X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
szczepienia - raport

Omikron wymusi zmianę podejścia? Maliszewski: niewykluczone pełne wyszczepienie kluczowych zawodów

- Jeśli omikron rozwijałby się zgodnie z czarnym scenariuszem, trzeba zmienić myślenie i traktować szczepionki covidowe jak inne. Minister zdrowia będzie wówczas musiał rozważyć, czy nie wpisać do kalendarza szczepień te na COVID-19 dla najbardziej zagrożonych grup - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia - raport COVID-19 Koronawirus w Polsce społeczeństwo

Szczepienie na COVID-19 kobiet w ciąży. Ekspert wskazuje, w jakim terminie przyjąć preparat

- Zachęcamy, aby kobiety ciężarne szczepiły się przeciw COVID-19 po pierwszym trymestrze - powiedział prof. Mariusz Grzesiak z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. - Mieliśmy w naszej klinice pacjentki z ekstremalnie ciężkim przebiegiem COVID-19 - wszystkie nieszczepione - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo ciąża COVID-19 szczepienia - raport szczepionka

Sytuacja epidemiczna w Polsce. Specjaliści apelują o ograniczenia dla niezaszczepionych

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych zaapelował o pilne prace nad rozwiązaniami mającymi pozwolić na weryfikację szczepień pracowników oraz ograniczą dostęp osób, które nie przyjęły preparatu na COVID-19 do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach. Specjalistów poparło kilkadziesiąt towarzystw naukowych oraz Naczelna Rada Lekarska i Federacja Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 szczepienia - raport Koronawirus w Polsce koronawirus społeczeństwo

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? Jest stanowisko szefa MZ

- Jeśli zagrożenie epidemiczne będzie nadal duże, pewnie taka decyzja będzie w końcu podejmowana, ale na tę chwilę nie ma takich przesłanek i żadne państwa też nie podejmują tej decyzji - tak do ewentualnego obowiązku szczepień przeciw COVID-19 odniósł się szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 POLSKA szczepienia - raport szczepienia koronawirus Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

"Czwarta fala nie będzie ostatnią". Prof. Andrzej Fal o sytuacji epidemicznej w Polsce

- Im więcej z nas się zaszczepi, tym intensywność kolejnych nawrotów infekcji koronawirusem będzie mniejsza - powiedział prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego prof. Andrzej Fal. Zaapelował o szczepienie się, także do kobiet w ciąży, bo COVID-19 rodzi dodatkowe ryzyko dla nienarodzonego dziecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia - raport

Niepokojące słowa wiceministra zdrowia. "Jesteśmy blisko szczytu zakażeń"

- W nadchodzącym tygodniu powinniśmy osiągnąć szczyt zakażeń - przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zaznaczył także, że stan pacjentów zgłaszających się do szpitali jest gorszy niż było to w poprzednich falach epidemii. Ich rokowanie nie są dobre
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 epidemia zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia Waldemar Kraska szczepienia - raport

Andrzej Gelberg: w sytuacji zagrożenia szczepienie nie jest tylko sprawą indywidualną

- Nie uważam, żeby granica wolności była specjalnie ograniczona, gdyby pracodawca mógł wymagać dostępu do danych o szczepieniach, zwłaszcza że nie oznacza to, że ci ludzie mieliby tracić pracę. Społeczności mają sprawo bronić się przed tym, żeby zaraza się nie rozpowszechniała - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Gelberg, szef Radia Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka POLSKA polityka Magdalena Złotnicka szczepienia - raport

"Pełzająca" czwarta fala pandemii COVID-19. Prof. Gut wskazuje warunki jej zatrzymania

W Polsce czwarta fala COVID-19 będzie miała charakter pełzający - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Ostrzegł, że może ona potrwać do momentu, kiedy 85 proc. społeczeństwa będzie już po covidzie lub po szczepieniu. - Wówczas ulegnie skróceniu okres zakażania i fala zacznie wygasać - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo szczepienia - raport

Eksperci: nie zaszczepieni pracownicy to problem dla firm i rozwoju całej gospodarki

Jest duże ryzyko dla klientów, których obsługują nie zaszczepieni pracownicy. Jednak w praktyce przepisy umożliwiające pracodawcom pytanie o szczepienia i przesuwanie pracowników na inne stanowiska może okazać się przepisem nieskutecznym - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz z SGH i ekonomista Marek Zuber.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy pracownicy COVID-19 szczepienia tarcza antykryzysowa szczepienia - raport

UE wesprze kraje z niskim wskaźnikiem szczepień. Zapowiada walkę z dezinformacją

Komisja Europejska zapowiada wsparcie dla krajów z niskim wskaźnikiem szczepień przeciwko COVID-19. Chodzi przede wszystkim o pomoc w walce z dezinformacją. Mówiła o tym w Parlamencie Europejskim w Strasburgu europejska Komisarz ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, Stella Kyriakides. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Parlament Europejski szczepionka szczepienia koronawirus COVID-19 sars-cov-2 pandemia szczepienia - raport

Kiedy dzieci w wieku 5-11 lat będą mogły się zaszczepić? Zapowiedź rzecznika MZ

- Pierwszych dawek szczepionki spodziewamy się w grudniu. Będzie to około miliona dawek szczepionek dla dzieci. Pamiętajmy, to jest odrębna linia produkcyjna. Europa nie ma żadnej szczepionki dla dzieci - zapowiedział na antenie TVP Info rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia - raport szczepienia dzieci Koronawirus w Polsce koronawirus Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo POLSKA