X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
terroryzm

10. rocznica zamachów w Oslo i na wyspie Utoya. Premier Norwegii: trzeba umocnić się przeciw mowie nienawiści

- Nie wolno pozostawiać nienawiści bez odpowiedzi - powiedziała premier Norwegii Erna Solberg w czwartek podczas pierwszej z zaplanowanych na ten dzień uroczystości w 10. rocznicę zamachów terrorystycznych w Oslo i na wyspie Utoya, w których w sumie zginęło 77 osób.
Zobacz więcej na temat:  Anders Breivik broń zabójstwo terroryzm śmierć Norwegia ŚWIAT Europa Oslo rocznica

"Zagrożenie terrorystyczne we Francji utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie". Niepokojące słowa szefa kontrwywiadu

- Zagrożenie terrorystyczne we Francji utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie - powiedział dyrektor francuskiego kontrwywiadu Nicolas Lerner w wywiadzie dla tygodnika "Le Journal du Dimanche". Szef Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Wewnętrznego tłumaczył, że sprawcami ataków są coraz częściej osoby, niepowiązane z grupami terrorystycznymi, które zradykalizowały się za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja terroryzm służby i bezpieczeństwo

Poszukiwania Juergena Coningsa w Belgii. Akcja kosztowała prawie 870 tys. euro

Intensywne poszukiwania w całej Belgii żołnierza, który groził władzom i wirusologom kosztowało prawie 870 tysięcy euro. Poinformowało o tym belgijskie ministerstwo spraw zagranicznych. Juergen Conings był podejrzewany o planowanie zamachu terrorystycznego. Akcja poszukiwacza z udziałem służb specjalnych zakończyła dwa tygodnie temu, po 35 dniach. Jego ciało zostało znalezione w jednym z parków narodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia służby i bezpieczeństwo terroryzm

Wycofanie wojsk z Afganistanu. Gen. Polko: należało skupić się na budowaniu alternatyw, a nie potyczkach militarnych

- Trzeba przede wszystkim słuchać tego, co chce lokalna ludność i w dużo większym stopniu należało się skoncentrować na budowaniu alternatywy i zwalczaniu analfabetyzmu niż na potyczkach militarnych, z których wychodziliśmy zwycięsko, ale pokoju nie da się zbudować na bagnetach - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Roman Polko, były dowódca GROM.
Zobacz więcej na temat:  Afganistan wojsko bezpieczeństwo NATO Stany Zjednoczone terroryzm 11 września 2001 roku ŚWIAT Azja Polskie Radio 24

Postać Donalda Rumsfelda. Mateusz Piotrowski: możemy jeszcze zobaczyć kontynuację jego polityki

- Amerykanie mogą jeszcze wrócić do Iraku i Afganistanu szybciej, niż się wydaje, więc kontynuację polityki Rumsfelda możemy zobaczyć. Ciężko jest jednoznacznie ocenić dziedzictwo tego polityka. Straty, jakie poniosły Stany Zjednoczone, nie tylko materialne, ale i w ludziach, są czymś, co ciężko wymazać z kart historii - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski, amerykanista PISM.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone 11 września 2001 roku Irak Afganistan polityka terroryzm bezpieczeństwo ŚWIAT Ameryka USA Polskie Radio 24