X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
społeczeństwo obywatelskie

"Wnętrze Katedry w Mediolanie" Marcina Zaleskiego

- Obrazy Marcina Zaleskiego oprócz niezwykłych walorów artystycznych, wspaniałej perspektywy, światła, powietrza, stanowią również dokument tamtych czasów. Dowiadujemy sia z nich, jak wyglądała Warszawa – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Zielińska - naczelnik wydziału Restytucji Dóbr Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo II wojna światowa malarstwo Muzeum Narodowe w Warszawie

Działalność Fundacji Prima Security i Centrum Wspierania Rozwoju

Ochrona zdrowia, środowiska i przyrody, a także opieka, pomoc społeczna oraz działanie na rzecz osób niepełnosprawnych. To główne cele Fundacji Prima Security. Instytucja współpracuje również z Centrum Wspierania Rozwoju i działającą przy nim poradnią psychologiczno-pedagogiczną.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność pomoc społeczeństwo obywatelskie

"Szlakiem Tęczy" - by niepełnosprawnym żyło się lepiej

Stowarzyszenie "Szlakiem Tęczy" z Nadarzyna działa od 2009 r. Jego misją stało się wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych (dzieci i dorosłych), poprzez stwarzanie im możliwości rehabilitacji blisko miejsca zamieszkania. O działalności organizacji w Polskim Radiu 24 mówili: prezes Krystyna Dąbrowska oraz Grzegorz Kamiński, członek zarządu powiatu pruszkowskiego.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo obywatelskie

Kazimierz Malewicz, artysta wielu kultur

Trafił na piedestał światowego malarstwa, wybitny Polak, malarz poeta i filozof. Kazimierz Malewicz - o którym Władysław Strzemiński w 1922 roku napisał: "Podstawą istnienia nowej sztuki stanowią prace Malewicza, artysty wielkości niezmiernej, olbrzyma, decydującego o losach sztuki przez całe stulecia..". O życiu i twórczości artysty mówli w Polskim Radiu 24: Iwona Malewicz - krewna artysty, laureatka Honorowego Orderu Zasłużony dla Kultury Polskiej, Arnold Ananicz - malarz i aktor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie społeczeństwo malarstwo

Rodzina – kraina miłości

Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działa przy Caritas w Radomiu. Jedną z aktywności ośrodka jest realizacja programu "Klinika Rozwoju -Zdrowa i Aktywna Rodzina, Grupa, Społeczność”, prowadzonego w ramach Funduszu Inwestycji Obywatelskich z Narodowego Instytutu Wolności. O działalności ośrodka mówiły w Polskim Radiu 24 Dorota Kosman - psychoterapeutka, dyrektor placówki, Karolina Wieczorek - psychoterapeutka małych dzieci oraz Aneta Pielas - psychoterapeutka rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo obywatelskie psychoterapia rodzina społeczeństwo terapia Caritas Radom