X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
uchodźcy

Sejm uchwalił nowe przepisy dotyczące nielegalnego przekraczania granicy

Sejm uchwalił w piątek nowelę, zgodnie z którą cudzoziemiec zatrzymany niezwłocznie po nielegalnym przekroczeniu granicy zewnętrznej UE, postanowieniem komendanta placówki Straży Granicznej będzie zobowiązany do opuszczenia terytorium RP i objęty czasowym zakazem wjazdu do Polski i państw Schengen.
Zobacz więcej na temat:  granica POLSKA Sejm bezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo służby specjalne uchodźcy

"Ćwiczono nowy wariant wojny hybrydowej". Prof. Piotr Grochmalski o manewrach Zapad-2021

- Mamy do czynienia z nałożeniem się wielkich manewrów rosyjsko-białoruskich, w istocie głównie rosyjskich, z sytuacją niepewności pojawiającej się wśród sojuszników NATO, jaka będzie kondycja i determinacją sojuszu w związku z realizacją jego strategicznych celów - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej).  
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś kryzys migracyjny uchodźcy Zapad 2021 Rosja ŚWIAT Europa

80-proc. rekompensaty dla podmiotów działających w obszarze stanu wyjątkowego. Jest decyzja

80 proc., a nie jak chciał rząd 65 proc. średniego miesięcznego przychodu za okres od czerwca do sierpnia miałaby wynieść rekompensata dla podmiotów zajmujących się turystyką w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią - zarekomendowała sejmowa komisja gospodarki. Rekompensaty otrzymają też sklepy i firmy usługowe, z branży kulturalnej i transportowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse uchodźcy

"Brakuje synergii". Raport pokazuje dziury w unijnym systemie odsyłania nielegalnych imigrantów

Mechanizmy przeciwdziałania nielegalnej imigracji do Unii Europejskiej są nieskuteczne - ostrzega Europejski Trybunał Obrachunkowy w najnowszym raporcie. Według kontrolerów ETO Wspólnocie brak spójnej polityki migracyjnej, ma także poważne problemy ze współpracą z państwami ościennymi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska imigranci w Europie imigracja uchodźcy Frontex Białoruś

"To jest próba naruszenia integralności państwa polskiego". Premier o sytuacji na granicy z Białorusią

- Na wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej mamy do czynienia z szeroko zakrojoną prowokacją i próbą przepchnięcia dziesiątek tysięcy nielegalnych emigrantów tą drogą do Europy; nie pozwolimy na naruszenie naszych granic i suwerenności Polski - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś imigracja uchodźcy granica premier Mateusz Morawiecki służby i bezpieczeństwo

Litwa boryka się z kryzysem przy granicy z Białorusią. MSZ: kontynuujemy wsparcie dla naszego sąsiada w UE

"W związku z kryzysem na granicy litewsko-białoruskiej w czwartek do Wilna został wysłany kolejny transport z pomocą rzeczową z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych" - przekazało na Twitterze MSZ.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa POLSKA Litwa społeczeństwo pomoc Ministerstwo Spraw Zagranicznych migracja imigranci w Europie imigracja uchodźcy granica Białoruś Unia Europejska

NASZ WYWIAD Łotewski ekspert Olevs Nikers: Zapad 21 powinien martwić głównie Ukrainę, region powinien odpowiedzieć manewrami

- Rosja i Białoruś poprzez ćwiczenia Zapad chcą przekazać, że powinniśmy się liczyć z ich siłą militarną w regionie. To niepokojące i wymaga reakcji – powiedział portalowi PolskieRadio24.pl łotewski ekspert Olevs Nikers, dyrektor Baltic Security Foundation, ekspert Łotewskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Dodał, że odpowiedzią powinny być ćwiczenia w regionie bałtyckim z udziałem innych państw NATO, a także zaangażowanie w budowanie bezpieczeństwa regionu Szwecji i Finlandii. Jak dodał, w obecnej sytuacji realne zagrożenie militarne dotyczy głównie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy służby specjalne wojsko służby i bezpieczeństwo Rosja Białoruś NASZ WYWIAD Aleksander Łukaszenka Litwa Łotwa Ukraina Zapad 2021

TYLKO U NAS Migranci wykorzystywani w konfliktach i wojnie hybrydowej. Zagrożenia związane z użyciem ludzi jako "broni D"

- Jeden z rodzajów broni stosowanych w asymetrycznych konfliktach zbrojnych jest oparty na demografii i ludności cywilnej – to broń D. Rola broni D jest wciąż niedoceniona - pisze Witold Repetowicz, autor artykułu "Broń D jako zagrożenie asymetryczne", zamieszczonego w kwartalniku "Wiedza Obronna".
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy służby specjalne wojsko służby i bezpieczeństwo Rosja Białoruś Aleksander Łukaszenka Litwa TYLKO U NAS

Łukaszenka chce zawieszenia umowy o readmisji z Unią Europejską. "Dokument został przygotowany przez rząd"

Alaksandr Łukaszenka skierował do białoruskiego parlamentu projekt ustawy o zawieszeniu działania umowy o readmisji z krajami Unii Europejskiej. W najbliższym czasie zobowiązania Białorusi dotyczące readmisji zostaną zamrożone.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Unia Europejska polityka społeczeństwo uchodźcy imigranci w Europie imigracja migracja Aleksander Łukaszenka