X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
starość

Program Senior +. "Potrzeby osób starszych wzrastają"

Niedawno zostały podpisane nowe umowy na dofinansowanie domów i klubów seniora w ramach programu Senior+. Program cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród seniorów szczególnie gdy dowiadują się, że mogą w takich placówkach skorzystać z rehabilitacji czy zjeść wspólny posiłek. O tym, ile obecnie mamy takich miejsc i ilu seniorów będzie mogło skorzystać z programu, mówiła w audycji Społeczny Punkt Widzenia wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Bojanowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 senior społeczeństwo starość Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

UOKiK chce chronić konsumentów seniorów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce chronić starsze osoby przed firmami, które naciągają je na zakup drogich zestawów garnków, koców czy urządzeń paramedycznych. Towary te sprzedawane są z reguły po drastycznie zawyżonych cenach. Dodatkowo pozbawione są właściwości opisywanych w czasie sprzedaży. Firmy wykorzystują łatwowierność i nieznajomość prawa konsumenckiego. O prawach konsumentów mówili w audycji Rządy Pieniądza Andrzej Sadowski, (Centrum im. Adama Smitha), Aleksander Łaszek (Fundacji Obywatelskiego Rozwoju) oraz Kazimierz Krupa (Kancelaria Drawbridge).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa konsumenta UOKiK konsument finanse starość senior

Pokolenie 60 plus. Ludzie z niewykorzystanym potencjałem

W Polsce żyje ponad 9 milionów osób powyżej 60. roku życia. To namacalny dowód na to, że jesteśmy coraz starszym społeczeństwem. Niektórzy chcą pracować dalej, niestety rynek nie zawsze im sprzyja. Czy wiek pracownika może być atutem? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Zofia Szweda-Lewandowska (SGH), dr Agnieszka Czerw (psycholog Uniwersytet SWPS) i prof. Andrzej Szpociński (socjolog Collegium Civitas).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezrobocie bezdomność pomoc Caritas Polska senior starość

Plany rządu na zmiany w systemie emerytalnym

„Rząd przymierza się ponownie do wprowadzenia jednolitej daniny i nałożenia składek na wszystkie przychody Polaków” – informuje we wtorek „Rzeczpospolita”. Wszystko po to, by ratować system emerytalny. Więcej mogą zapłacić nie tylko samozatrudnieni, ale też pracujący na umowach-zleceniach czy dorabiający w kilku miejscach. O planach rządu na zmiany w systemie emerytalnym mówili w audycji Rządy Pieniądza dr Aleksander Łaszek (FOR), Roman Ziruk, (Ebury Polska) i Tomasz Kaczor (prevision.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 emerytura ZUS finanse starość