X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
tarcza antykryzysowa

Badanie: przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie

Przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie. Liderzy nie chcą planować przyszłości, funkcjonują w trybie walki i są zmęczeni – wynika z raportu "Polski biznes w sytuacji pandemii" przygotowanego przez ekspertów od zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa firma pracodawcy prawo GOSPODARKA

Zwolnienie ze składek ZUS w ramach tarczy 5.0. W sobotę mija termin złożenia e-dokumentów

Jutro 31 października, w sobotę mija termin złożenia wniosków do ZUS, co pozwoli ubiegać się o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy Antykryzysowej 5.0. To państwowa pomoc skierowana do firm z branży turystycznej i hotelarskiej, a także do organizatorów targów, konferencji i wystaw. Przedsiębiorcy dostaną wsparcie, jeśli odnotowali znaczny spadek przychodów.
Zobacz więcej na temat:  ZUS ZUS dla biznesu tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

Eksperci: wsparcie dla firm produkcyjnych i obniżka VAT dla usług

Należy wspierać firmy dotknięte czasowymi obostrzeniami, ale trzeba też zauważyć, że na całym świecie, mimo kryzysu, dobrze radzą sobie firm produkcyjne. Powstaje zatem pytanie, czy to właśnie nie ten sektor powinien być wspierany przez rząd – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Jerzy Bielewicz z "Gazety Bankowej". 
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa ZUS przedsiębiorca firma pracodawcy GOSPODARKA

Eksperci: społeczeństwo jest zmęczone pandemią, dlatego rząd powinien działać ostrożnie i punktowo

Wszystkie instrumenty pomocowe proponowane przez rząd są ważne. Problem w tym, że mimo narastającej epidemii, wrażliwość społeczna na to zagrożenie maleje. Rośnie zmęczenie ograniczeniami, a brak akceptacji dla wprowadzanych przez rząd nowych restrykcji byłby w tej sytuacji najgorszym scenariuszem -  mówili goście audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu24: dr Artur Bartoszewicz z SGH oraz Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce pomoc firma GOSPODARKA

Pakiet mieszkaniowy uchwalony. Zobacz, jakie formy wsparcia przewiduje

Sejm uchwalił tzw. społeczną część pakietu mieszkaniowego, który zakłada m.in. zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem dla osób o niskich dochodach, dopłaty do czynszu dla podnajemców mieszkań, wakacje czynszowe w TBS czy wyższe granty na budowę i wsparcie dla gmin.
Zobacz więcej na temat:  mieszkanie Sejm budownictwo GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia epidemia infrastruktura

Tarcza Branżowa. Ekspert ZPP: oceniamy to pozytywnie, zasadne są dodatkowe ruchy

- Duże nadzieje pokładamy w tarczy prawnej, bo tu jest też bardzo duże pole do działania - nie tylko w zakresie bezpośredniego wsparcia finansowego, ale także w aktywności regulacyjnej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Bińkowski ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Generalnie, tarczę branżową oceniamy pozytywnie, ale uważamy za zasadne podjęcie dodatkowych ruchów - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce gospodarka polska GOSPODARKA tarcza antykryzysowa

Pakiet pomocowy w wysokości 157 mln zł dla kinematografii

O wsparcie będą mogli się ubiegać producenci, dystrybutorzy, a także podmioty prowadzące kina studyjne oraz małe kina. Przewidywany budżet pakietów pomocowych to kwota do 157 milionów złotych - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa GOSPODARKA kultura masowa kino pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 pomoc rząd społeczeństwo POLSKA Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA

Eksperci: pomoc przedsiębiorcom jest potrzebna, ale precyzyjna i różna zależnie od poziomu strat

Każda pomoc przedsiębiorcom, którzy popadli w kłopoty, jest potrzebna. Jednak spadek obrotów o 40 proc. może być zbyt rygorystyczny, przez co wiele firm ze wsparcia nie skorzysta. Trzeba też zastanowić się, czy przed wszystkimi branżami jest przyszłość, czy też ich wsparcie ma sens tylko wtedy, gdy zmodyfikują profil swojej działalności - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Przemysław Kwiecień z firmy Xtrade Brokers i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa GOSPODARKA firma

Prezes ZUS: przejmiemy od Sanepidu decyzje o wypłacie świadczeń dla osób objętych kwarantanną

-Dziś, żeby dostać zasiłek opiekuńczy na kwarantannie, trzeba czekać na decyzję Sanepidu, który wpisuje wjazd do Polski w ramach ewidencji wjazdu do Polski. Po konsultacji z Sanepidem i resortem zdrowia postanowiliśmy, żeby ZUS miał dostęp do tej ewidencji Sanepidu, kto jest na izolacji lub kwarantannie, dzięki czemu nasze bazy danych dostaną codziennie potrzebne informacje - powiedziała w audycji "Rządy Pieniądza" w PR24 prof. Gertruda Uścińska prezes ZUS. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce zus składki tarcza antykryzysowa GOSPODARKA

Branża gastronomiczna tonie w długach. Rośnie kwota zaległości i liczba zadłużonych firm

Parlament debatuje nad dodatkowym wsparciem dla firm gastronomicznych, tymczasem na koniec września ich zaległości sięgały 695,6 mln zł – wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK. Między marcem a wrześniem przybyło 198 zadłużonych restauratorów. Rekordzista z Mazowsza ma ok. 43 mln zł zaległości kredytowych.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa gastronomia długi GOSPODARKA

Eksperci: trzeba pomagać zamykanym branżom, ale pomoc musi być celowana

Ekonomiczne skutki drugiej fali koronawirusa i wprowadzone w związku z nią ograniczenia to temat dzisiejszej audycji Rządy Pieniądza, której gościem byli ekonomiści: Andrzej Sadowski (Centrum im. A. Smitha) i dr Waldemar Kozioł (UW). Goście jednoznacznie twierdzili, że pomoc dla zamykanych branż jest potrzebna, ale powinna być bardzo precyzyjnie lokowana.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa gastronomia pracownicy pracodawcy GOSPODARKA Koronawirus w Polsce koronawirus

Minister finansów: przez ostatnie kilka miesięcy gospodarka wróciła na względnie dobre tory

- Budżet państwa ma poduszkę finansową, jest w wystarczająco dobrej sytuacji, by ratować gospodarkę - zapewnił szef resortu finansów Tadeusz Kościński. Opowiedział się raczej za pomocą w formie pożyczek, a nie w postaci bezzwrotnego rozdawania pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Ministerstwo Finansów kryzys GOSPODARKA pieniądze podatki Tadeusz Kościński firma koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia