X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
społeczeństwo

Od idei do przejazdu – ile trwa budowa nowych dróg (i dlaczego tak długo)?

Asfalt równy jak stół, bezkolizyjne skrzyżowania i czytelne oznakowanie - nic nie cieszy kierowców tak bardzo, jak nowe drogi. Zanim pojawiają się one na mapach nawigacji mija jednak naprawdę dużo czasu...
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA autostrady autostrada a1 fundusze unijne fundusze europejskie finanse autostrada a4 autostrada a2 autostrada budownictwo budowa drogi inwestycje inwestycje zagraniczne samochody samochód kierowca kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców społeczeństwo

Minister zdrowia: docelowo prawie 400 ośrodków środowiskowej opieki psychologiczno-psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży

4 listopada zacznie się kampania społeczna ministerstwa zdrowia dotycząca zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Rzecznik tego resortu Wojciech Andrusiewicz poinformował, że będzie ona adresowana do dzieci i ich rodziców. Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski, zapowiadając kampanię, apelował o poważne traktowanie problemów psychicznych.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Zdrowia dzieci młodzież zdrowie kampania społeczna Adam Niedzielski społeczeństwo

Reportaż o wirtualnym przewodniku po Wojskowych Powązkach [POSŁUCHAJ]

Profesor Marek Cieciura od lat tworzy wirtualne przewodniki po miejscach pochówków żołnierzy Armii Krajowej. Ostatnio wraz ze współpracownikami skończył prace związane z tworzeniem przewodnika po Powązkach Wojskowych, które są miejscem pochówku wielu wybitnych Polaków. Teraz każdy, kto ma smartfona, będzie mógł wybrać się na zwiedzanie tego niezwykłego miejsca – sam, a jednak z przewodnikiem.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska Powązki społeczeństwo pamięć przewodnik Trójka reportaż

35. rocznica spotkania międzyreligijnego w Asyżu. Przedstawiciele różnych wyznań wspólnie modlili się o pokój

W Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie przedstawiciele Kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, Starokatolickiego Kościoła Mariawitów, ewangelików, wyznawców Islamu i Judaizmu połączyli się na wspólnej modlitwie o pokój. Wydarzenie zainicjował 27 października 1986 roku w Asyżu Jan Paweł II.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wiara Kościół chrześcijaństwo judaizm Jan Paweł II pokój papież religia

Konkurs Znak Jakości Społecznej i Solidarnej. Ministerstwo Rodziny przyznało nagrody

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej wręczono nagrody w konkursie Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej. Jak zaznaczyła minister Marlena Maląg, wyróżnienie jest przyznawane podmiotom, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ekonomia społeczna POLSKA społeczeństwo

PORADNIK Wszystkich Świętych na drogach. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w największych polskich miastach

Zmiany w organizacji ruchu, zamknięte niektóre ulice przy cmentarzach, dodatkowe autobusy i tramwaje. Sprawdź, jakie zmiany w komunikacji miejskiej i zasady dla zmotoryzowanych będą obowiązywały w okresie Wszystkich Świętych w największych polskich miastach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych komunikacja miejska społeczeństwo regiony mazowieckie wielkopolskie pomorskie śląskie łódzkie dolnośląskie Poznań Warszawa Wrocław Katowice Łódź Gdańsk Gdynia Sopot

COVID-19. Litwa, Łotwa i Estonia wracają do obostrzeń

Kraje nadbałtyckie, w związku z sytuacją epidemiczną, wprowadzają coraz surowsze restrykcje. Litwa, Łotwa i Estonia, w których mieszka ponad 6 milionów ludzi notują w ostatnich tygodniach najwięcej, w przeliczeniu na sto tysięcy mieszkańców, zakażeń koronawirusem spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Łotwa Litwa Estonia COVID-19 koronawirus obostrzenia społeczeństwo certyfikat lockdown

Premier w Katowicach: Polska nie mogłaby istnieć bez Śląska

Łatwo jest kochać ojczyznę, która jest silna, a trudniej tę, która jest w oblężeniu, powstańcy śląscy niezależnie od wszystkiego postawili na Polskę. Polska nie mogłaby istnieć bez Śląska - mówił w Katowicach na otwarciu wystawy "Powstania śląskie" w środę premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Mateusz Morawiecki regiony śląskie Katowice historia Polski powstania śląskie

"Wody to nie śmietnik!". Zgłoś dzikie wysypisko albo swój pomysł na walkę ze śmieciami

34 tony śmieci zebrano w 2020 roku nad Zalewem Mietkowskim na Dolnym Śląsku, 32 tony odpadów wywieziono z okolic Zalewu Brodzkiego i Zalewu Wióry w województwie świętokrzyskim, półtorej tony śmieci sprzątano po każdym weekendzie na kilometrowym odcinku Odry we Wrocławiu, 4 tony zebrano tylko podczas jednej akcji sprzątania Biebrzy - setki ton śmieci lądują w korytach rzek, na ich brzegach oraz nad zbiornikami wodnymi.
Zobacz więcej na temat:  ochrona środowiska ekologia Klaudia Porębska społeczeństwo

W Warszawie zbierze się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla

Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla odbędzie się w dniach 4-7 listopada w Warszawie. - Będzie on realizacją Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którego proklamacja odbyła się 19 listopada 2016 r. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski - powiedział ks. prof. Marek Chmielewski z KUL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie chrześcijaństwo Kościół katolicki

Wsparcie po urodzeniu dziecka z niepełnosprawnością. Wdówik o szczegółach ustawy "Za życiem"

Osobne pokoje dla kobiet w ciąży z wadą, wyższa kwota niż obecne 4 tys. zł za urodzenie niepełnosprawnego dziecka, doradca zamiast asystenta rodziny - wymienia w "Dzienniku Gazecie Prawnej" Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, mówiąc o zmianach w projekcie ustawy "Za życiem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja społeczeństwo Za życiem ustawa ciąża niepełnosprawni niepełnosprawność

"Big Tech żeruje na dzieciach, by zarabiać pieniądze". Senatorowie USA przepytywali gigantów sieci

- Firmy Big Tech żerują na dzieciach i nastolatkach dla własnego zysku, a Kongres zamierza ich z tego rozliczyć - zapowiadali we wtorek amerykańscy senatorowie, przepytujący dyrektorów TikToka, YouTube'a i Snapchata. Politycy porównywali szkodliwy wpływ mediów społecznościowych do tego, jaki miał przemysł tytoniowy.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo social media Facebook ŚWIAT internet fake news Instagram snapchat youtube bezpieczeństwo w sieci dzieci młodzież