X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
szpital

"Codzienność wypełniona miłością do chorego". Abp Skworc dziękuje medykom

"Doskonale wiemy, że w procesie leczenia ważną rolę odgrywa cały personel medyczny: lekarze, pielęgniarki, coraz częściej obecni wśród chorych pielęgniarze, położne, diagności laboratoryjni, opiekunowie medyczni, rehabilitanci, psychologowie, farmaceuci, a także często zapomniani, a obecni na pierwszej linii troski o życie chorego ratownicy medyczni" - napisał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 pandemia Kościół szpital zdrowie Katowice POLSKA

"To ostatni dzwonek, żebyśmy uniknęli czwartej fali". Wiceszef MZ podał nowe dane dot. COVID-19

Badania potwierdziły 2771 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 49 osób z COVID-19 - podał wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska. Zapowiedział, że w piątek premier Mateusz Morawiecki spotka się z wojewodami, by omówić działania podejmowane w walce z pandemią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie społeczeństwo Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia szpital Koronawirus w Polsce COVID-19

Sytuacja pandemiczna w Polsce. Prof. Boroń-Kaczmarska: liczba osób zaszczepionych będzie się zwiększała

- Wiele osób pyta się mnie, czy mogą się szczepić pomimo chorób czy infekcji. Ogólnie jest zainteresowanie szczepieniami. Wiele zależy od wiedzy i postawy lekarza. Myślę, że odsetek szczepień będzie powoli się zwiększał - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 zdrowie szpital POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Rzecznik MZ: liczba szpitali tymczasowych i łóżek covidowych będzie systematycznie zwiększana

- W Polsce działa 14 szpitali tymczasowych przeznaczonych do walki z COVID-19. W związku z wnioskiem woj. wielkopolskiego będzie ich 15 - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że liczba szpitali będzie systematycznie zwiększana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie pandemia COVID-19 sars-cov-2 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia szpital

"Jesień pierwszym testem wyszczepienia populacyjnego". Prof. Parczewski o sytuacji epidemicznej

- Trzeba pamiętać, że jesień będzie pierwszym testem wyszczepienia populacyjnego, czyli tego, jak szczepionka realnie chroni przed hospitalizacjami i zgonami w populacji. Wiemy, że szczepionki wielokrotnie zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby - mówił prof. Miłosz Parczewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie medycyna COVID-19 sars-cov-2 pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce szpital

Wstrzymano zabiegi chirurgiczne w Rumunii. Priorytetem jest walka z COVID-19

Władze Rumuni zdecydowały o zawieszeniu planowych zabiegów chirurgicznych i operacji w szpitalach na czas walki z narastającą falą zakażeń koronawirusem. Wiceminister spraw wewnętrznych Raed Arafat zapowiedział, że przez najbliższy miesiąc służby medyczne będą zmuszone skupić się na walce z COVID-19. Decyzja nie będzie dotyczyła nagłych przypadków ani kobiet w ciąży czy pacjentów z chorobami przewlekłymi.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus COVID-19 Rumunia szpital zdrowie pandemia ŚWIAT Europa