X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
statek

Jakie tajemnice skrywa wrak Karlsruhe? Druga wyprawa badawcza polskich nurków

Na początku 1945 roku - wobec nadciągającej Armii Czerwonej - dowództwo wojskowe III Rzeszy zdecydowało o rozpoczęciu akcji "Hannibal". Był to kryptonim operacji wywozu drogą morską mieszkańców Prus Wschodnich do Niemiec. Do ewakuacji, która trwała cztery miesiące, wykorzystano ponad tysiąc mniejszych i większych jednostek pływających różnego typu.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kobylecka historia Polski statek katastrofa morska

"To cios w plecy". Stanowcza reakcja Francji po zerwaniu przez Australię umowy ws. okrętów podwodnych

Francuskie władze wyraziły oburzenie decyzją australijskiego rządu o zerwaniu umowy dotyczącej dostawy 12 okrętów podwodnych. Rząd w Canberze poinformował, że zawarł porozumienie z władzami Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii i zrezygnował ze współpracy z Francją. Paryż nazwał tę decyzję "zdradą".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Europa Australia Stany Zjednoczone USA statek Canberra Paryż

Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Prezes Portu Gdańsk o rosnącej liczbie przeładowywanych towarów

Podczas XXX Forum Ekonomicznego prezes Portu Gdańsk Łukasz Greinke poinformował, że prawdopodobnie w tym roku port przekroczy granicę 51 milionów ton przeładowanych towarów. Tym samym port w Gdańsku staje się jednym z największych na Bałtyku i wyprzedza porty w Kłajpedzie oraz Goteborgu.
Zobacz więcej na temat:  Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 Gdańsk GOSPODARKA statek dostawa pandemia

Chińskie media: w przypadku ataku na Tajwan, armia wykorzysta cywilne promy

Podczas niedawnych manewrów wojskowych w Cieśninie Tajwańskiej chińska armia wykorzystywała między innymi cywilne promy. Hongkoński dziennik "South China Morning Post" cytuje wypowiedź jednego z chińskich ekspertów, według którego zostaną one wykorzystane w przypadku ataku chińskiej armii na Tajwan. W ostatnich tygodniach chińskie media zaostrzyły retorykę dotyczącą wyspy, uznawanej przez rząd w Pekinie za jej własne terytorium.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Tajwan Chiny Pekin Tomasz Sajewicz tajpej wojsko statek media

''Biznesowo to po prostu szaleństwo dla portu''. Wenecja bez wycieczkowców

Kiedy pierwszy statek wycieczkowy od początku pandemii przepłynął przez Lagunę Wenecką w zeszłym miesiącu, setki ludzi zebrało się na lądzie i małych łodziach w proteście. Kilka tygodni później, rząd przychylił się do postulatów protestujących ogłaszając, że aby chronić ekosystem i dziedzictwo Wenecji, statki wycieczkowe będą miały zakaz wstępu na lagunę od 1 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 Włochy Wenecja statek

ANALIZA Opóźnienia w żegludze kontenerowej. Problemem wzrost wymiany handlowej po pandemii

Najnowsze dane pokazują, że napięcia w globalnej żegludze kontenerowej utrzymują się, a załadowcy i przewoźnicy borykają się z ciągłymi opóźnieniami, zatorami i brakami w przepustowości. Wraz z wejściem załadowców w drugi rok niestabilności spowodowanej pandemią, project44, platforma śledzenia i analizy dla załadowców i dostawców usług logistycznych, przewiduje, że niestabilność i niewystarczająca pojemność stają się nową normą dla branży żeglugi kontenerowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel transport statek infrastruktura