X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
szczepienia

Luzowanie obostrzeń. Wirusolog: rząd stara się zrównoważyć sytuację

- Stopniowo uruchamiane są poszczególne dziedziny życia, poczynając od tych najmniej ryzykownych, z najmniejszą ilością kontaktów. Z drugiej strony utrzymywanie stanu zamrożenia jest ryzykowne dla życia społecznego i gospodarki, trzeba próbować - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
Zobacz więcej na temat:  pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 POLSKA społeczeństwo szczepienia szczepionka

Polska szczepionka na COVID-19? Dr Sierpiński: możemy pochwalić się już sukcesami

- Możemy pochwalić się sukcesami, jeżeli chodzi o szczepionkę. Rozpoczynamy, na polecenie pana premiera, duży program sektorowy na poziomie 300 mln złotych, którego rolą jest zapewnienie rozwoju tej technologii. Chcemy, aby najlepsi polscy naukowcy i przedsiębiorcy stworzyli tę technologię i wprowadzili do Polski - powiedział dr Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia koronawirus pandemia COVID-19 medycyna POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Walka z COVID-19. Prof. Bartoszewski: jeszcze przez kilka miesięcy musimy trzymać dyscyplinę

- Jeszcze nie jesteśmy na ostatniej prostej i musimy przez kilka miesięcy trzymać dyscyplinę. Nie będzie wolnej majówki, pytaniem pozostaje, co z wakacjami. Podejrzewam, że zaczniemy poważnie luzować dopiero we wrześniu - powiedział o obecnej sytuacji prof. Władysław Teofil Bartoszewski, poseł PSL.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka pandemia koronawirus COVID-19 zdrowie szpital POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Rządowy profil SzczepimySię zapewnia: wszystkie dawki szczepionek pochodzą od producentów i są pełnowartościowe

Wszystkie dawki szczepionek przeciw COVID-19 dystrybuowane w ramach Narodowego Programu Szczepień pochodzą od producentów i są pełnowartościowe - poinformowano w środę na rządowym profilu SzczepimySię, odnosząc się do medialnych doniesień o fałszywych preparatach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia społeczeństwo

Walka z COVID-19. Prof. Boroń-Kaczmarska: kolejnej fali już nie będzie

- Kolejnej fali już nie będzie, bo wzrostów zakażeń nie ma w pandemiach aż tak wiele. Jest to naturalny proces biologiczny, który przebiega ze zwyżkami i upadkami, ale trwa już dosyć długo, więc biologicznie pandemia się męczy - powiedziała o perspektywie pandemii prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista ds. chorób zakaźnych.
Zobacz więcej na temat:  szczepionka szczepienia pandemia koronawirus COVID-19 zdrowie szpital POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Gowin: szczepienia to warunek, aby gospodarka funkcjonowała bez ograniczeń sanitarnych

- Szczepienia to warunek, aby uniknąć śmierci i uszczerbków zdrowotnych dla tysięcy, a może nawet dziesiątków tysięcy Polaków i żeby gospodarka mogła funkcjonować bez ograniczeń sanitarnych - powiedział podczas konferencji dot. szczepień w zakładach pracy wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia GOSPODARKA koronawirus COVID-19 pandemia Koronawirus w Polsce społeczeństwo gospodarka polska

Szef KPRM o szczepionce Johnson&Johnson: prawdopodobieństwo wystąpienia działań ubocznych jest bardzo niewielkie

- Europejska Agencja Leków wskazała, że szczepionka Johnson&Johnson jest bezpieczna. Prawdopodobieństwo wystąpienia działań ubocznych jest bardzo niewielkie i absolutnie korzyści wypływające z zaszczepienia przewyższają ryzyko - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia zdrowie społeczeństwo

Czy można przyjmować aspirynę w trakcie szczepienia? Dr Zaczyński wyjaśnia

Dr Artur Zaczyński, członek Rady Medycznej przy premierze, dyrektor szpitala na Stadionie Narodowym i zastępca dyrektora ds. medycznych CSK MSWiA w Warszawie, w Programie 1 Polskiego Radia odpowiedział na liczne pytania dotyczące ewentualnych przeciwwskazań do poddania się szczepieniom przeciwko COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA epidemia COVID-19 szpital szczepienia Grzegorz Jankowski Koronawirus w Polsce

Prof. Gierelak: nie należy postrzegać szczepionek, jako istotnego czynnika ryzyka dla zdrowia

- Czynników, które odpowiadają za reakcje zakrzepowe, jest dookoła nas cała masa. Szczepionki są bardzo od tego daleko, nie należy ich postrzegać jako istotnego czynnika ryzyka dla zdrowia i życia - mówił w Polskim Radiu 24 gen. prof. Grzegorz Gierelak, szef Wojskowego Instytutu Medycznego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus epidemia pandemia Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka

"Może skończyć się kolejnymi falami zakażeń nowymi wariantami koronawirusa". Maria Libura o międzynarodowej turystyce

- Tak długo jak mamy olbrzymie połacie geograficzne, w których szaleje epidemia, wzrasta ryzyko, że powstaną kolejne, groźniejsze mutacje koronawirusa - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 społeczeństwo Antoni Trzmiel epidemia szczepienia szczepionka turystyka zdrowie koronawirus COVID-19