacja na rynku pracy w roku 2021 r. będzie zróżnicowana. Dla pracowników tzw. sektorów usługowych najgorsze dopiero nadejdzie, ale pracownicy przemysłu mogą spać spokojnie. Tam sytuacja będzie się stabilizować, ponieważ mimo pandemii osiągały one nawet 2-3 cyfrowe wzrosty sprzedaży – twierdzili w audycji "Rządy Pieniądza": prof. Konrad Raczkowski, dyrektor Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk oraz Rafał Sadoch z Biura Maklerskiego mBanku.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki ulga podatkowa Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Unia Europejska

Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy i pracownicy w ramach tarcz kryzysowych i finansowych?

Pandemia szczególnie dotkliwie uderzyła w firmy i ich pracowników – zmuszając w wielu przypadkach do zaprzestania czy ograniczenia działalności oraz zmniejszając wynagrodzenia pracowników. Aby temu przeciwdziałać rząd oraz instytucje państwowe wprowadziły szereg rozwiązań, przeciwdziałających skutkom pandemii. Wśród nich znalazły się tarcze antykryzysowe, finansowe oraz ułatwienia, ulgi i dopłaty. Przedstawiamy, co zawierają, jak z nich skorzystać oraz dla kogo zostały przeznaczone.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce firmy GOSPODARKA finanse pomoc ulga podatkowa