X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
szczepionka

Prof. Gierelak: nie należy postrzegać szczepionek, jako istotnego czynnika ryzyka dla zdrowia

- Czynników, które odpowiadają za reakcje zakrzepowe, jest dookoła nas cała masa. Szczepionki są bardzo od tego daleko, nie należy ich postrzegać jako istotnego czynnika ryzyka dla zdrowia i życia - mówił w Polskim Radiu 24 gen. prof. Grzegorz Gierelak, szef Wojskowego Instytutu Medycznego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus epidemia pandemia Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka

"Może skończyć się kolejnymi falami zakażeń nowymi wariantami koronawirusa". Maria Libura o międzynarodowej turystyce

- Tak długo jak mamy olbrzymie połacie geograficzne, w których szaleje epidemia, wzrasta ryzyko, że powstaną kolejne, groźniejsze mutacje koronawirusa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 społeczeństwo Antoni Trzmiel epidemia szczepienia szczepionka turystyka zdrowie koronawirus COVID-19

Niemieckie "wycieczki" po szczepionkę do Moskwy. "Kreml nie mógł sobie życzyć lepszej reklamy"

Gdy w Moskwie wylądowali niemieccy turyści szczepionkowi, na lotnisku czekały ekipy telewizyjne, w tym rosyjska telewizja państwowa. W wiadomościach "z rozkoszą informowano o Niemcach", którzy "tak bardzo chcieli się zaszczepić Sputnikiem V", że wyjątkowo pozwolono im przekroczyć "zamkniętą granicę", pisze we wtorek dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia Niemcy Rosja ŚWIAT Europa koronawirus podróże COVID-19

Mniejsza dostawa szczepionek do Polski. Liziniewicz: będzie nas to kosztowało kolejny tydzień lockdownu

- Zauważmy, że to nie jest produkcja maseczek, tylko bardzo skomplikowany produkt medyczny, gdzie powinny być zachowane najwyższe standardy. Wstrzymania produkcji czy błędy muszą się zdarzać. Niestety pewnie będzie nas to kosztować kolejny tydzień lockdownu - powiedział o problemach z dostawą szczepionek Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gościem "Debaty poranka" był także Paweł Krulikowski, politolog i publicysta.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia pandemia zdrowie koronawirus COVID-19 POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Paradowska-Stankiewicz: szczepionki muszą być wykorzystane

- Można się spodziewać, że od pewnego terminu szczepionki będą uwolnione dla wszystkich chętnych. Aby osiągnąć odporność populacyjną, liczba osób zaszczepionych musi być jak największa. Idealnie byłoby zaszczepić 90-100 proc. osób, które mogą przyjąć preparat - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia dr hab. Iwona Paradowska-Stankiewicz (Rada Medyczna przy premierze).
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia społeczeństwo Piotr Gociek Sygnały Dnia POLSKA

Nowy kalendarz szczepień. Szef KPRM: do 10 maja Polacy powyżej 18. roku życia będą mieli e-skierowanie

- Nowy kalendarz szczepień doprowadzi do tego, że do 10 maja wszyscy Polacy powyżej 18. roku życia będą mieli e-skierowanie. We wtorek przedstawimy, którego dnia które roczniki będą mogły rozpoczynać rejestrację - poinformował w poniedziałek w Polsat News szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepionka szczepienia Michał Dworczyk pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo

Piotr Müller: do końca sierpnia wszystkie chętne osoby w Polsce będą mogły się zaszczepić

 - Punkty szczepień powszechnych służą walce z koronawirusem. Do końca czerwca będziemy mieli wykonanych grubo ponad 20 mln szczepień, do końca sierpnia wszystkie chętne osoby będą mogły się zaszczepić przeciwko COVID-19 - mówił w Redzikowie (woj. pomorskie) rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka