X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
strajk kobiet

PO chce aborcji do 12 tyg. ciąży. Paweł Lisicki: to przejaw cynizmu i hipokryzji

- Rozumiem, że politycznie PO podejmuje takie decyzje, bo uważa że uda jej się zdobyć głosy lewicowego elektoratu. Jednak dobieranie argumentacji o prawach kobiet, że jest to wynik myślenia chrześcijańskiego, mnie brzydzi - ocenił założenia przyjętego przez PO tzw. "Paktu dla kobiet" Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  aborcja dzieci Platforma Obywatelska strajk kobiet rodzina Paweł Lisicki POLSKA polityka Polskie Radio 24

Rondo Dmowskiego zmieni swoją nazwę na Praw Kobiet? Jednoznaczne stanowisko warszawskiego radnego

- Marzę o tym, aby nazwa pozostała. Mamy jednak do czynienia z dużymi emocjami. Jako radny działający w ramach prawa, muszę powiedzieć że ze względu na emocje na strajkach, nie można zmienić nazwy ulicy - powiedział o pomyśle zmiany nazwy ronda Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet Filip Frąckowiak, radny Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Roman Dmowski miasto Rafał Trzaskowski samorząd POLSKA regiony Mazowsze Polskie Radio 24 strajk kobiet

"Wyroki Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne". Poseł PiS o dyskusji ws. dopuszczalności aborcji

- Żaden organ konstytucyjny ani urząd w Polsce nie ma prawa do oceny merytorycznej wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którego wyroki mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. Nikt nie ma prawa oceniać, czy ten wyrok zapadł zgodnie z prawem, czy skład sądu był prawidłowy, czy nie - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz (PiS), który dyskutował z Gabrielą Lenartowicz (PO) o wyroku TK.
Zobacz więcej na temat:  strajk kobiet Trybunał Konstytucyjny prawo aborcja protest POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 Jan Mosiński Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Mirosław Skowron

FELIETON Kto musi jeszcze zachorować? Felieton Miłosza Manasterskiego

"Być człowiekiem to właśnie być odpowiedzialnym" - pisał Antoine de Saint-Exupery. Po kilku dniach względnego spokoju pojawia się obawa, że organizatorki proaborcyjnych protestów znowu będą zachęcać młodych ludzi do wychodzenia na ulicę. Choć chętnych do ulicznych protestów jest coraz mniej, to wcale nie oznacza, że działania te są już bezpieczne.
Zobacz więcej na temat:  miłosz manasterski felieton strajk kobiet aborcja opozycja Platforma Obywatelska

Jastrzębowski: opozycja straciła tożsamość, Strajk Kobiet traci na znaczeniu

- Opozycja nie wie jak się zachowywać, straciła swoją tożsamość. Platforma Obywatelska - chadecka partia - zastanawia się nad tym, jakie stanowisko ma podjąć w sprawie aborcji. Natomiast Strajk Kobiet i pani Marta Lempart będą tracić znaczenie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku. Gośćmi audycji byli także: Dawid Wildstein z TVP i Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska strajk kobiet Marta Lempart opozycja

"Babcia Kasia" oskarżona o znieważenie policjantów. To aktywistka znana ze Strajku Kobiet

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., znanej jako "Babcia Kasia". Aktywistka ma odpowiedzieć m.in. za znieważenie funkcjonariuszy policji - dowiedziała się PAP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo protest demonstracje strajk kobiet aborcja Warszawa regiony mazowieckie służby i bezpieczeństwo policja

"Stała się wrogiem własnej rewolucji". Siewiereniuk-Maciorowska o Lempart

- Marta Lempart jest już niewygodna, zużyła się, krytykują ją ludzie z jej własnego grona. Ten schemat powtarzał się podczas rewolucji francuskiej i bolszewickiej - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal "Dzień Dobry Białystok"), komentując informacje, że politycy opozycji odcinają się od liderki Strajku Kobiet. Gościem audycji był również Marian Kowalski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk kobiet Marta Lempart społeczeństwo Polskie Radio 24 Michał Rachoń aborcja

"Lempart stała się nieco kłopotliwa". Niespodziewany komentarz w TOK FM

- Twarz Marty Lempart, niestety mówię to z przykrością, na czele Strajku Kobiet stała się nieco kłopotliwa. Ten radykalizm na dłuższą metę ludzi nie porywa i to widać teraz po protestach, które są o wiele mniej liczne - powiedziała na antenie TOK FM dziennikarka "Kultury Liberalnej" Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin.
Zobacz więcej na temat:  Marta Lempart strajk kobiet aborcja protest społeczeństwo POLSKA

FELIETON Lewacka inteligencjo, ręce precz od wolności kobiet! Felieton Magdaleny Złotnickiej

Ubierz się w modne, drogie ciuchy i idź na protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Zrób sobie selfie w maseczce z piorunem. Wrzuć je do sieci z hasztagiem o kobiecej solidarności. Teraz możesz położyć się spać ze spokojem i przekonaniem, że jesteś ambitną, nowoczesną kobietą. Nawet jeśli nie do końca łapiesz, o co w tym wszystkim chodzi, nieważne. Jesteś częścią stada nowoczesnych kobiet. Jesteś taka, jaka ma być teraz kobieta. Boże, ależ masz przekichane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja strajk kobiet feminizm Magdalena Złotnicka

DEBATA DNIA PR24 "Lewicowa filozofia zaprzecza nauce i logice". Krysztopa i Wierzejski w "Debacie Dnia"

- Wyznawcy neomarksistowskich filozofii sami tworzą sobie łamigłówki, które trudno rozwiązać w logiczny sposób. Gryzą się we własny ogon - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Krysztopa (Tysol.pl), który z Aleksandrem Wierzejskim (Republika TV) był gościem Krzysztofa Świątka w "Debacie Dnia" Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja strajk kobiet lewica marksizm społeczeństwo Polskie Radio 24 Cezary Krysztopa Aleksander Wierzejski Krzysztof Świątek

Poseł KO zakażona koronawirusem. Kilka dni temu była z Jachirą na Strajku Kobiet

Przewodnicząca partii Zieloni, poseł Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodnicząca klubu KO w Sejmie Małgorzata Tracz poinformowała o pozytywnym teście na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Kilka dni temu - wspólnie z Klaudią Jachirą - szła we wrocławskim Strajku Kobiet.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka strajk kobiet aborcja koronawirus koalicja obywatelska Klaudia Jachira Koronawirus w Polsce COVID-19