X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
tarcza antykryzysowa

Eksperci: brak środków europejskich nie zniszczy naszej gospodarki, ale te pieniądze są nam potrzebne

Tak duża gospodarka jak polska poradziłaby sobie bez europejskich środków na odbudowę. Jednak te pieniądze są nam pilnie potrzebne na inwestycje w transformację energetyczną stanowiącej wspólny punkt polityki unijnej - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Elżbieta Mączyńska, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i wykładowca SGH oraz ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Unia Europejska fundusze unijne COVID-19 tarcza antykryzysowa

Eksperci: gospodarka ma się świetnie, problemem jest dług państwa i inflacja

Polska gospodarka ma się bardzo dobrze, ale cały czas musimy pamiętać, że pozostało nam zadłużenie. Trzeba było ratować firmy i miejsca pracy, ale ten negatywny efekt pozostał. Niestety ciągle nie rosną inwestycje prywatne. Przedsiębiorcy nie obawiają się jup lock downów, ale wytracili impet do rozwoju firm - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak, dyr. Biura Strategii Rynkowym PKO BP i Adam Ruciński z firm BTFG.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa inwestycje inflacja NBP stopy procentowe

Eksperci: zbyt mała liczba zaszczepionych powoduje niepokój o przyszłość

Dane o spadku PKB za ubiegły rok pokazują, że dobrze poradziliśmy sobie z kryzysem. Wszystko wskazuje na to, że Polska znajdzie się w czołówce państw, których wzrost gospodarczy w tym i w kolejnym roku będzie największy – mówili goście audycji "Rządy pieniądza": Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i Maciej Wośko, red. nacz. "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 tarcza antykryzysowa pracodawcy

Eksperci: sprzedaż detaliczna cały czas rośnie, ale zaczynamy dostrzegać znaczenie jakości i trwałości kupowanych produktów

Wzrost sprzedaży detalicznej to oznaka wychodzenia z kryzysu, ale pandemia zmieniła nasze nawyki. Stopniowo zaczynamy odchodzić od nieograniczonego konsumpcjonizmu na rzecz zakupów towarów trwałych takich jak np. meble i sprzęt AGD. Stale rośnie sprzedaż przez internet, co zmienia sytuację wielu branż-mówiły w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomistki: prof. Elżbieta Mączyńska – prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Ekonomii UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sprzedaż detaliczna handel inflacja COVID-19 tarcza antykryzysowa

Tadeusz Kościński: finanse publiczne są zdrowe, spełniamy kryteria z Maastricht

- Finanse publiczne są bardzo zdrowe: na koniec lipca budżet był 35 mld zł na plusie, w sierpniu trend był podobny, a na koniec roku, jeśli nic się nie zmieni, to deficyt budżetu wyniesie 13 mld zł - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w rozmowie z portalem Money.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb budżet inflacja dług publiczny finanse publiczne Ministerstwo Finansów tarcza antykryzysowa COVID-19

Eksperci: wysoka inflacja zostanie z nami na dłuższy czas, to znamię kryzysu

Wysoka inflacja zostanie z nami jeszcze wiele miesięcy – mówili zgodnie goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW i Maciej Wośko redaktor naczelny "Gazety Bankowej". Zgodzili się też, że przyczyna leży po części w czynnikach zewnętrznych wpływających na ceny paliw czy energii elektrycznej, a w następstwie na ceny towarów i usług. Jednak co do tego czy NBP powinien podwyższać stopy procentowe, aby zwalczać inflację mieli odmienne zdania.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład Unia Europejska inflacja nieruchomości tarcza antykryzysowa COVID-19

Wiceminister finansów: udało nam się wyjść obronną ręką z kryzysu, dzięki odważnym i trudnym decyzjom

- Udało nam się wyjść obronną ręką z kryzysu związanego z pandemią COVID-19 dzięki odważnym i trudnym decyzjom, które okazały się słuszne. Widać to po danych makroekonomicznych - powiedział podczas IV edycji Forum Wizja Rozwoju wiceminister finansów Piotr Patkowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA forum COVID-19 kryzys banki Ministerstwo Finansów tarcza antykryzysowa

Eksperci: dobre dane z gospodarki podszyte są lękiem przedsiębiorców o zmiany w prawie

Sytuacja polskiej gospodarki wygląda bardzo dobrze, choć jest podzielona na sektory, które w różnym stopniu ucierpiały w pandemii. Pomogły tarcze antykryzysowe, choć nie zawsze skorzystały z nich firmy potrzebujące tego wsparcia. Dziś przedsiębiorcy obawiają się następstw ewentualnych kolejnych fal COVID-19, ale także zmian w prawie - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Rafał Sadoch, mBank i ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pandemia tarcza antykryzysowa Polski Ład pracodawcy składka zus

Spółki skarbu państwa notowane na GPW dają spore zyski do budżetu i dywidendy dla giełdowych inwestorów

Dobre zarządzanie, bezpieczeństwo, atrakcyjne dla rynku strategie rozwojowe, czy premie w postaci dywidendy, to w ocenie wiceministra aktywów państwowych Andrzeja Śliwki, główne przyczyny wzrostu Indeksu WIG MAP, w skład którego wchodzą 22 notowane na GPW spółki Skarbu Państwa. Od początku indeks ten zyskał ponad 24 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA spółka cywilna gpw Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa inwestycje PKO BP Tauron Polska Energia Pekao KGHM Polska Miedź PKN Orlen Enea PZU PGNiG lotos Azoty Tarnów alior bank

Polska dobrze poradziła sobie z pandemią na tle UE, uważa minister finansów

Polska gospodarka radzi sobie nieźle w starciu z pandemią; są branże, które mocniej dotknęły ograniczenia dotyczące Covid-19, ale patrząc na wskaźniki ekonomiczne za ostatnie półtora roku, wypadamy dobrze na tle UE - pisze w felietonie dla Biznes w Interia.pl minister finansów Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pandemia pkb Tadeusz Kościński inflacja bezrobocie tarcza antykryzysowa

Eksperci: polskie firmy się rozwijają, ale ich właściciele już myślą jak płacić mniejsze podatki

Sytuacja największych polskich firm już kilka miesięcy temu wróciła do stanu sprzed pandemii. A znakomita większość nowych firm to jednoosobowe działalności, które nie będą motorem rozwoju i innowacyjności w gospodarce. Coraz więcej przedsiębiorców już decyduje się na założenie spółki z o.o. żeby uniknąć dodatkowych obciążeń podatkowych w przyszłości - mówili goście audycji "Rządy pieniądza": Grzegorz Maliszewski z Banku Millenium i Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fiskus Polski Ład Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa spółka cywilna samozatrudnienie