X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
stosunki polsko-francuskie

"Potencjał współpracy jest duży". Jarosław Guzy o relacjach polsko-francuskich

- Francja nie wykorzystała okazji, jaką dało rozszerzenie UE o kraje zza żelaznej kurtyny. Za to Niemcy to perfekcyjnie wykorzystały - powiedział w audycji Polskiego Radia 24 Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa POLSKA Mateusz Morawiecki Francja Polskie Radio 24 relacje polsko-francuskie stosunki polsko-francuskie Emmanuel Macron Ryszard Gromadzki Jarosław Guzy

Premier o wizycie we Francji: prezydent Macron zaprosił mnie na dłuższe spotkanie bilateralne

Umówiliśmy się z prezydentem Emmanuelem Macronem na spotkanie. Chcemy omówić kilka kluczowych dla Europy zagadnień, na agendzie będzie m.in. współpraca gospodarcza - tak o przyszłotygodniowej wizycie w Paryżu mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  pandemia POLSKA Mateusz Morawiecki Koronawirus w Polsce Europa Francja stosunki polsko-francuskie Emmanuel Macron

Prof. Miszczak o Trójkącie Weimarskim: jest równoramienny, Polska odgrywa coraz większą rolę

W Paryżu odbędzie się spotkanie szefów MSZ Polski, Francji i Niemiec w ramach Trójkąta Weimarskiego. Podczas rozmów zostaną poruszone m.in. kwestie współpracy europejskiej w walce z pandemią koronawirusa oraz sytuacja na Białorusi. Do tematu odniósł się w audycji "Świat w powiększeniu" prof. Krzysztof Miszczak z Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego SGH.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Antoni Opaliński Niemcy Francja Polityka zagraniczna Polski Trójkąt Weimarski Unia Europejska stosunki polsko-niemieckie stosunki polsko-francuskie Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Jolanta Szymańska: mamy nowe, symboliczne otwarcie w relacjach z Francją

- Brexit tworzy nowe uwarunkowania, mamy wolne miejsce po wyjściu Wielkie Brytanii z Unii Europejskiej. Jest to swoista instytucjonalna zachęta, żeby Polska jako jedno z największych państw, weszła na to miejsce kreatora polityki - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Szymańska (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) komentując wizytę prezydenta Francji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Emmanuel Macron Unia Europejska Francja stosunki polsko-francuskie

"Rosja chciałaby ponownie interpretować II wojnę światową". Wykład Macrona na UJ w Krakowie

- Rosja chciałaby ponownie interpretować II wojnę światową i obciążyć winą naród polski. W Polsce są pokusy, żeby wykreślić datę 1989 r. Na Węgrzech jest podejście, aby cały XX w. przepisać na nowo. Widzę ryzyko rozproszenia naszej historii poprzez jej rewizję - mówił w Krakowie prezydent Francji Emmanuel Macron.
Zobacz więcej na temat:  Emmanuel Macron Francja stosunki polsko-francuskie Kraków Uniwersytet Jagielloński polityka POLSKA

Prof. Miszczak: jest dużo rozbieżności w stosunkach polsko-francuskich

- Obie strony nie ukrywają tego, że różnią się w kwestii budżetu Unii Europejskiej, polityki klimatycznej, polityki rolnej, polityki bezpieczeństwa i obrony w UE, energetyce czy relacjach z Rosją i USA. Nie wiem więc, na jakiej płaszczyźnie można się bardziej dogadać - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak, komentując wizytę prezydenta Francji w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 Emmanuel Macron Unia Europejska Francja stosunki polsko-francuskie

NASZ WYWIAD Ekspert: wizyta Macrona to wstęp do poprawy relacji z Polską

- Współpraca Polski i Francji jest szalenie istotna. Zwłaszcza w kontekście brexitu. To bardzo dobry sygnał, że wizyta Emmanuela Macrona odbywa się tuż po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - powiedziała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Marta Makowska (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Francja Emmanuel Macron stosunki polsko-francuskie Europa Trójkąt Weimarski Unia Europejska