X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
straż pożarna

Ochotnicza Straż Pożarna do likwidacji? MSWiA komentuje: to nieprawda

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce wprowadzić zmiany do przepisów regulujących funkcjonowanie Ochotniczej Straży Pożarnej. Druhów z OSP przemianowano by na "ratowników gaśniczych". Odebrano by im mundury i darmowe szkolenia. Na te doniesienia od razu zareagował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. "To nieprawda" - oznajmił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji służby i bezpieczeństwo emerytura

"Ochotnicy są sercem polskiej straży pożarnej". Prezydent podczas spotkania ze strażakami

- Strażacy ochotnicy są sercem polskiej straży pożarnej w szerokim tego słowa znaczeniu – mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze strażakami ochotnikami w Makowie Podhalańskim Dolnym. Prezydent złożył strażakom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, które miało miejsce 4 maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda polityka służby i bezpieczeństwo straż pożarna prezydent

Modernizacja służb ratowniczych. Prezydent: jestem zdeterminowany, aby była nadal realizowana

- Jestem zdeterminowany, aby modernizacja służb ratowniczych, w tym straży pożarnej, nadal była realizowana - powiedział w piątek podczas uroczystości z okazji Dnia Strażaka prezydent Andrzej Duda. Dodał, że wierzy, iż proces ten będzie postępował pomimo kryzysu spowodowanego pandemią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Andrzej Duda straż pożarna służby i bezpieczeństwo

"Wy nie macie zawodu, wy pełnicie służbę, trudną i odpowiedzialną". Elżbieta Witek do strażaków

- Straż pożarna cieszy się w społeczeństwie ogromnym szacunkiem. Wy nie macie zawodu, wy pełnicie służbę, trudną i odpowiedzialną - powiedziała w środę w Chocianowie (Dolnośląskie) marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas uroczystości odsłonięcia pomnika w hołdzie strażakom PSP i OSP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek służby i bezpieczeństwo straż pożarna regiony dolnośląskie

"Oficer to duma, honor i wielka służba". Wiceszef MSWiA do absolwentów SGSP

- Dziś z podchorążych awansujecie na oficerów. Oficer to duma i honor, to wielka służba i wielki obowiązek - powiedział, zwracając się do absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Z okazji Dnia Strażaka złożył życzenia funkcjonariuszom PSP i druhom OSP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Wąsik straż pożarna strażak Warszawa studenci Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński

Gdzie strażak nie może, tam pośle… robota

4 maja to Dzień Strażaka. Sebastian Jakubowski, student mechatroniki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, w ramach pracy inżynierskiej stworzył prototyp robota, który może pomóc w pracy właśnie wykonującym ten zawód. – Chciałem w ramach mojej pracy inżynierskiej stworzyć robota o praktycznym zastosowaniu, aby ta praca mogła się na coś przełożyć  – powiedział naszemu reporterowi młody inżynier. 
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Piotr Łodej Trójka robot robotyka Rzeszów straż pożarna strażak Jakub Jamrozek technologia

Jest szansa na dodatek emerytalny dla wieloletnich działaczy OSP. MSWiA przedstawiło projekt ustawy

- Najważniejszym postulatem, który będzie zrealizowany na mocy projektu ustawy jest wprowadzenie stałego dodatku emerytalnego dla druhów, którzy przez 25 lat brali bezpośredni udział w akcjach gaśniczych - zapowiedział w czwartek szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strażak emerytura MSWiA straż pożarna społeczeństwo polityka Mariusz Kamiński służby i bezpieczeństwo