X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
szkolnictwo wyższe

Obchody Roku kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczysta gala na UKSW

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego uroczystą galą zakończyły się oficjalne obchody roku patrona uczelni. Nagrodzono laureatów konkursów o prymasie - plastycznego, skierowanego do uczniów szkół podstawowych na Mazowszu, które noszą imię kard. Wyszyńskiego, oraz konkursu wiedzy o patronie uczelni dla studentów UKSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Stefan Wyszyński historia Polski Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego szkolnictwo wyższe Kościół katolicki chrześcijaństwo

"Walec laicyzacji nie przejechał przez Polskę dzięki tej uczelni". Czarnek w 20-lecie WSKSiM

20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to ciągła walka o prawdę - powiedział w sobotę w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Ogłosił, że uczelnia prowadzona przez redemptorystów na mocy jego decyzji zmieniła nazwę na Akademia Kultury Społecznej i Medialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Tadeusz Rydzyk szkolnictwo wyższe Toruń

Anna Maria Anders na UKSW: kardynał Wyszyński i generał Anders to symbole wolności

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Anna Maria Anders, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej we Włoszech i San Marino, wygłosiła wykład inauguracyjny "Kardynał Stefan Wyszyński i Generał Władysław Anders symbole wolności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego Anna Maria Anders szkolnictwo wyższe aktualności katolickie chrześcijaństwo

Rozpoczęcie roku akademickiego. Premier: możemy przeznaczać rekordowe kwoty na badania, rozwój i innowacyjność

Na naszych oczach dzieje się wielka rewolucja; niektórzy nazywają ją IV rewolucją przemysłową. Poziom wiedzy jest niespotkany i to powoduje, że świat - dziś na rozdrożu - może pójść w dobrym kierunku - powiedział premier Mateusz Morawiecki na piątkowej inauguracji roku akademickiego na Politechnice Warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  szkolnictwo wyższe Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek Mateusz Morawiecki

KARPACZ 2021 "Uczelnie publiczne mają łatwiej". Rektor Collegium Humanum o systemie edukacji

- Otrzymują dofinansowanie na prowadzenie studiów stacjonarnych, działalności statutową i inwestycje w infrastrukturę. Jednoczenie uczelnie publiczne i niepubliczne podlegają tym samym kryteriom oceny jakości kształcenia - mówił na antenie Polskiego Radia 24 rektor Collegium Humanum prof. Paweł Czarnecki, który brał udział w XXX Forum Gospodarczym w Karpaczu. 
Zobacz więcej na temat:  Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Karpacz edukacja szkolnictwo wyższe

KARPACZ 2021 Wiceszef MEiN: w przyszłym roku przedstawimy projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym

- W związku z obecną sytuacją polityczną i brakiem pana Gowina, podejmujemy działania zmierzającego do tego, żeby swobodniej poruszać się po materii ustawy 2.0 i zmian, które będą niezbędne. W przyszłym roku przedstawimy projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister Edukacji i Nauki.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki szkolnictwo wyższe szkoła studenci badania pandemia ustawa prawo POLSKA edukacja Polskie Radio 24 Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021

Nowy pełnomocnik ds. transformacji cyfrowej w MEiN. Będzie koordynować proces cyfryzacji systemu oświaty

Minister Przemysław Czarnek powołał Justynę Orłowską na pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej. Do tej pory była m.in. pełnomocnikiem premiera do spraw GovTech.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo kancelaria premiera Przemysław Czarnek premier Mateusz Morawiecki Ministerstwo Edukacji i Nauki transformacja cyfrowa informatyka szkoła szkolnictwo wyższe edukacja

Znamy stypendystów Programu Stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa

Ponad 600 młodych osób polskiego pochodzenia z całego świata, otrzyma stypendia w ramach programu dla Polonii im. Gen. Władysława Andersa na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie lub studia II stopnia. W zbliżającym się roku akademickim rozpoczną studia na polskich uczelniach lub przystąpią do kursów do nich przygotowujących.
Zobacz więcej na temat:  Polonia szkolnictwo wyższe Ministerstwo Edukacji i Nauki Polacy za granicą